Junioři přehráli Mladou Boleslav

05.10.2007, Vladimír Vronka

Junioři Sarezy Ostrava přivítali na svém ledě juniory Mladé Boleslavi, tedy tým, který okupuje vrchní patra extraligové tabulky. Domácí byli aktivnějším týmem, ale na první a druhý gól dokázali hosté odpovědět. Na gól Michala Belance, druhý v zápase, již odpovědět nedokázali, naopak sami inkasovali. Martin Hanke střelou do prázdné brány uzavřel gólový účet utkání. Sareza porazila Mladou Boleslav 4:2.

- 11.kolo pá 5.10.17:00
BK Mladá Boleslav
4:2(0:0, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 24. Belanec (TS), 29. Jelšík (Suchý), 42.Belanec (Šofer, D. Vajda), 60. Hanke - 27. Chamrád (Janček), 36. Bříška. Rozhodčí: Trombík - Tošenovjan, Lederer. Vyloučení: 9:6, navíc Mikulík 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 100. Střely na branku: 42:29.
HC Sareza Ostrava: Gleich - Měkýš, Pindur, Vajda D., Poláček, Mikulík, Suchý - Šofer, Ružbašan, Mocek, Kasalík, Belanec, Barčák, Kotala, Hanke, Jelšík, Vajda R., Široký.
BK Mladá Boleslav: Hrubý - Bílek M., Bílek O., Maršík, Malý, Soukup, Penniger - Velechovský, Chochola, Hrdlička, Janček, Mišner, Protasenja, Milotiský, Bříška, Loskot, Chamrád, Antončík, Tondr.

Junioři Sarezy Ostrava přivítali na svém ledě juniory Mladé Boleslavi. Do první šance se dostal domácí Kopač, ale nedokázal přesně usměrnit Šoferovu přihrávku. Na druhé straně střílel Protasenja, ale jeho pokus lapačkou zneškodnil Gleich. Bežela 5. minuta, když vyzval ke gólu Belanec Kopače, ten však trefil pouze beton Hrubého v hostující bráně. V minutě šesté po zmatcích v obranném pásmu Boleslavi vypálil Hanke, ale Hrubý byl připraven. O dvě minuty později vybruslil zpoza brány Tondr, ale Gleich skvěle zasáhl. Sareza chtěla dát branku, ale Kopač po přihrávce Belance zpoza brány trefuje pouze beton gólmana. V 15. minutě projel celým kluzištěm Jelšík, ale nedokázal zakončit přesně. Dvě minuty před koncem byl sám před Hrubým Šofer, ale jeho pokus mezi betony nevyšel. V poslední minutě pálil Loskot, ale hruď Gleicha byla na místě.

Začátek druhé třetiny patřil první pětce Sarezy. Šofer šperkoval akci na Belance, který netrefil prázdnou bránu. V čase 23:42 ujel Šofer, ale Maršík jej podrazil a následovalo trestné střílení. K němu se postavil Michal Belanec, rozjel se směrem k Hrubému, po sérii kliček poslal puk nad beton a Sareza vedla 1:0. V sedmadvacáté minutě mohl přidat druhý gól Sarezy Kopač, ale opět nedokázal dostat puk do brány. Na druhé straně jeli v akci dva na jednoho boleslavští Janček s Alešem Chamrádem, který poslal puk do ostravské sítě. Vyrovnaný stav zůstal jen minutu a dvacet pět sekund. Poté převzal puk Ivo Jelšík, projel skoro celým kluzištěm, prokličkoval až před Hrubého a podél betonu gólmana poslal Sarezu do vedení. V polovině zápasu vypálil z brankoviště Chochola a vyražený puk přeskočil hůl Tondra. Ve 31. minutě vypálil Barčák, ale jeho pokus v bráně nekončí a z následného závaru také branka nepadla. O dvě minuty později zkrotil vysoký kotouč Mocek, ale zpracoval jej o chvíli později, než sám chtěl. Jeho následná rána byla i přesto velmi nebezpečná. Ve 34. minutě se zjevil před Hrubým opět Mocek, ale jeho pokus mezi betony dokázal hostující gólman chytit. O minutu později přihrál Janček Loskotovi, jehož teč však dokázal Gleich skvěle chytit. V čase 35:22 se po buly dostal k puku Kamil Bříška a nad lapačku domácího gólmana vyrovnal. Po druhé třetině byl stav nerozhodný 2:2.

Třetí třetinu začali Ostravští skvěle. Po minutě a deseti sekundách potřetí v utkání vedli. Puk se po ose D. Vajda, Šofer dostal k zakončujícímu Michalu Belancovi, který svým druhým gólem poslal Sarezu do vedení. Boleslavští se poté vrhli do útoku, ale ze svého tlaku nedokázali přes střely Maršíka, Protasenji či Chocholy vytěžit vůbec nic. Běžela 47. minuta, když se od modré napřáhl Mocek, puk před bránou tečoval Hanke, ale kotouč nakonec chytil pohotově hostující kasař. O chvíli později mohli hosté vyrovnat, ale akci Chamráda uťal skvěle holí Gleich, následně se do prázdné brány netrefil Janček. Sareza kontrovala akci Šofera a zakončujícího Kopače, ale ani tato akce gólem nekončí. Když se nedokázal prosadit Jelšík ani Suchý, mohlo udeřit na straně druhé, nejprve Loskot netrefuje prázdnou bránu, o chvíli později projel Janček sám až před bránu, ale Gleich předvedl další skvělý zákrok. Osmapadesátá minuta mohla přinést gól na straně Sarezy. Suchý od modré čáry vypálil a Širokého teč skončila mimo bránu. Hosté odvolali gólmana, ale Martin Hanke vybojoval puk v obranné třetině, projel až do útočného pásma, kde poslal puk do prázdné brány. Sareza Ostrava zaslouženě zvítězila 4:2.