Dorostenci dokázali porazit Vídeň 4:2 a v Elite Cupu tak zapsali druhou výhru v řadě

20.08.2023, Patrik Rošič

Dorostenci v neděli 20. srpna pokračovali v turnaji Elite Cup třetím a posledním zápasem v Nitře. Tentokrát vyzvali Vídeň a zápas to byl dlouho napínavý. Rozhodla až třetí třetina, kdy Porubané dokázali vstřelit dva góly a rozhodnout tak o osudu celého utkání.

Přípravné zápasy dorostu - EC ne 20.8.10:30
spusu Vienna Capitals
4:2(1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Janák, 27. Bobok (S. Stasiuk), 48. Skorochod (Ignatěnko), 53. Ignatěnko (Skorochod) — 13. Loe (Paule), 33. Gedlichka (Hazler, Blaschek). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 32. Střely na branku: 59:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.
HC RT TORAX Poruba: Bernard – S. Stasiuk, Majakowski, Korbel, Krpec, Šima, Michalík – Janák, T. Vehovský, Žídek – Ignatěnko, Bobok, Skorochod – Václavek, Stryczek, Kubečka
spusu Vienna Capitals: Setzinger – Paule, Volodin, Höbinger, Sekerli, Kitzler, Tronigger, Rauscher – Loe, Müller, Svoboda – Blaschek, Gedlichka, Hazler – Ferenci, Urga, Waismayer

Do třetího zápasu vkročili lépe porubští hokejisté, když v čase 3:00 otevřel skóre zápasu Viktor Janák. Vedení si Porubané drželi až do 13. minuty, jelikož za Vídeň dokázal vyrovnat Kevin Leo. Následně měli hosté možnost přesilové hry, tu ale rakouští hokejisté nevyužili a do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Tak jako v první části, tak v té druhé se ke změně výsledku dostala jako první Poruba. Vedení na hokejky vrátil zpět na stranu Porubských Tomáš Bobok. Zanedlouho bylo ale opět vyrovnáno. Tentokrát se prosadil Neal Gedlichka a začínalo se zase od začátku.

V třetí periodě se na gólovou radost čekalo do 48. minuty. Střídačku porubských borců rozradostnil Danyl Skorochod. Za pět minut bylo na straně Poruby ještě veseleji, když poprvé na dvoubrankový rozdíl upravil Mykolaj Ignatěnko. Další gólová radost už do konce zápasu k vidění nebyla, a tak porubští dorostenci vyhráli 4:2.