Dorostenci vyprovodili Třebíč desetigólovým debaklem

06.03.2008, Adam Bagar

V dalším kole dorosteneckého play out přivítala Sareza Ostrava na svém ledě Horáckou Slavii Třebíč. Od začátku zápasu domácí potvrzovali roli jasného favorita utkání. Po dvanácti minutách tak bylo téměř po zápase, když se trefili postupně Josef Řehulka, Jakub Voznica a Štefan Šimkovič. Na konci první části však hosté stačili ještě přidat kontaktní branku na 3:1. Druhá třetina již nepřinesla tak pěkný hokej jako část první, ale i přesto přidala Sareza další dvě branky po přesných trefách Robina Šaitara a Radima Spusty. Po dvou třetinách tak vedla Sareza již 5:1. V úvodních sedmi minutách poslední třetiny domácí svého soupeře totálně zaskočili a po brankách Martina Vidláka, Jana Včísláka, Radima Blažeje, Karla Richtera a opět Jana Včísláka nadělili Třebíči desetigólovou příděl. Nakonec ještě stačil za hosty přidat alespoň čestný úspěch v podobě snížení Vysloužil. Sareza Ostrava tak rozdrtila Třebíč jednoznačně 10:2. Další utkání čeká dorostence již tuto sobotu, kdy doma přivítají od 13:00 hod. brněnskou Kometu.

- POUT čt 6.3.
SK Horácká Slavia Třebíč
10:2(3:1, 2:0, 5:1)
Branky a nahrávky: 4. Řehulka (Šaitar), 7. Voznica (Kameníček, Kubáň), 12. Šimkovič (Blažej, Vidlák), 30. Šaitar (Včíslák, Spusta), 39. Spusta (Včíslák), 41. Vidlák (Blažej, Šimkovič), 44. Včíslák (Šaitar, Řehulka), 46. Blažej (Šimkovič), 47. Richter (Gančarčík, Voznica), 47. Včíslák (Šaitar) – 19. Fusek (Paták), 53. Vysloužil (Sochor). Rozhodčí: Škrobák - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 9:6, navíc Klimíček (SAR) 10 OT. Využití: 1:2. Diváci: 100. Střely na branku: 31:20. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 10:1, 10:2.
HC Sareza Ostrava: Kubáň - Večeřa, Lužný, Gančarčík, Vojtek, Parma, Kupčík,, Klimíček, Spusta - Šimkovič, Řehulka, Voznica, Kofroň, Pastrňák, Kameníček, Blažej, Šaitar, Vidlák, Včíslák, Richter, Vicherek.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík - Dobrovolný, Belatka ,Koukal, Kotrba, Latner, Hlaveš, Bartejs - Pavlík, Šulc, Paták, Zdražil, Vysloužil, Fusek, Sochor, Vondráček, Kazatel, Deveri.

Po velmi ospalém začátku z obou stran dokázali domácí hráči využít hned svou první šanci v celém zápase. V čase 3:13 našel Robin Šaitar před brankou volného Josefa Řehulku, který jen lehce zvednul kotouč do horní části branky – 1:0. V šesté minutě ujížděl na hostující branku po straně Šimkovič, který si dokázal vyšachovat tři hráče hostí, ale k následnému zakončení se díky podražení nedostal. V čase 6:43 přišel další zásah do sítě gólmana Dusíka, když Jakub Voznica vyslal na hostující branku krásnou střelu k tyči z levého kruhu – 2:0. Sareza v zápase jasně dominovala a v osmé minutě si také vynutila první přesilovou hru, která pramenila z jejího tlaku. V početní výhodě domácí svého soupeře dostali pod velký tlak, ale střely Večeři od modré ani Parmy z prostoru levého kruhu v brance neskončily. Sareza se dostávala v těchto momentech do velkého tlaku, který také vyvrcholil třetí brankou v síti hostí, kteří již byli v těchto momentech zralí na ručník. V čase 11:52 totiž předvedli domácí překrásnou kombinaci na jeden dotek, když Martin Vidlák poslal na Radima Blažeje a ten následně na úplně volného Štefana Šimkoviče, který kotouč pouze dorazil do úplně odkryté klece – 3:0. Po třetí brance domácího celku se začali osmělovat také Třebíčští. Ve 13. minutě si dokonce zahráli také oni přesilovku, ve které však Kubáně vystrašil pouze pokus Belatky od modré. V 16. minutě předvedli domácí opět slušnou kombinaci, když na jejím konci našel Šaitar před brankou volného Včísláka, který byl tísněn a nemohl tak optimálně zakončit. O minutu později měli domácí poměrně velkou dávku štěstí, když střela Vysloužila skákala těsně před brankovou čárou Kubáňovy branky. O chvíli později si hosté vysloužili další početní výhodu, kterou již dokázali využít. V čase 18:17 našel přesně Paták přihrávkou z rohu hřiště před brankou Jakuba Fuska, který snížil vedení domácích na dvě branky – 3:1. Sareza tak vedla po dvaceti minutách po velmi dobrém výkonu již 3:1.

