Junioři sahali v Olomouci po třech bodech, nakonec mají dva

06.12.2008, Miroslav Fantal, Adam Bagar

V páteční podvečer porubská juniorka již poněkolikáté v sezóně prohrála ve zcela vyrovnaném utkání o pouhou branku, když tentokrát ponechala tři body Opavě. Napravit domácí zaváhání chtěla na Hané, kde se utkala s Olomoucí, která se v tabulce pohybuje na hraně postupu do šestnáctičlenného play off. Hosté z Ostravy vstoupili do utkání velmi dobře a již ve druhé minutě se dostali do vedení brankou Iva Jelšíka. Na další gól se čekalo až do devětatřicáté minuty, kdy Olomoučtí srovnali na 1:1. Porubě vyšel náramně rovněž vstup do třetí dvacetiminutovky, když ji poslal zpět do vedení Michal Bartošek. Porubští své vedení udržet nedokázali a necelých osm minut před koncem podruhé inkasovali. Jelikož již další branka nepadla, muselo přijít na řadu prodloužení. V nastaveném čase žádná branka nepadla, na řadu tak přišla dovednostní disciplína - samostatné nájezdy. V těch uspělo hostující VOKD, o rozhodující trefu se postaral autor druhé porubské branky Michal Bartošek. Juniorka Olomouce tak podlehla stejně starým hráčům Poruby 2:3 po samostatných nájezdech. Jelikož juniorská extraliga se hraje v rychlém sledu, další utkání čeká Porubu již v pondělí 8. prosince, kdy přivítá v městském derby Vítkovice.

- 29.kolo so 6.12.12:00
HC Olomouc
2:3sn(0:1, 1:0, 1:1 - 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 39. Ustrnul (Pánek), 53. Bohm (Krause, Dopita) - 2. Jelšík (Tomis, Mlynář), 41. Bartošek (Bartoš, Skočovský), rozhodující sam. náj. Bartošek. Rozhodčí: Husička - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 6:8, navíc Šimkovič (POR) 10 OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 31:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
HC Olomouc: Slovák - Ustrnul, Koryčanský, Krause, Axman, Trojan, Malina, Janáček, Spurný - Prášek, Dostál, Frieb, Študent, Dopita, Skácel, Venkrbec, Coufal, Rác, Pánek, Heža.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Špok, Hrubý, Tomis, Spusta, Pindur, Mlynář, Skočovský - Chomič, Bartošek, Kalina, Šimkovič, Bartoš, Jelšík, Kopáč, Capcara, Vajda, Richter, Řezáč.

Hosté měli výborný nástup do utkání. Již po 83 sekundách našel Tomis na modré zcela volného Iva Jelšíka, jenž sólový únik zakončil bekhendovou střelou do levého růžku - 0:1. Mora měla vzápětí možnost přesilovky, ale ta zůstala nevyužita. V první třetině toho moc z hokejové krásy obě moravská mužstva nepředvedla. Ve 14. minutě Hrubý nadvakrát zkoušel překonat Slováka. Ten puk za své betony nepustil. Dvě minuty před první sirénou projel jako nůž máslem ostravskou obranou Dostál, ale na poslední chvíli jej nedovoleně zastavil Skočovský.

I ve druhé třetině mohla Poruba rychle skórovat. Šimkovič sám před Slovákem mířil vedle. Stejná situace se ve 25. minutě opakovala na druhé straně. Tentokrát byl nepřesný olomoucký Coufal. Hra se přelévala ze strany na stranu. V další větší šanci se objevil ostravský Kalina, jenž ve vlastním oslabení ujel domácím bekům. Už, už se chystal zakončit, ale v poslední chvíli mu puk vypíchl Axman. Na druhé straně se na modré dostal ke kotouči Skácel, při jehož ráně zazvonila tyč. Branky se domácí dočkali až ve 39. minutě. Petr Ustrnul si našel volné místečko nad ramenem Gleicha a minutu před druhou sirénou srovnal stav utkání - 1:1.

Slezanům v dnešním utkání dobře vycházeli začátky třetin, což potvrdili i ve třetí části. Dvacet sekund stačilo zahajovací formaci, aby vrátila vedení na svou stranu. Úspěšným střelcem byl Michal Bartošek - 1:2. Srovnat mohl ve 46. minutě Prášek, ale sám před Gleichem neuspěl. Na druhé straně se měl co ohánět gólman Slovák. Richterovu ránu z první ale včasným přesunem dokázal vyrazit betonem. V dalším útoku se řítil na domácího gólmana Hrubý, ale ani na dvakrát jej nepřekonal. Naopak v následném přečíslení najížděl zleva navrátilec z trestné Roman Spurný, jehož přihrávku si do vlastní brány zřejmě bruslí dorazil smutný hrdina předchozích okamžiků Hrubý - 2:2. Obě mužstva chtěla rozhodnout v základní hrací době. V 59. minutě ujel Slezanům Pánek, jehož ale zastavil hákováním Špok. Jasné trestné střílení, jež ale rozhodčí Husička nenařídil.

V 5 minutovém prodloužení mohla hrstka fanoušků sledovat zajímavý hokej z obou stran. Nejprve svou školáckou chybou nabídl přesilovku domácím kapitán Poruby Tomis. Po minutě přesilovky ale fauloval i domácí Jiří Dopita ml a poměr hráčů na ledě se vyrovnal. V následné hře 3 na 3 mohl rozhodnout Skácel, ale Gleich jeho ránu směřující do brány zastavil pravým betonem. Rozhodnutí tedy padlo až v samostatných nájezdech.

První sérii zahájili oba týmy úspěšně. Za Moru se trefil Venkrbec, za Porubu srovnával Kalina. Ve druhé sérii nejprve Gleich chytil pokus Spurného a následné Ostravany poslal do vedení Michal Bartošek. Olomoučtí ve třetí sérii již nedokázali odpovědět a tak si Poruba připsala dva důležité body.