Junioři stále bez porážky, tentokrát si vyšlápli na Vsetín

23.08.2011, Adam Bagar

Trenérské duo Martin Smeták - Jan Vavrečka musí mít pořádně zamotanou hlavu. Přestože juniorka nastupuje neustále s výrazně pozměněnou sestavou, nenašla v dosavadních čtyřech duelech přemožitele. Již v první třetině se dostala do dvoubrankového náskoku. Druhá tercie sice Porubě vůbec nevyšla, čehož hosté využili ke snížení, ale v závěrečné dvacetiminutovce přidal RT TORAX další tři branky a dokráčel k vítězství 5:1. O vítěznou trefu se postaral Patrik Odsedek. Hosté byli sice výrazně střelecky aktivnější, ale poctivou hrou jim Porubští nedovolili vypracovat si gólové šance.

Přípravné zápasy juniorů - 7.kolo út 23.8.10:00
5:1(2:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Cháňa, 19. Odsedek, 43. Vícha (Hurník), 54. Újezdský (Šimkovič, Špok), 58. Lužný - 40. Kubo (Zbranek). Rozhodčí: Mrkva - Janda L., Vengřín M. Vyloučení: 6:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 84. Střely na branku: 25:43 (12:14, 5:15, 8:14). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Herman P. (od 32. Lesák) - Špok, Cháňa, Franek, Lužný, Jasiok, Šrubař, Herman T. - Mihal, Újezdský, Šimkovič - Rosypka, Odsedek, Maček - Lukašík, Vícha, Hurník - Will.
VHK ROBE Vsetín: Michálek (od 32. Urban M.) - Studený, Daněk, Horák, Kubo, Zbranek, Medveděv, Šimon, Hradil, Vítek, Tyralík, Kývala, Urban V., Báchor, Boháčik, Kašajev, Tobola, Motloch, Valentík.

V dresu RT TORAXu nastoupil poprvé také novic v týmu, obránce Michal Cháňa. A hned po necelých čtyřech minutách se uvedl první trefou. Na modré se opřel do kotouče, který byl ještě několikrát tečován, a Michálek tak byl naprosto bez šance. Na druhé straně už málem zvedal ruce nad hlavu Daněk, měl před sebou prázdnou klec, jenže Herman se na brankové čáře prezentoval výborným zákrokem.

Vsetínští byli mírně aktivnější, ale porubská obrana spolu s oběma gólmany pracovali na jedničku. V době největšího tlaku, umocněného přesilovou hrou, se z trestné lavice vracel Patrik Odsedek. Těsně za modrou ze strany vypálil a vsetínský strážce svatyně nemohl mít příliš čisté svědomí.

Zatímco v první tercii byl k vidění zajímavý hokej, začátek druhé části přinesl spíše tradiční juniorskou plácanou. Po polovině střetnutí oba mančafty vystřídaly gólmany a to byl pro hosty jakoby impuls k přeřazení na vyšší rychlostní stupeň. Lesák si tak rozhodně na nedostatek práce nemohl stěžovat.

Martin Kubo měl před sebou v přesilové hře poloprázdnou branku, jenže trefil pouze porubského brankáře. Valaši se přece jen ještě před druhou sirénou dočkali zaslouženého snížení. Stejný hráč odlákal v situaci tři na jednoho domácího obránce, najel si až před Lesáka a suverénní střelou pod horní tyč vykřesal svému týmu naději na pomyslný bodový zisk.

Ta hostům příliš dlouho nevydržela. Přesně po třech minutách poslední dvacetiminutovky si Jan Vícha šikovně objel branku a u druhé tyče zakončil, Urban se nestačil stoprocentně přesunout. Domácí si hráli nadále svou hru a soupeře pouštěli jen do častých propagačních pokusů.

Skóre se opět měnilo až po přesné střele z prostoru mezi kruhy. Jejím autorem se stal Antonín Újezdský. Valaši již v tu chvíli pochopili, že si příznivý výsledek z porubského ledu neodvezou a v závěru ještě inkasovali pátý gól. A nutno říci, že opět velmi kuriózní. Na modré poslal spíše jen nahození na branku Ondřej Lužný a i s pomocí teče překonal Urbana.

Porubští tak ani ve svém čtvrtém přípravném utkání nenašli přemožitele, tentokrát zdolali VHK Vsetín 5:1.

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba): Nastoupili jsme opět s pozměněnou sestavou, neustále ještě zkoušíme hráče. Myslím si, že jsme odehráli první a třetí třetinu velmi dobře, tak nějak bychom si to v soutěži představovali. Naopak druhá byla z naší strany katastrofální. Zbytečně jsme faulovali a hráči nedokáží najet si do opěrného bodu nebo vytečovat puk ven ze třetiny. Překvapili mě oba gólmani, kteří zachytali velmi dobře. Výkon dnes určitě nebyl vůbec špatný, moc se mi líbil především obránce Franek.