Junioři přetlačili Chrudim po nájezdech a připisují si tak dva body do tabulky

28.10.2021, Patrik Rošič

Porubští junioři ve 13. kole Ligy juniorů přivítali na svém ledě hokejisty Chrudimi. Hosté hráli pouze na tři obránce, a tak se čekala velká střelecká show. Ta ale nepřišla. O výhře domácích musely rozhodovat až nájezdy, ve kterých se jako jediný úspěšný exekutor prosadil Pavel Chovanec.

Liga juniorů - 13.kolo čt 28.10.17:15
HC Chrudim
4:3sn(2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Halata (Hlaváč, Plevka), 18. Barčák (Žák), 39. Chovanec (Plevka, Černý), rozh. náj. Chovance – 19. Gromadzki (Pavlík, Odehnal), 21. Gromadzki, 50. Hykl (Pavlík, Odehnal). Rozhodčí: Pavel – Vengřín, Přecechtěl. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. Diváci: 20. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Černý, Mrozek, Fišara, Macias, Hlaváč, Dinmukhammed, Kelnar – Barčák, Plevka, Chovanec, Fornál, Koudelný, Halata, Žák, Lysoněk, Kolat, Urbančík
HC Chrudim: Batěk – Bárta, Pazdera, Odehnal – Hykl, Pavlík, Gromadzki, Helikar, Panchartek, Felcman, Macas, Burda, Jaša, Votava, Pilář, Kubíček

V první třetině byly k vidění hned tři branky. O tu první se postarali ve 14. minutě domácí hokejisté. Přesilovou hru dokázal využít Matěj Halata. Za pár okamžiků to už bylo 2:0. O druhý zářez se postaral Jonáš Barčák. Následně si přesilovku zahrála Chrudim. Tu po sedmnácti vteřinách proměnil Adrian Gromadzki. V úvodu druhé periody si kotouč Poruba sama srazila do branky. Gól byl připsán Adrianu Gromadzkiovi, který tak měl na kontě druhou branku v utkání. Porubě naopak patřil závěr prostřední části. V 39. minutě vrátil vedení domácím Pavel Chovanec.

V třetí tercii se do zápisu uskutečnili pouze dva záznamy. Poruba šla do čtyř a hostům se naskytla možnost, kterou dokázali využít. Na 3:3 vyrovnal Milan Hykl. Do konce třetiny a v nastavené pětiminutovce branka nepadla, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich vítězný gól vsítil Pavel Chovanec, který domácím přisoudil druhý bod a další výhru. Další zápas odehrají junioři v Kooperativa aréně v neděli 31. října proti Havlíčkovému Brodu od 13:30.