Junioři zaslouženě zvítězili v Třebíči a stoupají tabulkou

02.10.2011, Adam Bagar

V šestém kole druhé nejvyšší juniorské soutěže zajížděla Poruba na led Třebíče, kde potvrdila, že i přes porážky z minulého týdne se s ní musí letos počítat. Hostům vyšel výborně vstup do zápasu, ve kterém si vypracovali dvoubrankový náskok. Druhá část sice patřila Horákům, ale porubská obrana v čele s výborným Robertem Rudlem, jenž pochytal 38 třebíčských střel, pracovala na jedničku. V úvodu poslední tercie nasázeli porubští hokejisté další góly a bylo prakticky rozhodnuto. Třemi kanadskými body se blýskl hned při svém prvním startu vítkovický Marian Máj. RT TORAX tak po výsledku 1:5 a především velmi dobrém výkonu přiváží z Třebíče dva body.

Liga juniorů - 6.kolo ne 2.10.13:30
SK Horácká Slavia Třebíč
1:5(0:2, 0:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 44. Vlašín (Krejčí, Vondráček) - 2. Máj (Franek), 6. Maček z TS, 41. Plášek (Máj, Mihal), 43. Kofroň (Kameníček, Vaněk), 55. Máj (Mihal). Rozhodčí: Mgr. Blecha - Klouda, Samuel. Vyloučení: 3:7. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 46. Střely na branku: 39:29 (9:10, 17:8, 13:11). Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.
SK Horácká Slavia Třebíč: Máj Milan - Peroutka, Belatka, Krejčí, Pálka, Vyhnalík, Outulný, Paták, Vysloužil, Weiss, Vlašín, Marek, Stromecký, Kotrba, Vondráček.
HC RT TORAX Poruba 2011: Rudl - Lažek, Cháňa, Franek, Lužný, Jasiok, Dusík - Kofroň, Kameníček, Vaněk - Mihal, Plášek, Máj Marian - Šimkovič, Vidlák, Maček - Rosypka, Odsedek, Palkovič.

Porubští junioři začali v MANN + HUMMEL Aréně velmi aktivně. Již po třiasedmdesáti vteřinách hry šli do rychlého vedení. Marian Máj si šikovně objel klec svého jmenovce v třebíčských barvách a u druhé tyče pohotově zasunul. Horáci měli následně k dispozici přesilovou hru. V ní ujel hostující David Maček a obrana situaci musela hasit faulem. Hlavní rozhodčí Blecha neváhal a zkřížil své ruce nad hlavu. Sám postižený trestné střílení přesnou střelou nad beton gólmana proměnil a navýšil tak vedení svého celku.

Horácká Slavia byla vývojem hry evidentně zaskočena a dlouho se nedokázala dostat do žádné příležitosti. Až v závěru třetiny si vytvořili domácí hokejisté velmi slušné šance. Kotrba napálil břevno a kotouč poté ještě nepříjemně poskakoval před brankovou čarou, Rudl však situaci uhasil. Před prázdnou klecí trefil následně pouze tyč Outulný a právem se držel za hlavu.

Hned po několika vteřinách druhé tercie mohl překonat Máje již potřetí Vaněk, jemuž při samostatném úniku blafák nevyšel dle představ. Domácí začali být postupně aktivnější, ale jejich tlaku chyběla větší jiskra. Ideální možnost ke snížení měl celek z Vysočiny ve čtyřminutové přesilovce, jenže porubská obrana v čele s Robertem Rudlem pracovala výborně.

Rudl si připsal ve druhé třetině celkem sedmnáct zákroků, ale do výrazných šancí hosté svého soupeře nepouštěli. Naopak Poruba měla ideální možnost k rychlým protiútokům. V jednom z nich, v situaci tři na jednoho, minul pravou tyč třebíčské branky Kofroň. Před závěrečnou dvacetiminutovkou si tak RT TORAX držel dvoubrankový náskok.

Neuběhla ani minuta ze závěrečné periody a hosté již zvedali ruce nad hlavu. Oblouček Mihala zachytil v prostoru středového kruhu Máj, poslal z první touš na najetého Dominika Pláška a ten se při úniku mezi betony gólmana Máje nemýlil. Porubským hokejistům se vstupy do třetin dařily. Vaňkova střela gólmanovi vypadla a Kameníček tak přiklepnul puk na Lukáše Kofroně, jenž se z dobré střelecké pozice nemýlil.

Na druhé straně přišla blesková odpověď. Obrana nechala před brankou zcela volného Michala Vlašína, který v takové pozici nemohl nedát. Rudl tak poprvé v zápase kapituloval. Poruba si již své vedení zkušeně hlídala a dokonce přidala ještě pátý gól. Mihalovi při velké šanci sjel kotouč z hole, toho se zmocnil Marian Máj a z nulového úhlu poměrně šťastně pomocí teče skóroval. Třebíč tak podlehla Porubě, která byla v utkání lepším týmem, 1:5.

Ostatní výsledky 6. kola LJ - Východ:

HC Rožnov pod Radhoštěm - HC Frýdek - Místek 5:5
VHK Vsetín - Hokej Šumperk 2003 0:3
HC Slezan Opava - HC ZUBR Přerov 2:3
LHK Jestřábi Prostějov - HCM Warrior Brno 4:4

Roman Mejzlík (SK HS Třebíč): Myslím si, že utkání rozhodla první třetina, kdy jsme byli nedůrazní a udělali chyby. Ve druhé třetině jsme se mohli vrátit do hry, hráli jsme šest minut přesilovou hru, ale naše střely nebyly nebezpečné. Hosté vyhráli zaslouženě, byli dnes lepším týmem. Náš výkon nebyl dobrý, musíme se z toho vzpamatovat a připravit se na další zápas.

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba): Chtěli jsme hrát celý zápas na čtyři útočné formace, ale někteří stále nejsou schopni pochopit, že pokud nebudou hrát do těla, tak nemají místo. Kluci odvedli super práci, hráli poctivě a makali. Škoda nevyužitých několika příležitostí, několikrát jsme se dostali do situace tři na jednoho, dva na jednoho, to se musí proměňovat. S výkonem jsem spokojen, všichni zaslouží pochvalu.