Juniorka Sarezy porazila vedoucí tým juniorské extraligy

22.12.2007, Adam Bagar

Na led Sarezy Ostrava zavítal nejtěžší možný soupeř, a to vedoucí tým RI Okna Zlín. Hned od úvodních minut však postavený týmů v tabulce nebylo vůbec znát. Jako první se trefila domácí Sareza zásluhou Řezáče. I přes množství šancí na obou stranách již v první třetině, kterou tak domácí vyhráli 1:0, gól nepadl. V úvodu druhé přidali domácí druhý zásah z hole Jelšíka. Když už to vypadalo, že domácí udrží po čtyřiceti minutách velmi příznivý výsledek, tak v úplném závěru druhé části skórovali i hosté a snížili tak na rozdíl jediné branky. V polovině třetí části navíc zlínští dokázali vyrovnat. To však domácí Sareze nevadilo, protože pět minut před koncem strhl vedení zpět na stranu Sarezy Jaroslav Kopáč, který tak zařídil pro Sarezu všechny tři body. Sareza Ostrava tak porazila v zápase plném vyloučení RI Okna Zlín v poměru 3:2.

- 32.kolo so 22.12.13:00
PSG Berani Zlín
3:2(1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Řezáč (Vajda R.), 22. Jelšík (Bartoš, Měkýš), 55. Kopáč (Ciupa) - 40. Vlach (Goiš), 50. Okál (Okénka, Staněk). Rozhodčí: Šír - Mikler, Mrákava. Vyloučení: 14:13, navíc Černák, Vrána, Ciupa (všichni SAR) 10 OT. Využití: 2:1. Diváci: 60. Střely na branku: 37:38. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
HC Sareza Ostrava: Gleich - Falter, Měkýš, Vrána, Tomis, Poláček, Lyčka, Černák - Ciupa, Bartoš, Řezáč, Bartošek, Kotala, Kopáč, Jelšík, Vajda R.
PSG Berani Zlín: Hampl - Šenkeřík, Matula, Staněk, Chocholáček, Vodák, Musil, Bokroš, Šimurda, Horák - Okénka, Goiš, Vlach, Puna, Okál, Čech

První větší šance zápasu byla k vidění až v průběhu 6. minuty, kdy Bartoš nahrál ideálně na volného Faltera, který ve výhodné pozici jen těsně přestřelil. Hned nato ještě Ciupa ve výhodné pozici také přestřelil. O minutu později se ocitl zcela sám před gólmanem Hampla Vajda, kterému však jeho dva pokusy skvěle hostující gólman zlikvidoval. V čase 6:49 se již domácí dočkali zasloužené první branky - Petr Řezáč vypálil z pravého kruhu ránu, která se o masku gólmana dokutálela z záda Hampla. První větší šance si Zlínští vytvořili až v minutě desáté, kdy nejprve n Gleicha nevyzrál Okál a poté ani Okénka, který před domácím gólmanem dorážel. O minutu později se naskytla téměř totožná situace, ovšem tentokrát střílel Šenkeřík a dorážel Okál. Gleich si však svůj brankový prostor skvěle ohlídal. O chvíli později se dostal opět Goiš až před Gleicha, který opět chytil. V 15. minutě vznikl před brankou Zlína obrovský závar, ve kterém své obrovské šance nevyužili Bartoš, Ciupa i Měkýš. V 18. minutě dával Ciupa ideálně na Řezáče, který však byl ve velmi těžké pozici, a tak brankou tato šance neskončila. Minutu nato zahrozili opět hosté, když nejprve Goišovu šanci Gleich jen tak tak vypíchl holí a poté i Matula trefil pravou tyč Gleichovy branky. V úplném závěru první části ještě Jelšík vyzkoušel pozornost Hampla při střele z mezikruží. Po první části tak vedla domácí Sareza Ostrava 1:0, když byl k vidění v první části velmi rychlý hokej s mnoha šancemi na obou stranách.

Hned v úvodu druhé dvecetiminutovky pálil z pravého kruhu Falter, ale gólman Hampl byl proti. O chvíli později zahrávali domácí přesilovou hru pěti proti třem, kterou také dokázali velmi rychle využít, když v čase 21:15 našel Bartoš před brankou ideálně postaveného Ivo Jelšíka, který krásnou střelou do horní části branky nedal hostujícímu gólmanovi žádnou šanci. Ve 23. minutě stál u tyče Kotala, ale gólmanův položený beton nedokázal přehodit. Ve 27. minutě hráli naopak v početní výhodě hosté, ale velká šance Šenkeříka, který měl před Gleichem dost prostoru, nebyla využita. Ve 31. minutě našel ideálně Ciupa před brankou Bartoše, který ve velké šanci nedal. Poté pálil i Černák od modré čáry a nakonec i Poláček sám mezi kruhy promáchl. O dvě minuty později stál úplně osamocený u tyče hostující Goiš, ale Gleich si prostor u tyče skvěle ohlídal. O chvíli později pálil zpoza kruhů velkou dělovku Bokroš, ale ani ten nedokázal překonat dnes velmi dobře chytajícího Gleicha. Ve 39. minutě se neujaly střely Černáka ani hostujícího Goiše, který dnes patřil k nejlepším hráčům v poli. Až v čase 39:23 se hosté konečně prosadili, když ujel Roman Vlach, který krásným blafákem a následnou střelou po zemi do odkryté branky snížil na 2:1. Ve druhé třetině tak oba celky přidaly po jedné brance, domácí tak vedli jen těsně 2:1.

Ve 41. minutě prověřil Gleicha střelou od modré čáry Šenkeřík. V následujících minutách dostali hosté početní výhodu dvou mužů v poli. V té hosté samozřejmě předvedli kolotoč přihrávek v obranném pásmu Sarezy a i několik dobrých příležitostí. Ovšem střely Chocholáčka a Šenkeříka skončily jen v náruči Gleicha a následná další střela Šenkeříka skončila na tyči domácí branky. Ve 45. minutě měli stejnou výhodu také domácí, ale ti si žádnou výraznější příležitost vypracovat nedokázali. Ve 47. minutě pálil z levého kruhu Musil, jehož střelu domácí gólman skvěle vyrazil. Dvě minuty nato pálil zpoza kruhů v další početní výhodě Zlína Bokroš. V čase 49:32 se hosté dočkali vyrovnání, když po obstřelování Gleichovy branky nakonec vypálil z mezikruží Zdeněk Okál, který nedal domácímu brankáři šanci. Hosté po této brance výrazně ožili a většinu času se hrálo v obranném pásmu Sarezy, ovšem nevytvořili si žádné šance. V 55. minutě stál u pravé tyče zcela sám Bartošek, ale odkrytou branku trefit nedokázal. V čase 54:59 už se ale domácí dočkali a vrátili vedení zpět na svou stranu, když Ciupa našel ideálně před brankou volného Jaroslava Kopáče, který skvělou střelou z mezikruží přidal třetí branku Sarezy. V 59. minutě stál Goiš u tyče a jen se štěstím netrefil domácí branku. Poté se strhl před domácí brankou neuvěřitelný závar, který domácí hráči řešili skákáním do střel a zaleháváním kotouče, ale svou branku dokázali ustrážit. V poslední minutě ještě ujel Jelšík, ale trefil pouze gólmana Hampla. Závěr si již domácí uhlídali a zvítězili tak těsně nad soupeřem z Valašska 3:2.