Dorostenci vybojovali po výhře 3:0 druhé venkovní vítězství

04.10.2008, Adam Bagar

Dorostenci porubského VOKD zajížděli v devátém kole ligy dorostu na led Žďáru nad Sázavou. Soupeř Ostravy prozatím předváděl velmi solidní výkony a byl vzhledem k tabulkovému postavení obou týmů před zápasem mírným favoritem. Porubští dorostenci navíc v posledních třech zápasech na hřišti soupeře vstřelili pouhé dvě branky. Tentokrát Ostravané vstoupili dobře do zápasu a už v úvodu sedmé minuty se poprvé radovali zásluhou Vojtěcha Palkoviče. Ještě na konci úvodní třetiny zvýšil vedení Poruby Jan Sochorek. I přesto, že Žďár nad Sázavou svého soupeře výrazně překonal ve výši střel na branku, tak porubští mladíci svou obětavou hrou a nasazením domácímu týmu mnoho gólových šancí neumožňovali. Na další gól čekala hrstka diváků až do 51. minuty, kdy přidal třetí branku VOKD Tomáš Král. Dorost tak zvítězil 3:0, což je nejlepší letošní výsledek ze soupeřova ledu. Čisté konto si tak po tomto výsledku připsal bezchybný gólman Dominik Konvička. Nejlepším hráčem porubských dorostenců byl ovšem obránce a kapitán týmu Ondřej Lužný. Další utkání sehraje dorost v neděli 5. října, kdy od 14:15 hostí hráče nedaleké Orlové.

- 9.kolo pá 3.10.19:00
SKLH Žďár nad Sázavou
0:3(0:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Palkovič, 19. Sochorek (Plášek, Chaloupka), 51. Král (Odsedek). Rozhodčí: Coufal - Hudáček, Mlčoch. Vyloučení: 8:9, navíc Mach (ŽNS), Chaloupka (POR) oba 5 + OK. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 41:23. Průběh utkání: 0:3.
SKLH Žďár nad Sázavou: Krejčík - Pavlas, Jan, Chudoba, Kuchta, Kabelka, Svobodník, Jícha, Hájek, Gregar, Hron, Staněk, Mach, Žemlička, Peňáz, Chlubna, Střecha, Ludvík, Vítek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Lužný, Odsedek, Kupčík, Zuzaník, Svoboda, Peslar, Puškár, Ryška - Král, Lelkeš, Kofroň, Ganger, Palkovič, Sochorek, Plášek, Chaloupka, Štefek, Gonda, Kovář, Blahuta.