Junioři opět bodovali! Zlínské béčko porazili 5:3

22.09.2024, Eva Suchánková

V neděli 22. září přijeli na led Poruby Berani ze Zlína. Celému utkání kralovali domácí a ze zápasu si tak odnáší cenné body.

Liga juniorů - 4.kolo ne 22.9.14:00
PSG Berani Zlín
5:3(2:0, 1:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 7. Dragon, 14. Hansel, 27. Indrst (P. Sobol, Hansel), 46. Sobol (Hansel), 53. Koida (Chromišin) Rozhodčí: Onderka – Kapitanov, Tošenovjan. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bernard – Pavlíček, Kalužík, Veselý, Dragon, Janeček, Ševčuk – Zapletal, Hansel, Indrst, Koida, Graněčný, Chromišin, Dietricch, Matějka, Šrubař, P. Sobol, Vehovský, Foltýn, Bobok
PSG Berani Zlín: Kowalczyk – Lukaštík, Valouch, Kotala, Ševčík, Řezníček, Páže, Hanzlík – Holba, Červenka, Haida, Fajkus, Veselý, M. Pravda, Doležal, Pluskal, Pečner, Hampl, Kos, Nesrsta.

Již 7. minuta patřila oslavám na střídačce Poruby, když svou střelu dobře namířil obránce Dominik Dragon. Odpověď mohla přijít v přesilové hře Ševců, nedokázali ji však využít. Krátce nato se prosadil na druhé straně Tomáš Hansel, jenž poslal touš za záda chytajícího Kowalczyka a zvýšil tak vedení domácích.

Ve druhé třetině dokázali Zlínští snížit, když Matěj Pravda využil trestné střílení a překonal Bernarda. Porubané si však své dvougólové vedení vzali za necelé 2 minuty zpět z hole Jakuba Indrsta.

Začátek třetí periody patřil opět Beranům. Zápas zdramatizoval Dominik Kos. Ani tentokrát však domácí nedovolili srovnání. Porubané svému soupeři znovu odskočili po trefě Petra Sobola. Do hry o body znovu vrátil Ševce Martin Červenka, který snížil stav necelých 9 minut před koncem utkání, když prostřelil Bernarda. Vítězství však nakonec zapečetil svou střelou Rodion Koida a Poruba tak v přestřelce vyhrála o 2 góly poměrem 5:3.