Junioři v derby s Havířovem zvítězili 6:3

06.10.2023, Eva Suchánková

V pátek 6. října se porubští junioři vydali, v rámci 7. kola Ligy juniorů, do nedalekého Havířova. Porubané si v zápase, nejen díky dobře sehraným přesilovým hrám, vybojovali náskok, který již Havířov nedokázal srovnat.

Liga juniorů - 7.kolo pá 6.10.18:00
3:6(1:1, 1:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 13. Toma (Ćmiel, Valouch), 23. Ćmiel (Žák, Zálesňák), 56. Siekierka – 7. Hansel (Martiňák), 27. Sobol (Hansel, Koida), 29. Kosina (Chromišin), 37. Šťastný, 43. Hansel, 45. Dobša (Sobol, Hansel). Rozhodčí Hranoš – Konvička, Smetková. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:6, 3:6. Diváci: 62.
AZ Heimstaden Havířov: Maňásek – Maršálek, Kalina, Brančík, Kreutz, Ćmiel, Bortoli, Valouch, Juřík – Toma, Barnošák, Zálesňák, Vizváry, Jarolím, Lipka, Žák, Siekierka, Kubečka, Bielesz, Konesz
HC RT TORAX Poruba 2011: Drabčík – Ševčuk, Karal, Bodnar, Janeček, Činčala, Telnov, Kosina – Martiňák, Hansel, Skřipčák, Koida, Rigo, Sobol, Chromišin, Šindler, Šrubař, Matějka, Šťastný, Dobša

Skóre utkání otevřel v 7. minutě Tomáš Hansel, který se ve středním pásmu dostal do úniku a vystřelil puk přesně mezi tři tyče domácí brány. Havířovští dokázali srovnat ještě v první třetině, když Jakub Toma trefil tyč, odkud se puk odrazil do klece hostů.

Na začátku druhé třetiny se dostali do vedení Havířovští, když se osamocený Marek Ćmiel v brankovišti dostal k puku, který se mu povedlo dorazit do Drabčíkovi brány. Poruba se však nevzdávala a v přesilové hře se po tlaku na brankoviště prosadil Petr Sobol. Přišla další přesilová hra, kterou hosté opět dokázali využít, když od modré pálil Daniel Kosina. Tomáš Šťastný pak Porubanům zajistil dvougólový náskok svou přesnou střelou z mezikruží. Týmy tak do kabin po druhé periodě odcházely za stavu 2:4.

Ostravané však stále neměli dost, a tak i v poslední části utkání pokračovali s tlakem na bránu domácího týmu. Ve 43. minutě proměnil svůj druhý gól v zápase Tomáš Hansel. O necelé tři minuty později pak do čtyřbrankového vedení poslal porubské hráče Denis Dobša, ke kterému se puk odrazil od chytajícího Maňáska, a tak jej dorazil do prázdné brány, kam už se havířovský gólman nestihl přemístit. Domácí Mateusz Siekierka byl podražen, když se řítil sám na brankáře a Havířov tak dostal výhodu trestného střílení, které jel sám faulovaný Mateusz, ten bekhendovým blafákem prostřelil Drabčíka v bráně, a tak snížil na 3:6 a zároveň i ukončil gólové skóre zápasu.