Dorost si odváží zasloužené tři body z ledu Třebíče

16.11.2008, Lukáš Rousek, Adam Bagar

Po páteční výhře 6:2 nad třetím Novým Jičínem tentokrát dorostenci mířili na led lídra z Třebíče. Domácí byli v zápase favoritem, protože z horké třebíčské půdy se body vozí jen velmi obtížně. Poruba ale recept na svého soka dokázala najít. Domácí se sice dostali do vedení, ale Tomáš Gonda ještě skóre v první dvacetiminutovce srovnal. Druhá třetina přinesla po dvou brankách na obou stranách, nejprve hosté otočili výsledek brankou Krále, následovalo opět vedení Třebíče, ale na 3:3 upravil Palkovič. Třetí část tak měla rozhodnout. Do té vstoupili Porubští ve velkém stylu a po rychlých dvou trefách Kofroně a brance Peslara vedli, také díky chybám domácí obrany, ve 45. minutě tříbrankovým rozdílem. Ten si také dokázali až do závěru utkání suverénně pohlídat. Dvě minuty před koncem ještě pečetil skóre na konečných 3:7 svou druhou brankou v utkání Gonda. Porubští tak z náročného víkendu vytěžili plný počet čtyř bodů a poskočili v tabulce na druhou pozici.

- 19.kolo ne 16.11.10:30
SK Horácká Slavia Třebíč
3:7(1:1, 2:2, 0:4)
Branky a nahrávky: 12. Fusek (Caudr), 26. Vlašín (Deveri, Dusík), 30. Kazatel (Šulc) - 18. Gonda, 25. Král, 37. Palkovič (Ganger), 41. Kofroň (Král), 43. Peslar, 45. Kofroň, 58. Gonda (Chaloupka). Rozhodčí: Palášek - Lukš, Skopal. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 34:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:7.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík (od 43. Černý) - Vyhnalík, Kučera, Peroutka, Donutil, Krejčí, Dobrovolný, Jakič, Svoboda, Paták, Caudr, Kazatel, Šulc, Stromecký, Vlašín, Fusek, Weiss, Deveri.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Lužný, Odsedek, Kupčík, Zuzaník, Puškár, Svoboda, Král, Lelkeš, Kofroň, Ganger, Palkovič, Sochorek, Peslar, Gonda, Dominec, Franek, Chaloupka, Blahuta.

Třebíč na svého soupeře vlétla. Obrana hostů se měla co ohánět. První šanci připravil Fusek pro Caudra. Poté pálil nebezpečně Vlašín. Velmi jedovatou ránu vyslal ze své čepele Paták. Konvička zasáhl dobře lapačkou. Až v deváté minutě prověřil Dusíka v domácí brance Kofroň. V 11. minutě mířil na levý horní roh Šluc, ale branky o milimetry netrefil. Za minutu vybojoval puk Caudr v rohu, sjel si před branku a vystřelil. Konvička puk vyrazil před Jakuba Fuska, jenž načal brankový účet zápasu – 1:0.
Ve 13. minutě nahazoval kotouč přes klubko hráčů Lelkeš. Dusíka zachránila od pohromy tyčka. Do další šance se přes beka uvolnil Gonda, ale netrefil branku. Na druhé straně kontroval Paták, jenže si najel příliš blízko k brankáři hostů a skulinu v jeho postoji nenašel. V 18. minutě vyjel od mantinelu Tomáš Gonda. Ačkoliv ho obtěžovala domácí obrana, dokázal po ledě vystřelit a vyrovnat – 1:1.

Na začátku druhé třetiny dohrávali Porubští přesilovou hru. Sehráli řadu pěkných kombinací, ale branku jim to nepřineslo. Při přesilovce Třebíče upadl Vyhnalík, kotouče se zmocnil Tomáš Král a nádherným blafákem trestal chybu domácího obránce – 1:2. Ještě v téže početní výhodě Horácká Slavia vyrovnala. Deveri krásně přihrál Michalu Vlašínovi, který s notnou dávkou štěstí vyrovnal – 2:2.
V polovině utkání domácí podruhé vedli. Šulc svým výpadem způsobil zmatek před brankou Poruby, kde se nejlépe zorientoval Milan Kazatel - 3:2. Horácká Slavia měla možnost zvýšit své vedení v přesilovce při vyloučení Peslara. Kolotoč přesných přihrávek nedokázali Třebíčští přetavit v další branku. Konvička v brance Poruba ustál dělovku Deveriho do masky a dva výpady dvojice Šulc – Svoboda. Ve 37. minutě se Porubským vyplatil důraz po buly v útočném pásmu, za který byli odměněni vyrovnávacím gólem z hole Vojtěcha Palkoviče - 3:3.

Zlom zápasu nastal v prvních pěti minutách závěrečné periody. Třebíč ve svém oslabení nevyhodila puk, Král vytáhl Dusíka z klece, předložil touš Lukáši Kofroňovi na zlatém podnose – 3:4. Další hrubku obrany potrestal Jakub Peslar - 3:5 a dílo zkázy dokončil Lukáš Kofroň střelou mezi betony náhradního brankáře Černého – 3:6.
Domácí hráče tři rychlé branky zaskočily. I když se velmi snažili, v koncovce se jim nedařilo. V početní výhodě sehráli nádhernou kombinaci, na jejímž konci byla střela Deveriho pouze do Konvičkovy lapačky. Dvě minuty před koncem utkání se dostal přes beka Tomáš Gonda a uzavřel skóre – 3:7.

Poruba dokázala trestat obrovské chyby domácích hokejistů a po zásluze zvítězila.

Jaroslav Vlk - HC VOKD Poruba: Přestávka nám pomohla, protože před ní se nám moc nedařilo. Uzdravili se nám zranění hráči a něco jsme natrénovali. Už zápas s Jičínem ukazoval zlepšení. Jsme rádi, že jsme tady dokázali vyhrát.

Luboš Sláma - SK Horácká Slavia Třebíč: Dnešní zápas hodnotím velmi špatně. Obránci dělali individuální chyby, dostali jsme laciné góly. Jdeme na třetí třetiny s nerozhodným výsledkem a dostaneme tři góly po individuálních chybách, tak co potom chceme hrát. Nemám, co bych hráčům k tomu zápasu řekl.