Hráči Poruby se po dlouhé době dočkali tří bodů

10.01.2009, Kateřina Juříková

Raketový vstup do utkání předvedli hráči VOKD Poruba v rámci 40. kola první ligy proti Benátkám nad Jizerou, když již ve druhé minutě po brankách Milana Ovšáka a Martina Domiana vedli 2:0. Ve druhé třetině vstřelil jedinou branku Benátek Rastislav Konečný a když další dvě přidali domácí Adam Červenka a opět Martin Domian, svítilo na časomíře 4:1. Tento stav vydržel až do konce zápasu a tak se Porubští po měsíčním půstu dočkali tří bodů.

- 40.kolo so 10.1.17:00
HC RT TORAX Poruba 2011
HC Benátky nad Jizerou
4:1(2:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Ovšák, 2. Domian (Hlouch, Hubáček), 26. Červenka (Najdek, Zdeněk), 27. Domian (Hlouch) - 23. Konečný (Víšek, Urban). Rozhodčí: Blecha - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 5:5, navíc Tesařík (POR), Cunik (BNJ) oba 5+OK. Bez využití. Diváci: 720. Střely na branku: 28:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Štefl - Ovšák, Vnenk, Voráček, Tesařík, Kania, Rangl, Vajda, Palík - Červenka, Najdek, Zdeněk - Domian, Hubáček, Hlouch - Gelačák, Potočný, Rehuš - Mocek.
HC Benátky nad Jizerou: Nedvídek (26. Micka) - Hrach, Kolafa, Lukáč, Pavlů, Cunik, Kolmann, Tondr, Procházka, Dušek, Vantuch, Víšek, Urban, Konečný, Kopic, Skořepa, Weiss, Pabiška, Špaček, Hruška.

Úvod první třetiny ovládli domácí, kteří parádní akcí dali v čase 0:32 první branku. Po najížďce se podařilo Milanu Ovšákovi nadzvednout puk a ten v okamžiku skončil za Nedvídkovými zády. Po tomto gólu následoval další, který padl jen několik málo sekund poté a to v čase 1:09. Nedvídka tentokrát přelstil Martin Domian. Hosté z Benátek však nechtěli nechat dvoubrankový náskok Puruby jen tak a útočili ze všech sil. Urbanova střela, která byla vypálena od modré, se odrazila od porubského gólmana a o dorážku se pokusil Konečný. Štefl byl ale rychlejší a kotouč zakryl lapačkou. Další branku málem vstřelil Rehuš, který stál nebezpečně blízko benátského gólmana a nebyl nikým atakován, ale jeho střelu Nedvídek zachytil. Další benátskou hrozbu přinesl Kolafa, jenž vypálil prudkou střelu od modré. Tu se pokusil zastavit Potočný, který si do ní lehl, ale kotouč letěl nad něj až na Štefla, který neposedný puk chytil. Domácí stále tlačili a nenechali brankáře hostí na pokoji. Hosté to ale také nevzdávali. Weiss měl obrovskou šanci, když dostal nahrávku přímo před Šteflem, ale puk mu z hole ujel, a tak opět nepadla žádná branka. Ani Kolmannova střela nepřekonala porubského gólmana. Hosté s úspěchem brali domácím kotouč z holí, ale žádné ovoce jim to nepřineslo. Akce Duška a Procházky, kteří si najeli až před porubského strážce svatyně, také neskončila gólem, a tak vedli domácí po první třetině 2:0.

Druhou třetinu započali Porubští značným tlakem a Nedvídek se chvílemi ocital pod palbou. Jenže v čase 22:26 se puku zmocnily Benátky a vsítily branku. Rastislav Konečný, kterému nahrával Víšek, vypálil z bezprostřední blízkosti na Štefla a tomu kotouč projel mezi betony a zajel přímo do klece. Hosté tak snížili dvoubrankový náskok Poruby na 2:1 a snažili se dorovnat. To jim ovšem domácí nedovolili a v čase 25:52 měli opět náskok o dvě branky. Po šťastné náhodě, kdy Nedvídek vyjel z brány a snažil se zastavit porubkého hráče, se Adam Červenka dostal za gólmana, který už ležel na ledě, a poté byl i s pukem dotlačen benátskými hráči do brány. O minutu později vypálil dělovou ránu Martin Domian a jeho střela zapadla za brankářova záda. Hosté po těchto dalších dvou gólech, které byly znovu vsítěny jen několik sekund po sobě, postavili namísto Michala Nedvídka do klece Andrease Micku. Benátky se usilovně snažily o další branku, ale přelstít Štefla se jim bohužel nedařilo. Ten totiž jejich střely výborně zachytával. Weiss unikl i s kotoučem ze svého obranného pásma a vážně ohrozil porubského strážce, který benátskou střelu úspěšně vykryl. I Gelačákova střela byla pohotovým Mickou zachycena. Vantuchův pokus o gól skončil zlomením hokejky v půli, takže ke střele ani nedošlo. Třetina tedy skončila stavem 4:1.

Začátkem poslední třetiny se o gól pokusilo duo Konečný - Urban, ale Urbanova dorážka nazapadla do brány. Obrovskou šanci měl Potočný, který pálil z otočky, jenže jeho střela jen těsně minula Mickovu klec. Domácí i hosté se snažili dát další branku, ale ani jednomu týmu se to zatím nepodařilo. Duškova rána skončila ve Šteflově lapačce a Konečného střela se odrazila se zvonivým zvukem od tyče. Porubským, ale i hráčům z Benátek se stále nedařilo dostat kotouč do klece. Oba týmy bojovaly o puk ze všech sil, ale střely ne a ne skončit za zády brankářů, kteří vždy rychle zareagovali. Červenka a Ovšák sehráli krásnou akci, ale bohužel se nepovedla nahrávka na Červenku a ani pozdější střela Kanii, kterou tečoval Gelačák, neskončila v brance. Štefl se také ocitl v nebezpečí, když Vantuch zpoza brány nahrál Cunikovi, který stál před ním. Cunikovu dorážku přikryl lapačkou. Poslední minuty utkání odehráli domácí v oslabení, v němž se o gól pokusil Najdek. Po tomto pokusu se na trestnou lavici dostal i hráč Benátek a tak se poslední vteřiny třetiny dohrávaly 4 na 4. Třicet sekund před koncem se za Šteflovou klecí rafli porubský Tesařík a benátský Cunik. Oba si dávaly rány pěstí a bitku ukončilo až zalehnutí Cunika Tesaříkem. V této třetině nepadla žádná branka, a tak utkání skončilo stavem 4:1.