Dorostenci o víkendu zcela bez bodu

07.10.2007, David Šušlík, Lukáš Bajgar

Dorostenci Sarezy Ostrava chtěli na ledě Liberce odčinit páteční porážku 2:4 z ledu Mladé Boleslavi, kde mohli pomýšlet minimálně na zisk jednoho bodu. Na branku domácích Bílých Tygrů ze 6. minuty stačili ještě včas zareagovat Jakubem Voznicou v prvé části hry. Jenže dva slepené góly domácích v rozmezí třiatřiceti vteřin v závěrečné tercii poslaly Liberec nejdříve do dvougólového vedení, aby v 56. minutě po dalším přesném zásahu vedli již 4:1. Ostravští přesto nesložili zbraně, minutu před závěrečnou sirénou překonal Horáka v bráně nejdříve Josef Řehulka a necelých třicet sekund nato Jan Miczek. To bylo bohužel ze strany Ostravy vše - s Libercem podlehla těsně 3:4.

- 12.kolo so 6.10.
Bílí Tygři Liberec
4:3(1:1, 0:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 6. Vlach (Filippi), 43. Kulda (Bulíř), 43. Vlach (Filippi, Jánošík F.), 53. Maďar (Bulíř, Vašek) - 15. Voznica (Blažej), 59. Řehulka (Parma), 59. Miczek (Vidlák). Rozhodčí: Smitka - Kájínek, Horálek. Vyloučení: 4:6, navíc Richter (SAR) 10 OT. Využití: 1:1. Diváci: 114. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3.
Bílí Tygři Liberec: Horák - Jurčák, Kulda ("A"), Lacek, Sobotka - Vašek, Jánošík F. ("C"), Bulíř, Jánošík A., Filippi, Chlouba, Maďar, Rohal, Mulač, Miškovský, Vlach
HC Sareza Ostrava: Kubáň (56. Hanuska) - Večeřa, Paleček, Vojtek, Keberle, Parma, Spusta - Gonda, Šimkovič, Řehulka, Voznica ("A"), Kofroň, Miczek, Blažej ("C"), Vidlák, Richter ("A")

Do první velké šance se dostali ve druhé minutě domácí. Mulač se dobře individuálně prosadil, ale gólman schoval jeho pokus mezi betony. Ve třetí minutě střílel bekhendem do odkryté branky Filip Jánošík, ale trefil jen břevno ostravské branky. Prvním vyloučeným v zápase byl hostující Miczek za hákování. A hned první početní výhodu Tygři využili. V čase 5:53 se Jaroslav Vlach ocitl sám před gólmanem Kubáněm a prostřelil ho. 1:0. Hned o chvilku později mohl zvýšit Chlouba, ale ostravský brankář jeho úmysl vystihl. Domácí se snažili na Kubáně střílet ze všech pozic, ten ale působil při svých zákrocích jistým dojmem. Prvním vyloučeným Tygrem byl střelec úvodní branky Vlach. Přesilovku hosté nevyužili, ale v čase 14:47 se jim již podařilo vyrovnat. Jakub Voznica najížděl z pravé strany sám na Horáka a poslal mu puk mezi betony do branky. 1:1. Do konce první třetiny se ještě na každé straně jednou vylučovalo, žádná vážnější situace z toho však neplynula.

Na začátku druhé třetiny nebezpečně zatápěl před Kubáněm Chlouba. Avšak bez brankového efektu. Ve třetí minutě se hosté dostali do brejku dva na jednoho. Po přihrávce Blažeje střílel Voznica, ale Horák si s jeho pokusem poradil. V devětadvacáte minutě hodně tvrdě vypálil z levého kruhu Filip Jánošík, trefil však jen připraveného Horáka. Domácí sice dokázali držet kotouč na svých holích, do nějakého většího tlaku se ale dostávali těžko. Naopak hosté z Ostravy vyráželi do rychlých protiútoků. V třiatřicáté minutě byl v obrovské šanci domácí Martin Vašek, při kličce brankáři však nechal puk za sebou. Když už se Tygři dostali do šance, zachránil svůj tým výborný Kubáň, jako třeba v pětatřicáté minutě, když si v rychlém sledu za sebou dokázal připsat několik skvělých zákroků. V posledních pěti minutách druhé části Tygři dokázali před gólmanem Ostravy zatopit, zradila je ale koncovka.

Liberečtí měli skvělý nástup do třetí části. Nejprve se v čase 42:10 dostal puk na modrou čáru k Janu Kuldovi, ten vystřelil a kotouč zapadl pod horní tyčku. 2:1. Hosté chtěli ihned odpovědět a dostali se do slibné šance, jenže Tygři se zmocnili puku, přešli do protiútoku a Jaroslav Vlach po třiatřiceti sekundách od druhé branky zvýšil na 3:1. Šest minut před koncem třetiny se těsně za půlkou napřáhl hostující Šimkovič a orazítkoval břevno Horákovy branky. V čase 55:56 zvýšil už na 4:1 v ponechané výhodě Patrik Maďar, když ve skrumáži před brankou doťukl kotouč za Kubáňova záda. Po této brance vystřídal Kubáně v ostravské brance Hanuska a hned měl plné ruce práce. v čase 58:20 hosté snížili na rozdíl dvou branek, když se parádně trefil Josef Řehulka. 4:2. Za dalších dvacet sekund se ostravští mladíci radovali znovu. Nekrytý Jan Miczek překonal brankáře Liberce a zdramatizoval zápas. 4:3. Trenér hostů si poté vzal oddechový čas, aby připravil svůj tým na hru bez brankáře. Možnost oddechového času využil těsně před koncem i trenér domácích, skóre se však již nezměnilo a domácí zaslouženě zvítězili.