Junioři hladce přehráli oslabenou Opavu, první formace byla u sedmi branek

18.01.2013, Adam Bagar

S cílem potvrdit poslední dobré výsledky přivítali junioři nedalekou Opavu. Ta do Poruby přijela v oslabené a omlazené sestavě a utkání se tak změnilo v souboj porubských hráčů s brankářem Vítězslavem Koberem, který musel čelit více než padesátce střeleckých pokusů. Již v první třetině se RT TORAX ujal tříbrankového vedení, které v prostřední periodě mírně navýšil a v té závěrečné přidal další čtyři góly. Největší zásluhu na hladkém vítězství 9:1 měla první formace, která byla u sedmi branek. Šest kanadských bodů nastřádal Lukáš Piják, čtyři si do statistik připsal kapitán Michael Dusík. V dalším kole zajíždí Trojanova družina na led Hodonína.

Liga juniorů - 25.kolo pá 18.1.17:00
Hokejový klub Opava
Branky a nahrávky: 2. Piják (Dusík), 6. Kysučan (Rosypka, Mihal), 19. Rosypka (Mihal), 21. Piják (Dusík), 36. Odsedek (Maček, Piják), 43. Maček (Odsedek, Piják), 47. Odsedek (Piják), 52. Maček (Piják, Dusík), 55. Dusík – 37. Trčka (Vrabel). Rozhodčí: Czubaj – Vengřín R., Moravec. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 77. Střely na branku: 54:25 (18:9, 17:8, 19:8). Průběh utkání: 5:0, 5:1, 9:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Seifert – Dusík, Ryška, Franek, Jasiok, Demel, Puškár – Maček, Odsedek, Piják – Kysučan, Mihal, Rosypka – Dominec, Kaleta, Pobuta – Rataj.
Hokejový klub Opava: Kober – Bendík, Trčka, Vaněk, Hájek, Ježek, Březina, Rohovský, Vrabel, Hon, Pražák, Ondruch, Juran, Štindl.

Porubští junioři si proti oslabenému soupeři vytvořili náskok hned v úvodu střetnutí. Dusíkovu střelu ještě Kober stačil vyrazit, ale Lukáš Piják stál na správném místě a poslal puk za brankovou čáru. Za další tři minuty se situace opakovala. Tentokrát opavský gólman zneškodnil pokus Mihala, ovšem na dorážku Reného Kysučana již byl krátký. V další velké šanci se Rosypka zbavil obránce a dostal se až před Kobera, ten však byl tentokrát úspěšnější.

Na opačné straně zahrozil několikrát i Slezan, který měl ještě v první části dostatek sil. Proti Březinovi musel Seifert vytasit svůj beton, stejný hráč následně ztroskotal na jeho vymrštěné lapačce a poskakující kotouč na brankovišti neusměrnil do klece Trčka. Přesto byla nadále aktivnější Poruba, která na konci první části přidala ještě jednu branku. V signalizované výhodě se Vladimír Rosypka po faulu rychle otřepal a prostřelil Kobera.

Lepší vstup do druhé dvacetiminutovky si ani Porubští nemohli přát. Do Dusíkovy nepovedené střely vložil hůl Lukáš Piják a kotouč si našel místo za bezmocným opavským gólmanem. Domácí mohli své vedení hned několikrát navýšit, ale své šance spalovali. Rospyka zamířil těsně nad horní tyč, Odsedek nevyužil prostoru před brankou, Pobuta netrefil poloprázdnou klec a ke gólu nevedla ani dlouhá přesilovka pět na tři, kterou sehráli velice špatně.

Gólovou tečku měla až pohledná kombinace první formace. Na jejím konci našel Maček před brankou volného Patrika Odsedka a ten z první zamířil přesně. Následně se prosadila i Opava, když bezprostředně po buly prostřelil Seiferta Marek Trčka. V závěru třetiny ještě měla Poruba k dispozici dvojnásobnou přesilovku, ale s tou naložila podobně jako v prvním případě. Do šaten se tak odcházelo za stavu 5:1.

V závěrečné tercii už oslabení hosté zcela odpadli. První porubská formace byla navíc při chuti a další její akci zakončoval David Maček, kterého našel v dobré palebné pozici Odsedek. Také sedmá trefa domácích byla z kategorie těch pohlednějších. Piják tentokrát objevil dobře najetého Patrika Odsedka a ten střelou pod víko nedal Koberovi žádnou šanci. Slezan měl možnost snížit v přesilovce pět na tři, ale žádnou šanci si vytvořit nedokázal.

Naopak při návratu Davida Mačka z trestné lavice se Poruba dostala do přečíslení, které zakončila osmým gólem. Přesnou přihrávku mu naservíroval Piják a pak již nebyl problém poslat touš do branky. Poslední zásah si domácí nechali do přesilové hry. V ní projel kapitán Michael Dusík prakticky celým kluzištěm a nadvakrát překonal Kobera již podeváté. Desítky se už Poruba nedočkala a Opavu zdolala zaslouženě vysoko 9:1.

Ostatní výsledky 25. kola LJ – sk. Východ:

HC AZ Havířov 2010 – HC Frýdek-Místek 3 : 2 sn.
SHK Hodonín – VHK Vsetín 2 : 5
HC ZUBR Přerov – LHK Jestřábi Prostějov 3 : 2
HCM Warrior Brno – HK Hokej 2003 Šumperk 5 : 9

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Výsledek 9:1 je určitě hodně povzbuzující, ale nijak bych jej nepřeceňoval, protože soupeř přijel s oslabeným a mladým kádrem. Kdo však přišel na zimák, tak rozhodně nemusel litovat, protože určitě bylo k vidění spoustu hezkých hokejových akcí i pohledných branek.

Petr Beránek (HC Slezan Opava): Máme spoustu nemocných hráčů, takže jsme tady přijeli ve třinácti lidech, další tři se nám navíc v průběhu utkání zranili. Chtěli jsme zápas nějak normálně uhrát, ale pak už jsme na konci neměli síly, protože tam bylo i několik vyloučení. Dostávali jsme tak jednu branku za druhou, ale naštěstí to nebyla desítka. Klukům musím poděkovat, že se s tím takto vypořádali.