Úvod druhé části začali hosté v další početní výhodě, ve které Sareza Třebíči nic nedovolila a naopak větší dusno bylo v obranném pásmu hostí. Sotva se Sareza ubránila, tak měla na trestné dalšího hráče, ale hosté zahráli početní výhodu opět velmi křečovitě. Největší šanci tak měla opět Sareza, když Šimkovič našel u tyče Blažeje, který však nestačil zvednout kotouč a nevsítil tak čtvrtou branku domácích. Až ve 25. minutě při další početní výhodě se hosté usadili v obranném pásmu Sarezy z čehož pramenila také střela Dobrovolného a následná dorážka Patáka, kterou Kubáň skvěle lapil. V čase 29:19 byla konečně k vidění další branka - Robin Šaitar nejprve vypálil na Dusíka z levého kruhu a následně si dojel i pro dorážku a dokázal tak vstřelit čtvrtou branku – 4:1. Utkání v dalších momentech nepřinášelo příliš pohledný hokej a ani jeden z celků si tak nevytvářel žádné šance. Až ve 36. minutě našel Kameníček najetého Richtera, který vypálil dělovku na branku hostí, ale Dusík jeho tvrdou střelu vychytal. Ve 37. minutě si zahrála přesilovou hru také domácí Sareza, která na rozdíl od hostí dokázala tuto výhodu náležitě potrestat. V čase 38:16 totiž vypálil od modré Radim Spusta, který propálil vše, co mu stálo v cestě a jeho pokus tak skončil až v brance Dusíka - 5:1. O chvíli později předvedl krásnou individuální akci Blažej, který nejprve kličkoval útočným pásmem a následně vypálil z prostoru mezi kruhy, ale bez gólového efektu. Do konce druhé části se již nic nestalo, a tak Sareza vedla nad Třebíčí již 5:1.

V čase 40:37 dorážel Radim Blažej několikrát před brankou hostí, nakonec však do kotouče klepnul Martin Vidlák, jehož přízemní pokus skončil až za zády Dusíka – 6:1. Ve 42. minutě zahrávali domácí další přesilovku, ve které předvedli opět drtivý tlak, ale postupně střely Včísláka, Šaitara, Spusty, Večeři ani Gančarčíka v kleci hostí neskončily. Co se domácím nepovedlo v početní výhodě, tak to si vynahradili následně v plném počtu hráčů na ledě. V čase 43:46 našel Robin Šaitar ideálně mezi kruhy Jana Včísláka, který střelou z první přidal již sedmý zásah v kleci Třebíče – 7:1. To však nebylo z domácí strany zdaleka vše a na následující minuty by asi nejraději hosté zcela zapomněli. V čase 45:12 totiž propustil za svá záda gólman Dusík další laciný gól, když mu propadla do klece střela Radima Blažeje - 8:1. V čase 46:01 se dokázal protlačit až k tyči Karel Richter a následně také propasíroval kotouč až záda bezmocného hostujícího gólmana, kterému v těchto momentech obrana příliš nepomáhala – 9:1. Hned po buly, v čase 46:16 vypálil z mezikruží Jan Včíslák a mohl tak slavit desátou branku v síti Třebíče – 10:1. Po desáté brance se již utkání jen z povinnosti dohrávalo a ani jeden z celků již nepředvedl příliš optimální podívanou, ale Sareza byla přece jen stále aktivnější. V 52. minutě trefil Šimkovič v oslabení pouze tyč hostující klece. V čase 52:38 přinesla početní výhoda hostí alespoň kosmetické snížení výsledku, když Sochor poslal před branku puk na úplně volného Radka Vysloužila, který střelou z první nedal Kubáňovi žádnou šanci – 10:2. V 56. minutě pak ještě pálil od modré Večeřa a následně dorážel Richter s Blažejem, ale na jedenáctý zásah to nestačilo. V předposlední minutě se ještě ocitl v poslední šanci zápasu Richter, ale ani on již na výsledku 10:2 pro domácí nedokázal nic změnit.