Fantazie! Porubští junioři vezou po náročné cestě tři body, rozhodla už první třetina

09.02.2022, Patrik Rošič

Dohrávka 30. kola Ligy juniorů zavedla Porubu v netradiční den na západ republiky. Juniorka hrála v Ústí nad Labem a čekala se tuhá bitva o důležité body. Tu nakonec lépe zvládli svěřenci Bahníka a Sršně po výsledku 2:1, kdy se rozhodlo už v první části hry. Porubští tak díky zaváhání Šumperku mají ještě naději na třetí pozici v tabulce.

Liga juniorů - 30.kolo st 9.2.17:00
HC Slovan Ústí nad Labem
1:2(1:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Klatt (Polata, Macek) – 7. Barčák (Ludvík, Halata), 16. Chovanec (Halata). Rozhodčí: Mareš – Serbus, Povová. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 56. Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
HC Slovan Ústí nad Labem: Tuček – Česnohlídek, Bartoň, Klatt, Martínek, Vlach, Polata, Kuchler – Svoboda, Macek, Kredl, Bár, Gašpar, Koval, Tot, Kincl
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Macias, Fisařa, Černý, Hlaváč, Ludvík – Mikula, Chovanec, Prokeš, Hradil, Koudelný, Halata, Žák, Lysoněk

Sotva první třetina začala a už museli rozhodčí použít své píšťalky. Na trestnou lavici totiž v krátkém sledu zamířili dva porubští hráči a domácím se tak naskytla velkolepá přesilovka 5 na 3, kterou dokázali využít. Stav utkání otevřel v 3. minutě Adam Klatt. Následně faulovalo Ústí a Poruba si tak také vyzkoušela hru s hráčem navíc. Naneštěstí ale hráči červenobílých tuto možnost nevyužili. Po skončení trestu ale následovala vzápětí další přesilovka. Tu už Poruba využít dokázala. Na 1:1 vyrovnával Jonáš Barčák. Další gólová radost přišla v 16. minutě. Porubskou střídačku rozjásal svou trefou mezi tři tyče Pavel Chovanec. Do šaten tak šli Porubští s jednobrankovým náskokem.

V druhé třetině nepřišel žádný záznam do zápisu o utkání, a tak se šlo na periodu třetí. V té padl ve 46. minutě pouze jeden trest. To už ale bylo z pohledu události vše a porubští junioři tak po hodně dlouhé cestě zvítězili těsně 2:1. Další bitvu juniorka svede v Kralupech nad Vltavou v neděli 13. února 2022 od 16:15.