Junioři ovládli slezské derby! Nad Havířovem zvítězili 4:1

15.03.2024, Eva Suchánková

V pátek 15. března přivítali Porubané mladíky z nedalekého Havířova, aby zakončili základní část sezony. V derby, do kterého nastoupila už i pětice dorostenců, byli úspěšnější domácí, jenž zvítězili 4:1. Zároveň se tak vítězně naladili na čtvrtfinále, kterém rozehrají od 18. března s pražskou Slavií.

Liga juniorů - 42.kolo pá 15.3.19:00
AZ Heimstaden Havířov
4:1(0:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 21. Hansel, 30. Svozil (Hansel, T. Vehovský), 42. Koida (Chromišin, Kosina), 45. Svozil (Janeček, Skorochod) – 32. Siekierka (Lipka, Kreutz). Rozhodčí Kroček – Rychlý, Vojtášek. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1. Diváci: 90.
HC RT TORAX Poruba 2011: S. Sobol – Kalužík, Bodnar, Janeček, Kosina, Ševčuk, S. Stasjuk, Karal – Chromišin, Šrubař, F. Veselý, Hansel, Koida, T. Vehovský, Bobok, Indrst, Svozil, Skorochod, Graněčný, Matějka
AZ Heimstaden Havířov: Maňásek – Kreutz, Jurček, Bohatý, Čmiel, Bortoli, Činčala, Juřík – Toma, Kolat, Middleton, Zálesňák, Vizváry, Kubečka, Ščerba, Siekierka, Lipka, Apolenář, Konesz, Jarolím

První třetina stála zejména na obraně a neprůstřelných gólmanech obou týmů. To se však změnilo hned po začátku druhé periody, když 44 vteřin po odznění sirény využil svou přesnou střelou přesilovou hru Tomáš Hansel. Druhou branku přidali Porubané ve 30. minutě a to zásluhou Daniela Svozila. Na to již dokázal AZ reagovat a velmi rychle snížil z hole Mateusze Siekierky.

Gólově se pak pokračovalo až v poslední části utkání, kdy domácí tým dokázal využít dvě nabídnuté přesilové hry a potvrdit tak své vítězství. Nejprve se prosadil Rodion Koida a následně další chybování hostí potrestal svou druhou brankou v zápase Svozil.

Porubští tak ovládli slezské derby a do čtvrtfinále vstupují pozitivně naladěni.