Junioři v Kravařích deklasovali Opavu

25.08.2011, Adam Bagar, Jan Šimek

K pátému, prvnímu venkovnímu, utkání zajížděli junioři HC RT TORAX Poruba do kravařské Buly arény, kde je čekala odveta s Opavou. Nedávný mač v Porubě skončil nerozhodně a vyrovnaný průběh se dal očekávat také tentokrát. Poruba však od úvodních vteřin soupeře přehrávala, bavila pohlednými akcemi a především sázela branky jako na běžícím páse. Už po odehraných sedmadvaceti minutách svítilo na světelné tabuli neuvěřitelné skóre 0:8, nakonec Porubští mírně polevili a dovedli zápas ke konečnému výsledku 3:9. Po dvou brankách zaznamenali Rostislav Vaněk a Patrik Odsedek. Již o víkendu se dosud neporažená juniorka představí na turnaji v Přerově.

Přípravné zápasy juniorů - 4.kolo čt 25.8.17:00
Hokejový klub Opava
3:9(0:4, 2:5, 1:0)
Branky a nahrávky: 36. Trčka (Otipka, Vaněk), 39. Gulda (Jelen), 55. Trčka (Březina) - 1. Vaněk (Franek), 15. Odsedek, 17. Blažej (Palkovič, Dominec), 19. Kameníček (Kofroň), 22. Dominec (Šrubař), 24. Vaněk (Kofroň), 25. Palkovič (Blažej), 27. Maček (Odsedek), 36. Odsedek (Mihal). Rozhodčí: Krenželok, Klapetek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 44. Střely na branku: 23:50 (6:9, 10:25, 7:16). Průběh utkání: 0:9, 3:9.
Hokejový klub Opava: Mana (od 21. Kober, od 41. Pater) - Bendík, Březina, Gulda, Harazim, Havlíček, Lichý, Jelen, Ježek, Otipka, Trčka, Vaněk, F., Olbrecht, Bezděk, Závodník, Horák, Cios, Boubeníček, Chvěja.
HC RT TORAX Poruba 2011: Seifert - Franek, Šrubař, Lažek, Spusta, Lužný, Jasiok, Špok - Kofroň, Kameníček, Vaněk - Blažej, Palkovič, Dominec - Maček, Odsedek, Mihal - Rosypka.

Hosté vlétli do utkání jako uragán a již v jedenácté sekundě duelu se ujali vedení díky dorážce svého kapitána Rostislava Vaňka, jenž za záda Many tečoval střelu Franka – 0:1. Poruba byla při chuti a zvýraznit své vedení mohla ve 3. minutě, kdy od modré tvrdě vypálil Lažek a brankáře Manu zachránila tyčka. O chvíli později se ozvala také Opava. Gulda s Bezděkem přečíslili soupeře, prvně jmenovaný vypálil do mantinelu za brankou, odkud se puk odrazil přesně na hůl Bezděka. Ten však kotouč nezpracoval dobře a střela mu nesedla. Ještě v témže střídání dostal Bezděk skvělou příhru od Chvěji a mohl postupovat sám na brankáře. Bohužel ale již potřebné síly k tomu, aby zakončil razantněji a brankář Seifert si celou situaci pohlídal.

Z nenadání se na druhé straně kluziště dostal k dorážce Palkovič, ale Mana byl připraven. Ve 13. minutě se dělovou ránou od modré prezentoval opavský zadák Lichý a Seifert puk s vypětím všech sil udržel. V 15. minutě hosté zvedali ruce nad hlavu. Odražený puk zachytil v útočném pásmu Patrik Odsedek a precizně umístěnou střelou k tyči zvýšil na 2:0 z pohledu Poruby a ta byla rázem na koni. Další studená sprcha pro Slezan přišla v čase 16:09, kdy Palkovič naservíroval puk před opavskou branku Radimu Blažejovi, jenž neměl problém doklepnout puk za záda zkoprnělého Many. Účet první třetiny uzavřel po pěkné souhře s Kofroňem Dalibor Kameníček, který střelou švihem s přispěním tyčky upravil na 0:4.

Kdo si myslel, že se ve druhé tercii hra Opavy zlepší, šeredně se spetl. Už ve 22. minutě totiž zúročil Šrubařovu přihrávku Jakub Dominec – 0:5. Dvě minuty nato bylo pro Slezan ještě hůř. Svou druhou branku v utkání si přispal Rostislav Vaněk. Ten si povyjel z úhlu a parádní střelou vymetl pavučinky v horním růžku opavské svatyně, kterou již strážil Kober. Aktivita RT TORAXu nebrala konce a na 0:7 upravil po skvělé indviduální akci Vojtěch Palkovič, jenž obkroužil branku Slezanu a z otočky poslal kotouč do volného prostoru u tyčky. Černou pětiminutovku domácích mladíků ukončil přesný zásah Davida Mačka, kterému puk ideálně poslal Odsedek.

Tempo hry pak na chvíli opadlo, ale poté opět hrozila Poruba. Přečíslení tři na dva výborně sehrál Mihal, jenž vybídl ke skórování Patrika Odsedka a ten jeho nabídkou nepohrdl. S přispěním horní tyčky upravil na opravdu hrozivých 0:9. Hosté ale úplně přestali hrát a o slovo se přihlásili domácí junioři. Ještě v téže minutě zakončil pěknou opavskou kombinaci střelou mezi nohy brankáře Trčka a závěru druhé části napřáhl Gulda a bombou od levého mantinelu prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:9.

Třetí dvacetiminutovka toho již příliš zajímavého nepřinesla. Zápas byl prakticky rozhodnutý a také tempo hry viditelně opadlo. V úvodu si dobrou šanci vypracovala Opava, když Jelen nahrál do jízdy Březinovi. Jeho rána však pouze rozezvučela mantinel za brankou. Hostující obránce Spusta, hrající ještě loni právě Opavě, poté svou střelou cinknul do tyčky, ale skóre se neměnilo. Ve 48. minutě si připsal parádní zákrok domácí brankář Pater. Palkovič namazal Mihalovi, ale jeho kličku do bekhendu Pater famózně betonem vyrazil. V 55. minutě se zmátořil i Slezan, když perfektní přihrávku Březiny přetavil ve svůj druhý gól v zápase Trčka, který zasunul kotouč pod tělem Seiferta do porubské branky a dodal výsledku jeho finální tvář - 3:9.

Petr Beránek (HC Slezan Opava): Chybí nám spoustu hráčů, nastoupili jsme v jiném složení, navíc zkouším gólmany, kteří si dneska zachytali všichni tři. Hráli jsme špatně v obraně, takhle se to nedá. Možná se na tom podepsal i fakt, že hrajeme tento týden již třetí utkání, je toho hodně. Na kluky únava určitě doléhá, ale uvidíme. Je to pořád příprava, stále zkoušíme nové věci a hledáme cestu, která pro nás bude nejlepší.

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba): Odehráli jsme opět velmi dobré utkání. Kluci od začátku plnili přesně to, co měli, hráli jednoduchý hokej, dařily se nám tentokrát i výjezdy ze třetiny pod tlakem, jednoduše jsme to vytečovali ven a útočníci to dojížděli. Měli jsme tam i několik brejků. Obránci často stříleli a útočníci clonili před brankou. Až při vysokém vedení si kluci mysleli, že si mohou dělat, co chtějí a vznikal chaos. Samozřejmě je těžké se za stavu 8:0 držet, ale musíme na tom zapracovat. Celkově mám však ze zápasu velmi dobrý dojem.