Junioři se rozešli s Valašským hokejovým klubem smírně

14.08.2010, Adam Bagar

Junioři se na úvod přípravy předvedli v dobrém světle, když sehráli naprosto vyrovnanou partii s extraligovou Opavou. Dvanáct statečných se tentokrát s výpomocí Lukáše Vnenka postavilo ligovému Vsetínu. Porubě se utkání vůbec nepovedlo, Valaši byli hladovější po vítězství a dokonce aktivnější. Oba soupeři se nakonec rozešli smírně, když byl výsledek po šedesáti minutách hry 3:3. V dresu domácích se o všechny trefy postaralo trio Filip Kurovský (2+1) - Vlastimil Zuber (0+3) - Jan Barčák (1+1). Další utkání sehraje Leksovského parta již v pondělí 16. srpna, soupeřem bude Frýdek - Místek.

Přípravné zápasy juniorů - přát. pá 13.8.17:15
3:3(1:0, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 14. Kurovský (Barčák, Zuber), 44. Kurovský (Zuber), 50. Barčák (Kurovský, Zuber) - 36. Ondra (Lechner, Suchánek), 47. Kubo (Žabčík, Ondra), 48. Ondra (Kubo). Rozhodčí: Janda R. - Řezáč, Vengřín R. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 27:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Odsedek, Jasiok, Dusík, Vnenk - Kurovský, Barčák, Zuber - Kofroň, Otawa, Dominec - Poláček, Mládenka, Sovadník
VHK ROBE Vsetín: Šenk - Žabčík, Rustam, Lukeš, Zbranek, Tyralík, Kozák, Studený - Kubo, Lechner, Ondra, Klimek, Valigura, Skýba, Vítek, Gromus, Suchánek, Krčma

V úvodu utkání měli hosté možná až překvapivě velký územní tlak, jenže nedokázali z něj naprosto nic vytěžit. Na druhé straně do čeho Poruba plácla, to skončilo na tyči branky Šenka, kterému ještě do teď musí zvonit v uších. Na brankové konstrukci si postupně vylámali zuby Dominec, Poláček a Sovadník. Při pokusu posledně jmenovaného došlo také k faulu a RT TORAX zahrával první přesilovou hru. Přestože v ní domácí prakticky nic zajímavého nepředvedli a spíše se trápili, dostali se po šikovném tahu Filipa Kurovského do vedení. Ten povyjel šikovně zpoza branky až do brankoviště Šenka, který se nechal u své pravé tyče překonat. Ihned nato unikal vsetínské obraně Otawa, ale navýšit skóre nedokázal.

Druhá třetina byla z obou stran velkým trápením. Šancí bylo jako šafránu a z předvedené hry plné nepřesností doslova bolely oči. Ospalou hrstku diváků probudila možná až dělovka Kurovského, jenž skončila na břevně klece Valachů. Na druhé straně dostal nejlepší hráč hostí Kubo před domácí brankou až příliš prostoru, Konvička nakonec vše musel hasit svým betonem. Valaši se postupem času dostávali, stejně jako v úvodu první periody, do velké převahy. Bylo jasné, že hubené vedení domácím příliš dlouho nevydrží. S pokusem Lechnera si sice ještě Konvička výborně poradil, ale na dorážku Michala Ondry již stačit nemohl. V závěru třetiny sice Valaši pokračovali v sympatickém výkonu, ale otočit skóre se jim už nepodařilo.

Ve 43. minutě sice Valaši dostali puk za brankovou čáru, ale bylo to až po odpískání sudího Jandy. Trestalo se tak na druhé straně. Poměrně lehká střela aktivního Filipa Kurovského propadla Šenkovi mezi betony až do branky. Ostravané následně dopláceli na svou nedisciplinovanost. V krátkém časovém úseku usedli na lavici hanby postupně Vnenk, Mládenka a Zuber a hosté dokázali zákonitě trestat. Ve dvojnásobné přesilovce doklepával po krásné kombinaci již do prázdné klece nejprve Martin Kubo a o pouhých šestatřicet vteřin později se naprosto totožný kousek povedl Michalu Ondrovi, jenž měl prsty ve všech vsetínských brankách. Necelých deset minut před koncem utkání dokázala Poruba alespoň vyrovnat. Další nepříliš těžkou střelu, tentokrát z hole Jana Barčáka, propustil Šenk překvapivě za svá záda. V závěru utkání se již nic zajímavého neudálo, a tak se juniorské týmy Poruby a Vsetína rozešly smírným výsledkem 3:3.