Junioři podlehli Litvínovu

13.10.2007, Vladimír Vronka

Junioři Sarezy Ostrava sehráli další ze zápasů extraligy. Tentokrát na porubský led zavítal Litvínov. První polovinu zápasu bylo utkání vyrovnané, oba soupeři měli mnoho příležitostí ke vstřelení branky. Po zvýšení na 1:3 se však obraz hry změnil Litvínov převzal iniciativu a Michal Gleich se musel několikrát vytáhnout, aby udržel stav 1:3. Ve třetí třetině již mnoho šancí k vidění nebylo a tak Sareza Ostrava prohrála s Litvínovem 1:3.

- 14.kolo so 13.10.13:00
HC Litvínov
1:3(1:1, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Adámek (Měkýš, Hanke) – 6. Zima (Andres, Mach), 27. Maxa (Kafan), 33. Stříteský (Mach).. Rozhodčí: Malíř – Hanzlík, Rychlý. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 27:43.
HC Sareza Ostrava: Gleich – Měkýš, Pindur, Parma, Vajda D., Mikulík, Lyčka, Suchý – Šofer, Mocek, Belanec, Adámek, Hanke, Kopáč, Jelšík, Vajda, Široký.
HC Litvínov: Brzobohatý – Stříteský, Panuška, Lomička, Havelka, Čejka, Gula – Maxa, Andres, Mach, Bojer, Zima, Biza, Přeučil, Kafan, Češka.
Junioři Sarezy Ostrava přivítali na svém ledě juniorku Litvínova. Ve druhé minutě mohl načíst gólový účet zápasu Široký, ale puk, po přihrávce Hankeho od mantinelu, posílá na z hranice brankoviště nad. Hosté dostali možnost sehrát první přesilovku po faulu Mocka, roztočili kolotoč, který nakonec znamenal vedoucí gól. Gleich v domácí bráně dokázal střelu Andrese vykopnout betonem, ale na prudkou dorážku Davida Zimy již neměl. Sareza přidala na tempu, ale střela Měkýše od modré, kterou tečovala hostující obrana končí těsně mimo bránu. V osmé minutě vyjel zpoza brány Radovan Vajda, ale gólman hostí byl připraven. V 9. minutě nabral ve středním pásmu rychlost Hanke projel do útočné třtiny jako nůž máslem, předal puk Měkýšovi, od kterého se dostal k Michalu Adámkovi a ten ranou nad beton vyrovnává stav utkání na 1:1. O několik minut později přenechal Radovan Vajda puk Jelšíkovi, kterému se zamotal mezi bruslemi, přesto zakončil, Brzobohatý s obtížemi vyráží puk. Na druhé straně se do šance dostal Maxa, ale ani jemná teč Parmy mu ke gólu nepomohla. Hosté dostali možnost sehrát další přesilovou hru, ale další branku nepřidali. Po první třetině byl stav utkání 1:1.

Sareza začala druhou třetinu lépe. V první minutě poskakoval osamocený kotouč v brankovišti, ale nikdo z ostravských jej do brány nedokázal dopravit. O minutu později se do puku snažili trefit Široký s Adámkem, ale puk do opuštěné klece dostat neodkázali. Pak se dostal ke slovu hosté, ale Andres nechává vyniknout Gleicha. O chvíli později přihrál Biza Střiteskému, lae puk mířil nad. Pak pokoušeli své štěstí Biza, Andres a Mach, ale Gleich vytahoval jeden skvělý zákrok za druhým. Sareza mohla strhnout vedení na svou stranu po střele daviida Vajdy, lae jeho pokus ani šance Belance, kopáče a Šofera, z následného závaru, gólem nekoncí. Udeřilo však na druhé straně. Po závaru se k puku dostal Jakub Maxa a strhává vedeni na stranu Litvínova. Belanec svou šanci nedokázal proměnit, ale jako vosy se na něj slétli čtyři hosté, výsledkem byly dvě trestné minuty na obou stranách. Hosté dostali možnost sehrát přesilovou hru, když byl vyloučen David Vajda za podražení, za které měl vidět dvě minuty spíše hostující hráč, který svůj pád nafilmoval. K puku se vhazování dostal na modré čáře Matěj Střiteský a střelou pod víko dostal hosty do dvoubrankového vedení. Litvínov se usadil v útočném pásmu, ale ostravský nepustil za svá záda další kotouč. Dvě minuty před koncem vypálil překvapivě Belanec, hostující gólman se pouze otočil, aby věděl kde puk skončí, ten minul bránu. Po druhé třetině vedli hosté 1:3.

Třetí třetina již mnoho hokejových příležitostí nepřinesla. V osmé minutě pálil nebezpečně Suchý, ale puk prolétl kousek od levé tyče Brzobohatého brány. Na druhé straně výpalil Češka, jeho rána skončila na tyči Gleichovy brány. Jelšíkovu příhru se snažil dostal za Brzobohatého Radovan Vajda, ale jeho snaha ke gólu nevedla. Sareza dostala možnost sehrát přesilovku 5 na 3 v délce 18 sekund, ale v přesilovce se zrodila pouze jediná šance. David Vajda vypálil od modré, Jelšík tečoval, ale puk v síti neskončil. Dvě minuty před koncem se po chybě obrany dostal před Brzobohatého Široký, ale ani on nebyl úspěšný. V poslední minutě s před Gleichem zjevilo duo Andres Zima, ale ten míjí prázdnou bránu, na pokus Macha si Gleich dobře počkal. Sareza Ostrava prohrála s Litvínovem 1:3.