Junioři těsně podlehli Chrudimi v prodloužení 3:4

včera, Eva Suchánková

V pátek 27. září hostili porubští junioři na svém ledě Chrudim. Zápas se stal od začátku bojem o vítězství. Týmy se přetahovaly o góly, ačkoli stav byl vždy na straně Chrudimi či nerozhodný. Tak to zůstalo až do samého konce, po nerozhodné základní části následovalo prodloužení v němž zvítězili hosté.

Liga juniorů - 5.kolo pá 27.9.18:45
HC Chrudim
3:4p(0:1, 2:2, 1:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Vehovský (Chromišin, Koida), 33. Pavlíček (Vehovský), 59. Chromišin (Ševčuk, Vehovský) – 6. Černý (Bolehovský, Chvojka), 29. Pazdera (TS), 38. Mikeska (Kafka), 63. Bolehovský (Straka). Rozhodčí: Lukáš Kroček — Martin Janoško, Jan Cygal. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 57. Průběh zápasu: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bernard – Kalužík, Dragon, Janeček, Ševčuk, Pavlíček, Bodnar – Graněčný, Matějka, Chromišin, P. Sobol, Šrubař, Zapletal, Hansel, Indrst, Koida, Bobok, Vehovský, Foltýn, Dietrich
HC Chrudim: Pithart – Straka, Dvořák, Krejčík, Šurc, Pazdera, Novosad, Chabada – Kafka, Chvojka, Matýs, Mikeska, Zdeněk, Tvrdík, Novák, Jedlička, Bolehovský, Černý, Mandys, Dvořák

Již v 6. minutě se Chrudim chopila vedení z hole Marka Černého. Na další gól se čekalo až do druhé třetiny, kdy se podařilo srovnat Tobiáši Vehovskému. Za necelé čtyři minuty byl však ve vyložené šanci podražen Erik Pazdera, rozhodčí nařídili trestné střílení, jež se mu podařilo proměnit. Porubané příliš dlouho nečekali, další nerozhodný stav zajistil svou přesnou střelou ve dvojí přesilovce Šimon Pavlíček. Ani tentokrát tomu však nebylo jinak a Chrudimští znova odcházeli do šaten s náskokem jednoho gólu zásluhou Martina Mikesky.

Třetí třetina byla o něco poklidnější a přinesla pouze jedinou branku. Na samém konci utkání zajistil v početní výhodě svým gólem prodloužení Ilja Chromišin. To ale netrvalo příliš dlouho, protože se již v 63. minutě prosadil Jaroslav Bolehovský a utkání tak ukončil.