Fantazie! Junioři dokázali porazit Ústí 2:0 a v sérii se ujímají vedení

09.03.2022, Patrik Rošič

Ve středu 9. března odstartovala série play down mezi Porubou a Ústím nad Labem. Jelikož byla Poruba lépe umístěna v tabulce, tak začínala sérii doma v Kooperativa aréně. Utkání bylo dlouho vyrovnané a Porubané si drželi těsný náskok jedné branky od sedmé minuty. Ve třetí třetině přidali ještě jeden gól a pojistili si tak první důležitou výhru. Porubští hokejisté potvrdili, že proti Ústí jim to v letošní sezóně jde.

Liga juniorů - PD1 st 9.3.18:00
HC Slovan Ústí nad Labem
2:0(1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Chovanec (Halata, Lysoněk), 53. Koudelný (Kelnar, Mikula). Rozhodčí: Šudoma – Bezděk, Peluha. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 114. Střely na branku: 28:35. Průběh utkání: 2:0. Stav série: 1:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Fišara, Macias, Kelnar, Černý, Hlaváč, Ludvík – Kolat, Mikula, Halata, Chovanec, Barčák, Koudelný, Siekierka, Žák, Elze, Prokeš, Lysoněk
HC Slovan Ústí nad Labem: Štěpka – Klatt, Polata, Martínek, Vlach, Bartoň, Česnohlídek – Svoboda, Filip, Gašpar, Nedoma, Kredl, Macek, Bár, Tot, Kušej, Macel, Koval

Začátek utkání Porubě moc dobře nevyšel, protože už v druhé části šel na trestnou lavici Kolat. Porubané však dokázali hostující přesilovku ubránit. Na další důležitý moment se čekalo do sedmé minuty. To se totiž měnilo skóre. Matěj Halata nasměroval zpoza brány kotouč do brankoviště a Pavel Chovanec dokázal puk za čáru bez problému dopravit. V 16. minutě mířili na trestnou lavici hosté, Poruba svou početní převahu také nevyužila, a tak šli domácí do šaten s hubeným jednobrankovým vedením.

V druhé části byl k vidění pouze jeden trest, který však nebyl přetaven v gól, a tak se šlo na periodu třetí. V ní se museli po krátké chvíli Porubané bránit, protože nabídli Ústí další početní převahu. Obranné formace domácích však fungovaly s Markem Slížem na 100 %, a tak pořád svítilo na světelné tabuli 1:0. V 53. minutě to už bylo jinak. Jakub Koudelný dokázal svou přesnou trefou mezi tři tyče rozjásat porubskou střídačku podruhé. Další branka už do závěrečné sirény nepadla, a tak se Poruba po výsledku 2:0 ujala vedení v sérii.