Ani v Mostě Poruba na body nedosáhla

17.12.2008, Jiří Rybář, Adam Bagar

Sérii tří venkovních utkání načali Porubští na ledě Mostu. Postavily se tak proti sobě týmy, kterým to v poslední době příliš nejde. Nedala se tedy očekávat skvělá hokejová podívaná, ale naopak spíše nudný hokej nelahodící příliš oku diváka. To se od prvních minut potvrzovalo. Nebýt v jedenácté minutě domácí dvojnásobné přesilové hry, zůstalo by skóre po první třetině bezbrankové. Takto si těsné vedení odnesli do šatny Mostečtí. Druhá třetina nepřinesla rovněž příliš záživný hokej, a tak skóre zůstávalo i po čtyřiceti minutách stále stejné. Třetí třetinu ovládli domácí, kteří ve 46. minutě zvýšili opět v přesilové hře na 2:0. Snížit se podařilo Robertu Najdkovi, ale přesto zůstaly tři body na severu Čech. Výhru Mostečtí pečetili necelé dvě minuty před koncem třetí trefou za Smolkova záda. VOKD tak odjíždí s třetí porážkou v řadě, tentokrát 1:3. Také po 34. kole první ligy zůstává Poruba na poslední příčce tabulky.

- 34.kolo st 17.12.17:30
HC Most
3:1(1:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Hlubuček (Charousek), 46. Bednařík (Machulda), 59. Bauer Jan (Charousek, Zucker) - 53. Najdek (Ovšák). Rozhodčí: Lacina - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 8:8, navíc Machulda (MST) 10 OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 180. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
HC Most: Sáblík - Charousek, Hlubuček, Černý, Stříteský, Poživil, Lomička, Nosek, Schmidt - Bednařík, Budínský, Machulda - Zucker, Bauer Jakub, Bauer Jan - Zíma, Heinisch, Mach - Urban, Nedrda, Havlůj
HC RT TORAX Poruba 2011: Smolka - Ovšák, Vnenk, Rangl, Vajda, Buček, Tesařík - Červenka, Najdek, Mikula - Gelačák, Ivan, Zdeněk - Kolařík, Holuša, Mocek - Bartošek, Kalina, Rehuš.

Mostečtí nastoupili do zápasu posíleni o některé hráče z Litvínova a Karlových Varů, zatímco Poruba přijela do Mostu bez jediné posily ze sousedních Vítkovic. Hned ve 3. minutě dostal desetiminutový osobní trest domácí Machulda za nesportovní chování. V úvodních minutách ohrozil porubského gólmana hned dvakrát Zucker, ale v 8. minutě měli velkou příležitost hosté. Najdek viděl za sebou najíždějícího Mikulu, přenechal mu puk a sám odtáhl jediného obránce domácích. Mikula si však se Sáblíkem v domácí brance neporadil. V 9. minutě byl vyloučen hostující Zdeněk a o necelou minutu později si k němu přisedl i Vnenk. Nabídnutou přesilovku 5 na 3 dokázal Most využít. V 10. minutě obránce Libor Hlubuček vypálil od modré, Smolka jeho střelu chytil, ale po několika vteřinách tentýž hráč znovu od modré vystřelil a tentokráte už byl úspěšný - 1:0. V další fázi hry jsme byli svědky pouze několika vyloučení, ale šance se nerodily. Až v 17. minutě se dostala do úniku dvojice Rehuš - Ovšák, ale porubský obránce nezpracoval Rehušovu přihrávku, čímž se připravil o možnost střílet do prázdné branky.

Ve 25. minutě byl vyloučen domácí Stříteský a 12 sekund po něm i Poživil za zdržování hry. Hostům se tak nabídla 108 sekund dlouhá přesilovka 5 na 3, při které ale nedokázali v podstatě nic vymyslet a ukázali tak, že vstřelit gól je pro ně téměř neřešitelný problém. Ve 29. minutě posunula porubská obrana při vyložené šanci domácích branku a rozhodčí Lacina neváhal nařídit trestné střílení. K jeho exekuci se postavil Machulda, ale střelou mezi betony Smolku nepřekonal. Ještě v téže minutě vystihl Zucker na obranné modré hostující rozehrávku, ale svoje sólo přes celé hřiště gólově nezakončil. V dalších minutách Poruba poněkud přidala, ale brankové šanci byla stále na hony vzdálena. Ve 37. minutě o sobě dal vědět odvážným průnikem Ivan, který byl o něco později i u další porubské možnosti, ale ani on nebyl dnes úspěšný. V závěru druhé třetiny dostali ještě domácí možnost přesilovky, kterou ale nesehráli příliš dobře, takže po dvou třetinách stále měli jednu branku navrch.

Poslední část zahájili aktivněji domácí, ale možnost Zuckera ani kombinace bratrů Bauerů ke gólu nevedla. Ve 43. minutě se dostala před Smolku dvojice Machulda - Bednařík, ale druhý jmenovaný ho překonat nedokázal. To se mu povedlo až ve 46. minutě opět při přesilové hře. Po závaru před Smolkovo brankou vystřelil Machulda, Smolka pouze stačil vyrazit k pravé tyčce, kde byl šikovně postavený Lukáš Bednařík, který bez problémů střelou po ledě zvýšil na 2:0. Domácí gól nabudil a i v dalších minutách byla aktivita na jejich holích. Branky se však trochu překvapivě dočkali hosté. V 52. minutě střílel Ovšák, Sáblík pouze vyrazil do prostoru kruhů, kde šikovně postavený Robert Najdek dobře umístěnou střelou k tyči překonal domácího gólmana - 2:1. V 57. minutě byl vyloučen domácí Jakub Bauer, Poruba ovšem v přesilovce opět nic nevymyslela. Těsně po jeho návratu na led dokázal jeho bratr Jan Bauer dotáhnout do gólového konce svůj bekhendový blafák. Podél ležícího Smolky zvýšil na 3:1. Hosté už se na odpověď nezmohli, a tak si z Mostu odvážejí svou třetí porážku v řadě. Naopak Most konečně po šesti porážkách zabral a připsal si důležité tři body do tabulky.

Vladimír Petrovka (HC Most): "V úvodní třetině to z naší strany nebylo moc dobré. Hosté nás v ní přestříleli a byli lepší, ale díky Sáblíkovi jsme neinkasovali. Od druhé třetiny jsme byli lepším týmem, ale zase nás trápila koncovka. Hlavně za poslední třetinu musím klukům poděkovat, i když to nebylo jednoduchý. Doufám, že to bude mít pozitivní dopad i do dalších utkání."

Kamil Kašťák (HC VOKD Poruba): "Myslím, že dnes to byl docela vyrovnaný zápas, Most nás nedokázal dostat pod tlak. Naše bolest je ale vstřelit branku. Nakonec jsme jednu vstřelili, snížili jsme na 2:1, ale na konci jsem opět nevyužili přesilovku a Most už to dotáhl do vítězného konce. Bohužel jsme dnes dostali dva góly při oslabení, ale my v přesilovce nejsme schopni gól vstřelit. Jinak ale musím kluky dnes docela pochválit, bojovali, ale na jeden gól se opravdu vyhrávat nedá."