Derby mezi Porubou a Havířovem rozlouskly až samostatné nájezdy! Porubští junioři zvítězili 5:4

29.08.2023, Eva Suchánková

Úterý 29. srpna patřilo derby. Junioři se totiž vydali na zápas do nedalekého Havířova. Tam je čekalo velmi napínavé utkání, ve kterém nakonec zvítězili po samostatných nájezdech.

Přípravné zápasy juniorů - přát. út 29.8.11:00
4:5sn(1:3, 2:1, 1:0 - 0:0)
HC RT TORAX Poruba 2011: Sobol – Činčala, Veselý, Janeček, Telnov, Bodnár, Kalužík, Mráček, Michalčík – Hansel, Sobol, Granečný, Chromišin, Matějka, Rigo, Šrubař, Skřipčák, Koida, Krásnohorský, Krauss, Platzek

Zápas začal lépe pro havířovskou juniorku, když ve 3. minutě otevřeli jeho skóre. To však dokázali Porubané z hole Granečného srovnat. A následně během pětiminutové přesilové hry pak ještě, zásluhou Matějky a Šrubaře, zvýšit na dvougólový náskok.

Začátkem druhé třetiny se prosadil Chromišin. Pak však přišlo na Havířovské, kteří ještě během druhé části utkání dokázali snížit na jednobrankový rozdíl a ve třetí periodě pak i srovnat.

Následovalo prodloužení, ve kterém se žádnému z týmů nepodařilo uspět, a tak došlo až na samostatné nájezdy. O ten vítězný se postaral Chromišin, čímž zajistil Porubanům vítězství nad Havířovem.