Slezské derby nakonec dopadlo lépe pro Havířov. Porubané padli těsně 3:4

19.01.2024, Eva Suchánková

V pátek 19. ledna zavítali porubští mladíci do nedalekého Havířova, kde sehráli těsnou bitvu. Poruba si držela první dvě třetiny vedení, avšak Havířov vzal nakonec poslední dvacetiminutovku do svých rukou a zápas otočil na svou stanu.

Liga juniorů - 29.kolo pá 19.1.18:00
4:3(0:2, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 30. Činčala (Zálesňák), 41. Middleton (Valouch), 42. Apolenář (Zálesňák, Vizváry), 53. Lipka – 14. Hansel (Bodnar), 16. Hansel (Telnov), 36. Graněčný (Dobša, Skřipčák). Rozhodčí Pavel – Tvrdý, Frais. Vyloučení: 6:3, navíc Mareček (POR) 5+OK. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3. Diváci: 98.
AZ Heimstaden Havířov: Kozel – Maršálek, Činčala, Kreutz, Bohatý, Valouch, Juřík – Apolenář, Lipka, Siekierka, Toma, Barnošák, Kolat, Zálesňák, Vizváry, Konesz, Bielesz, Kósa, Middleton
HC RT TORAX Poruba 2011: Mareček (53. Sobol S.) – Ševčuk, Michalčík, Bodnar, Kalužík, Telnov, Kosina, Karal – Hansel, Skřipčák, Dobša, Koida, Graněčný, Sobol P., Matějka, Šindler, Svozil, Chromišin, Martiňák

Hostující tým otevřel skóre ve 14. minutě, a to zásluhou Tomáše Hansela, když potrestal chybu Havířova. Zanedlouho dostali Porubští k dispozici další přesilovou hru, ta však trvala pouhých 10 vteřin, protože byla ukončena druhým gólem Tomáše Hansela.

První branka domácího týmu padla v polovině utkání, a to poté co nahození Michala Činčaly skončilo za Marečkem, jenž puk nemohl vidět. Porubští však své dvougólové vedení neztratili na dlouho, skóroval totiž Vojtěch Graněčný, který svým důrazem dostal puk za Kozlova záda.

Třetí perioda však vše změnila. V prvních dvou minutách dokázali domácí srovnat stav utkání. Nejprve se prosadil Adam Middleton, když mířil do levého horního rohu. Krátce po něm pak skóroval Vítek Apolenář, po jehož gólu si Poruba vyžádala oddechový čas. Svěřenci Tomáše Potěšila měli v 51. minutě velkou šanci získat zpět své vedení, nicméně Telnov mířící do poloodkryté branky trefil pouze břevno. AZet pak rozhodl o vítězi v 53. minutě, když poskakující puk v brankovišti dorazil mezi tři tyče hostující brány Jakub Lipka.