Junioři ani ve třetím utkání nepoznali hořkost porážky, remizovali s Opavou

17.08.2011, Adam Bagar

Junioři HC RT TORAX Poruba nastoupili ke třetímu utkání proti loňskému extraligovému účastníkovi, celku Opavy. První třetinu ovládli domácí, především díky hattricku Lukáše Kofroně odcházeli do šaten s luxusním vedením 4:1. Od druhé tercie ovšem RT TORAX polevil a soupeř toho dokázal využít. Nejprve dokázal snížit na rozdíl jediné trefy a v závěrečné třetině dokonce srovnat na konečných 4:4. Ani ve třetím klání tak svěřenci trenérů Smetáka a Vavrečky nepoznali hořkost porážky, na druhou stranu prohospodařili tříbrankový náskok.

Přípravné zápasy juniorů - 3.kolo st 17.8.14:00
Hokejový klub Opava
4:4(4:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Kofroň (Vaněk), 16. Kofroň (Vaněk), 16. Kofroň (Vidlák), 17. Dominec (Újezdský) - 8. Závodník (Koschatzký), 27. Gulda (Bezděk), 32. Harazim (Bezděk), 44. Gulda (Harazim). Rozhodčí: Mikula - Vengřín M., Rožánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 36:29 (18:8, 9:7, 9:14). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hlavina (od 32. Herman P.) - Herman T., Špok, Dusík, Lužný, Jasiok, Spusta, Šrubař - Vaněk, Vidlák, Kofroň - Kanaloš, Kameníček, Blažej - Újezdský, Odsedek, Dominec - Palkovič.
Hokejový klub Opava: Pater - Havlíček, Lichý, Horák, Štencel, Ježek, Olbrecht, Vaněk, Koschatzký, Otipka, Březina, Jelen, Závodník, Boubeníček, Cios, Harazim, Bezděk, Gulda.

RT TORAX vstoupil do utkání lépe, což dokázal vyjádřit i brankově. Vaněk našel u druhé tyče dobře postaveného Lukáše Kofroně, který tak odstartoval svůj střelecký koncert. Hosté však dokázali rychle vyrovnat v přesilové hře. Lukáš Závodník se trefil přesně pod horní tyč Hlavinovy klece. Hra se na chvíli srovnala a Koschatzký mohl dokonce obrátit výsledek, ale to by musel využít svůj samostatný únik.

Porubští postupně opět přebírali aktivitu. Kameníček ve velké šanci netrefil snad z metru úplně prázdnou branku. Gólovou tečku měla až další akce výborně hrající první formace. Vaňkovu střelu Kober pouze vyrazil k volnému Lukáši Kofroňovi, který neměl problém trefit poloprázdnou opavskou kasu. Uběhlo pouhých sedmadvacet vteřin a Lukáš Kofroň dokonal svůj hattrick. Na brankovišti dorazil pokus Vidláka.

Porubským narůstala křídla a dovolovali si skutečně oku lahodící akce. Hned ta další skončila již čtvrtým gólem. Újezdský poslal kotouč Jakubu Domincovi a ten krásně pod horní tyč dostal RT TORAX již do tříbrankového náskoku. V závěru první třetiny ještě zahrozil v oslabení Kanaloš, ale skóre už se neměnilo.

Do druhé dvacetiminutovky nastoupila úplně jiná Poruba, čehož Slezan dokázal využít a začal stále častěji hrozit. Snížení přišlo opět v přesilové hře. Domácí borci nedokázali vyhodit kus černé pryže z pásma, což vedlo k přečíslení. Bezděk našel u druhé tyče Denise Guldu a ten přesně k tyči skóroval. V těchto chvílích byl k vidění typický ulítaný juniorský hokej.

Po polovině střetnutí už to bylo jen o jednu branku, když na 4:3 snížil pěknou střelou pod víko David Harazim. S domácími mohlo být ještě hůře. Bezděk ovšem nevyužil další samostatný únik. Porubští o sobě dali vědět až v závěru třetiny, konkrétně Jiří Kanaloš. Ten nabral rychlost a dostal se až za obránce, kteří jej museli faulovat. Rozhodčí Mikula neváhal ani vteřinu a nařídil správně trestné střílení. To však domácí útočník využít nedokázal.

V úvodu poslední periody byl opět aktivnější Slezan, který se dočkal i odměny v podobě vyrovnávací branky. Guldovu střelu dokázal doklepnout za Hermana David Harazim. Následující minuty příliš zajímavých momentů nepřinesly. K vidění byl vyrovnaný hokej a minimum šancí. Za zmínku stojí snad jen Koschatzkého dobrá příležitost z předbrankového prostoru a Blažejův únik po straně.

V závěru nerozhodla o vítězi ani přesilová hra Opavy, a tak se RT TORAX rozešel se Slezanem smírně 4:4. Svěřenci trenérů Martina Smetáka a Jana Vavrečky tak ani ve třetím mači nenašli přemožitele.

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba): Utkání jsme začali dobře, kluci hráli přesně to, co se jim řeklo. Ve druhé třetině došlo možná k takovému sebeuspokojení. Dostali jsme dva góly po hloupých chybách. Myslím si, že jsme měli šancí tak na dva zápasy. Kluci bojovali, jsme v plném tréninku, takže někteří toho mají možná dost, ale celkově to bylo dobré utkání. Hlavní pro nás je, že vidíme kluky pod tlakem a v jednotlivých herních činnostech.

Petr Beránek (HC Slezan Opava): Jsme teprve týden na ledě, máme za sebou čtyři tréninky a jen jedno přípravné utkání. Myslím, že tady kluci odvedli kus poctivé práce. Po první třetině to vypadalo, že odjedeme s nějakým hrozivým výsledkem, ale donutili jsme soupeře dělat chyby a tím jsme utkání srovnali. Kdybychom měli i trošku více štěstí, tak jsme odjeli s vítězstvím. Takže jsem s výkonem spokojený.