Branka Marka Kaluži z prodloužení ukončila dramatickou přetahovanou s Bobry

04.01.2017, Lukáš Bajgar

Hokejisty HC RT TORAX Poruba 2011 čekala na úvod nového kalendářního roku odvetná bitva s Bobry z Valašského Meziříčí za potupnou domácí porážku 2:6. Odčinit a to navíc s úroky mohli Porubští před zraky valašských fanoušků, ale zřejmě jim nebylo ve středu dáno do vínka více štěstí. Ujali se sice vedení, ale v prostřední části o něj přišli, aby v závěrečné tercii strhli opět skóre na svou stranu (3:2), ale i to na plný bodový zisk nestačilo. Domácí Martiník dokončil další zvrat v utkání a hosté z Ostravy se nakonec museli bát o body. Proti byl však Martin Piecha, jenž tři minuty před závěrečnou sirénou srovnal skóre, a především pak Marek Kaluža, jehož branka z prodloužení značí dva body do tabulky!

2. liga - skupina Východ - 30 st 4.1.18:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
4:5p(0:1, 2:0, 2:3 – 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Dvořák (Nedbálek), 38. Studený (Hladiš), 45. Kývala (Studený), 48. Martiník (Fojtík) – 13. Kuťák (Seidler), 42. Sztefek (Slováček, Slavík), 43. Tichý (Piecha), 57. Piecha (Tichý), 63. Kaluža (Illéš). Rozhodčí: Vaněk – Holibka, Maťašovský. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 306. Střely na branku: 28:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:5.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek – Mikel, Nedbálek, Vrba, Báchor, Žabčík, Hladiš, Baroš – Fojtík, Kývala, Martiník, Dalajka, Pořický, Kubo, Brunec, Dvořák, Varga D., Varga M., Hlaváč, Podešva, Studený.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Kaluža, Bail, Puzič – Sztefek, Piecha, Slováček – Seidler, Kuťák, Tomčák – Vaněk, Smrčka, Orság – Ballner, Zachar, Illéš.

Josef Tichý (POR) (1+1)
Václav Studený (VAM) (1+1)
Martin Piecha (POR) (1+1)

Odložený začátek, Kuťákova výstavní trefa či Illéšova tyč

Začátek utkání 30. kola byl nečekaně odložen o třicet minut, jelikož čároví rozhodčí při své cestě měli defekt a do Valašského Meziříčí tak dorazili se zpožděním. Porubští se dočkali první branky hned ze své úvodní přesilovky, gól však nakonec být uznán nemohl, jelikož jeden z hostů projel brankovištěm. Radovat se tak Sršňova družina mohla v minutě třinácté, kdy Petr Seidler nahrával Filipu Kuťákovi, jenž napřáhl za pravým kruhem a vymetl přesně levý růžek Plškovy kasy – 0:1. Veseleji mohlo být o dvě minuty později, kdy Jakub Illéš skvěle vystihl špatnou domácí rozehrávku, na modré se zmocnil kotouče a uháněl sám na domácí branku. Porubský útočník sice Plška rozpohyboval, následně však trefil pouze tyč.

Bleskový start Bobrů ve druhé části a Studeného vedoucí trefa

Bobři začali druhou dvacetiminutovku na výbornou. Už po 25 sekundách ujel po pravé straně Petr Dvořák, který trefil přesně prostor pod horní tyčkou – 1:1. Domácí hrozili i nadále a v polovině základní hrací doby musel Andreas Kubáň vytáhnout hned několik parádních zákroků. Do další šance se v oslabení dostal Miroslav Varga, ani ten ale nedokázal porubského brankáře zaskočit. Michal Sztefek mohl ve 34. minutě opět strhnout vedení na hostující stranu, v rozhodující moment ale zakouzlila fantastická lapačka již téměř překonaného Lukáše Plška. Těsně před druhou sirénou domácí celek otočil. Václav Studený si v předbrankovém prostoru zkušeně položil Kubáně a zakončoval již do prázdné branky – 2:1.

Dva rychlé obraty

Poslední třetina přinesla hotový brankostroj. Jakub Pořický v oslabení po úniku neuspěl, a tak kontrovali na druhé straně Porubští. Ondřej Slováček našel parádně zpoza branky Michala Sztefka, který zamířil pod lapačku – 2:2. Za necelé dvě minuty napřáhl na levém kruhu Josef Tichý, jenž s pomocí horní tyčky uklidil kotouč za Plška – 2:3. Ostravské vedení ale nemělo dlouhé trvání. Martin Kývala dorážel odraženou střelu Václava Studeného a srovnal otěže utkání – 3:3. Bobři nakonec dokázali znovu otočit. Josef Fojtík přihrál z rohu kluziště mezi kruhy, odkud Ondřej Martiník trefil prosto u pravé tyče – 4:3. RT TORAX vyrovnal až v poslední čtyřminutovce.

Piecha spasitel, tutovka domácích v závěru a Kalužova dorážka

Tichého nahrávku na pravý kruh zužitkoval Martin Piecha, jenž prostřelil přesouvajícího se Lukáše Plška – 4:4. Domácí mohli rozhodnout v poslední minutě, kdy Petr Dvořák zpoza branky poslal puk na naprosto volného Martina Kývalu, který trefil pouze připraveného Kubáně. V prodloužení pak Petr Seidler vystihl chybu domácích, obelstil vyjetého Plška a z kruhu ale trefil ve stoprocentní šanci pouze levou tyč. Další akce už ale rozuzlení přinesla. Illéšův pokus sice domácí brankář zneškodnil, Marek Kaluža ale kotouč před brankovou čarou dojel a doklepl jej do bobří sítě – 4:5.

Ostatní zápasy 30. kola

Opavavs.Hodonín3:2
Šumperkvs.Brno5:4
Kopřivnicevs.Nový Jičín9:2

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Vzhledem k tomu, že máme za sebou dlouhou pauzu, si myslím, že jsme zhlédli parádní utkání. Sice jsme se dostali do vedení, ale zbytek zápasu jsme už bohužel museli neustále dotahovat. Inkasovali jsme opět po hrubých chybách, na kterých sice pracujeme, ale ony se neustále dokola opakují. Například ten čtvrtý gól, kdy u domácího hráče stojí tři naši a on ještě může dorážet, tak takové chyby se prostě nesmí v žádném případě stávat a nezbývá nic jiného, než se na podobné hrubky soustředit v trénincích dále. Jinak si ale myslím, že kluci odvedli parádní práci, bojovali a díky tomu také zaslouženě vyhráli.