Junioři odjíždějí z Valašska se třemi body! Vsetín porazili 2:1

včera, Eva Suchánková

Velmi napínavý zápas odehráli porubští junioři v pátek 18. října. Utkání odehrané v pozdních večerních hodinách hostující Porubu nezaskočilo a po těžkém boji mladíci odjížděli domů s výhrou.

Liga juniorů - 10.kolo pá 18.10.20:00
1:2(0:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 59. Vančura (Koláček) – 24. Dietrich (Matějka), 39. Hansel (Valouch, Dragon). Rozhodčí: Jakub Šmíd — Tomáš Kučera, Richard Babulík. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh zápasu: 0:2, 1:2.
VHK ROBE Vsetín: Uhrin – Fojtík, Labuzík, Vaněk, Herman, Hamřík, M. Stodůlka, Šedlbauer – Hrdý, Ostrčil, Koláček, Juráň, Ignatenko, Kovář, Ürge, L. Stodůlka, Vaculík, Plško, Heinrich, Vančura
HC RT TORAX Poruba 2011: Mareček – Pavlíček, Kalužík, Bodnar, Veselý, Dragon, Valouch, Ševčuk – Hansel, Indrst, Koida, Graněčný, Vehovský, P. Sobol, Bobok, Zapletal, Šrubař, Matějka, Chromišin, Dietrich

Již od první minuty na ledě dominovali hostující hráči, kteří vyvíjeli tlak na vsetínskou obranu a chytajícího Uhrina. Mimo to dostali v úvodní periodě příležitost otevřít skóre, když domácí hned třikrát faulovali. Přesto však Porubané své šance v gól neproměnili a do druhé třetiny se tak pokračovalo za bezbrankového stavu.

Druhá perioda však netrvala příliš dlouho a první gól v utkání vsítil mezi tři tyče Vít Dietrich, když Vojtěch Matějka vybojoval za brankou kotouč, který nabídl právě Dietrichovi, jenž z první propálil Uhrina. Následovala však 2 po sobě jdoucí vyloučení, Poruba ale obě hry ve čtyřech ustála a dále vedla nad Vsetínem 1:0. Další oslabení přišlo ze startu 38. minuty, obětavá hostující obrana přesto nedovolila Valachům srovnat. Naopak se také domácí tým nechal vyloučit. Na Porubany tak čekala na 49 vteřin hra 4 na 4, a poté ještě více než minutu početní výhoda. Oni však na přesilovou hru nečekali. Skóre po dobré souhře Dominika Dragona s Janem Valouchem navýšil svou přesnou ranou z předbrankového prostoru Tomáš Hansel.

Poslední část utkání přinesla několik dalších vyloučení a také šance na obou stranách. Skvěle chytající gólmani však nedovolili svým soupeřům poslat kotouč mezi tři tyče. Přesto ale Vsetínští našli necelé dvě minuty před koncem utkání skulinku. Ve středním pásmu se k puku dostal Jan Vančura, který po své individuální akci zavěsil pod horní tyč Marečkovy brány. Domácí to poté ještě zkoušeli v šesti, avšak neúspěšně.