Junioři vyloupili MEO Arénu, Sroka vychytal první nulu

16.12.2015, René Chyla

Porubští junioři už konečně potřebovali bodovat, aby neztratili kontakt s vedoucími Drtiči. RT TORAX tak už od prvních minut potvrzoval, kdo je papírovým favoritem a kdo si připíše důležité body do tabulky. Svěřenci Miroslava Bahníka vedli už po první třetině o tři branky a Zubři jen těžko nacházeli recept na výbornou obranu Ostravanů a bezchybný výkon Dominika Sroky, který dokázal zneškodnit i trestné střílení. Ve druhé dvacetiminutovce navýšil náskok svou třetí brankou v sezóně Adam Kropka, aby šest minut před koncem definitivně rozhodl lídr kanadského bodování Porubských Patrik Gola.

Liga juniorů - 19.kolo st 16.12.18:00
HC ZUBR Přerov
0:5(0:3, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Pěnčík (Smrčka), 7. Mládek (Hranoš, Štěpán), 19. Smrčka (Korec), 29. Kropka (Bialoň), 54. Gola P. (Hranoš, Mládek). Rozhodčí: Held – Dopitová, Loun. Vyloučení: 6:4, navíc Pecha (PŘE) a Pěnčík (POR) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:5.
HC ZUBR Přerov: Kašpárek (od 21. Grigárek) – Kundrátek, Smolka, Skříček, Hes, Hrabica, Válek, Kolovratník, Spálovský – Zavřel, Kubíček, Kubal, Blahunek, Pecha, Krejčiřík, Harásek, Solař, Skopal, Novák, Šťastný, Matuška
HC RT TORAX Poruba: Sroka – Štěpán, Ščurek, Široký, Kropka, Hranoš, Boháč – P. Gola, R. Gola, Bialoň, Šustala, Pěnčík, Mládek, Smrčka, Csabala, Korec, Kurnik

Porubští junioři vstupovali do utkání na ledě MEO Arény v roli favorita, ale i favorit dokáže mnohdy vyhořet, což platí o svěřencích Miroslava Bahníka dvojnásob. RT TORAX prohrál poslední dvě utkání – v Uherském Brodě a následně i v Brně. I proto už museli porubští borci zabrat, aby hodonínští Drtiči nevyužili těchto porubských selhání k navýšení náskoku na čele tabulky.

Ostravané vstoupili do utkání podle předpokladů a už na začátku čtvrté minuty propálil Martina Kašpárka Marek Pěnčík – 0:1. Za necelé čtyři minuty musel přerovský gólman lovil puk ze sítě znovu. Nahrávku Michaela Hranoše dokázal zužitkovat Jonáš Mládek a RT TORAX se už ujal nadějného vedení – 0:2. Ještě do přestávky ale Porubští svůj náskok navýšili. 90 sekund před sirénou se do kotouče opřel Marek Smrčka a domácí hokejisté byli na ručník – 0:3.

Přerovský lodivod Ivo Peštuka hodlal své svěřence nakopnout a mezi třemi tyčemi se tak od druhé dvacetiminutovky objevil Jakub Grigárek. Zubři se snažili, ale přerovští hráči si neustále lámali zuby na výtečném Dominiku Srokovi. Dvě minuty před polovinou zápasu přihrával Jakub Bialoň přesně Adamu Kropkovi, jenž se trefil potřetí v sezóně – 0:4.

V čase 50:24 ujel v oslabení porubské defenzívě Pavel Kubal, při svém samostatném úniku však byl faulován a hlavní sudí František Held tak nekompromisně zkřížil ruce nad hlavou. Domácí útočník ale ani v druhém pokusu neuspěl a skvělý výkon Dominika Sroky tak byl tímto ještě znásoben. Po dalších třech minutách ještě navýšil porubské vedení po Hranošově nahrávce Patrik Gola a v tu chvíli už bylo jasné, že RT TORAX odčiní dvě předešlá zaváhání a důležité body poputují do Ostravy – 0:5.