Poruba po mdlém výkonu přehrála Bobry a po základní části skončí druhá

21.02.2017, René Chyla

RT TORAX se s Valašským Meziříčím trápil i v pátém měření sil. Poruba dokonce prohrávala již v první minutě, navíc musela čtyřikrát dotahovat. David Zachar čistým hattrickem nastartoval obrat, po němž Ostravané slavili triumf 7:5 a také druhou příčku v tabulce.

2. liga - skupina Východ - 39.kolo út 21.2.18:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
7:5(1:2, 3:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 8. Peslar (Kaluža, Jáchym), 22. Zachar (Jáchym, Kaluža), 24. Zachar (Jáchym), 38. Zachar (Vaněk, Slavík), 45. Piecha (Puškár, Kaluža), 45. Kafka (Ballner), 57. Sztefek (Slováček) – 1. Studený (Varga D., Hladiš), 13. Kývala (Dvořák), 23. Pořický (Podešva, Martiník), 32. Dalajka (Báchor, Hlaváč), 60. Varga D. (Žabčík, Studený). Rozhodčí: Fiedler – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 721. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 7:4, 7:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech (od 23. Kubáň) – Rudl, Dresler, Adamík, Puškár, Kaluža, Bail, Puzič – Piecha, Slováček, Sztefek – Zachar, Kafka, Jáchym – Ballner, Seidler, Tomčák – Vaněk, Kuťák, Peslar
HC Bobři Valašské Meziříčí: Matoušek (od 2. Oczadly) – Nedbálek, Mikel, Hajda, Báchor, Žabčík, Baroš, Pernický – Kuchařík, Kývala, Dalajka, Pořický, Brunec, Dvořák, Hlaváč, Martiník, Studený, Hladiš, Varga D., Podešva

David Zachar (POR) (3+0)
Tomáš Jáchym (POR) (0+3)
David Varga (VAM) (1+1)

Studená sprcha Studeného a střídání gólmanů ve druhé minutě

Mnoho diváků ještě ani neusedlo na svá místa a už domácí ztráceli. David Varga vyhrál po 33 vteřinách zápasu buly v útočném pásmu, lehkou přihrávkou našel po své pravici Václava Studeného, který nevýraznou střelou poslal puk nad Čechovu lapačku ke vzdálenější tyči – 0:1. Druhá minuta a další nepříjemný moment, tentokrát však pro hostující střídačku. Jakub Peslar najel do gólmana Jiřího Matouška, jenž po ataku nebyl schopen pokračovat, a tak jej musel mezi třemi tyčemi nahradit Evžen Oczadly. Vyrovnáno bylo v osmé minutě, kdy RT TORAX využil přesilovku.

Peslarova chytrá teč, Dvořákova nabídka, šance Adamíka i přečíslení domácích v závěru

Kalužovu ránu zpoza kruhu tečoval ještě Jakub Peslar, který usměrnil kotouč za Oczadlyho záda – 1:1. Bobři se ale zahnat do úzkých nenechali a zanedlouho vymíchali porubskou defenzívu. Petr Dvořák našel před brankou naprosto nekrytého Martina Kývalu, který si počkal na pohyb Čecha, jehož pak bez problémů překonal střelou nad levý beton – 1:2. V závěru třetiny měli Porubští mírně navrch, nejprve mohl srovnat Vojtěch Adamík, jeho bekhend však zastavil až beton valašskomeziříčského brankáře. Martin Piecha se následně dostal s Ondřejem Slováčkem do přečíslení, ani tato akce však povyrovnání nepřinesla.

Záchranář Oczadly, Zacharovo sólo a konec Čecha po Pořického odpovědi

Ostravané byli blízko vyrovnání už po necelé minutě hry ve druhé části, kdy střelu od modré sice Evžen Oczadly vyrazil, kotouč jej ale přeletěl a hostující gólman jej musel na poslední chvíli odklízet z brankové čáry. Za minutu už to však přišlo. Tomáš Jáchym vyslal do úniku Davida Zachara, který protlačil puk mezi betony – 2:2. Odpověď přišla už po třinácti sekundách. Jan Podešva našel na levém kruhu Jakuba Pořického, který měl do odkryté branky lehký úkol – 2:3. Tomáš Sršeň už měl inkasovaných branek až nad hlavu a do klece tak povolal po dlouhé odmlce Andrease Kubáně.

Druhá třetina – Zachar vs. ValMez 3:2

David Zachar úřadoval i nadále. Porubský kanonýr se nacpal až za posledního beka, odtlačil jej, následně si udělal pár kroků k pravé tyčce a gólmana Bobrů prostřelil pod vyrážečku – 3:3. Bobři ale udeřili počtvrté ve chvíli, kde se to čekalo nejméně. V oslabení se kolem branky obtočil Patrik Dalajka, který sice napoprvé neuspěl, následná dorážka ale již Kubáně překonala – 3:4. RT TORAX srovnal ve 38. minutě a znovu to nebyl nikdo jiný než porubský kapitán. Rostislav Vaněk mu totiž zpoza branky přichystal výtečnou nahrávku, kterou už lídr kanadského bodování přetavil střelou k levé tyči ve svůj hattrick – 4:4.

Dva góly ve 35 vteřinách, Sztefkova pojistka a Vargovo snížení

Porubě jednoznačně patřil úvod poslední tercie. Nejprve vystihl špatnou rozehrávku hostí Martin Piecha, který ujel obraně a střelou pod vyrážečku poslal poprvé Ostravany do vedení – 5:4. Po 35 sekundách vedli Porubští o dvě branky. David Ballner si povytáhl z branky Oczadlyho, naservíroval zadovkou kotouč Dominiku Kafkovi, jenž už měl před sebou odkrytou branku – 6:4. Definitivní podtržení výhry přišlo v přesilovce čtyř proti třem. Ondřej Slováček přihrál Michalu Sztefkovi, jenž už mířil pod horní tyčku – 7:4. Valašské Meziříčí snížilo ještě zhruba půl minuty před koncem. David Varga si položil Kubáně a bekhendem poslal puk do odkryté sítě – 7:5.

Ostatní zápasy 39. kola

Brnovs.Šumperk1:2
Hodonínvs.Opava6:3
N. Jičínvs.Kopřivnice6:0

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Začátek nám vůbec nevyšel, jelikož asi hned ze druhé střely jsme inkasovali. Od toho se to pak odvíjelo další dvě třetiny, kdy nám chyběl pohyb, tlak do branky i přesné přihrávky. Valašské Meziříčí hrálo jednoduše a velmi lehce nám dávalo branky. Až v poslední třetině jsme se trochu zvedli, zatlačili je a dali z toho nějaké góly. Důležité je vítězství, ale výkon zdaleka nebyl ideální. Za každou cenu jsme chtěli ale bodovat, abychom měli zítra už klidnější zápas a mohli například vyzkoušet už i určitě věci na playoff.