Dorostenci odjeli z Prahy s prázdnou, na Spartě padli 3:5

18.02.2023, Eva Suchánková

V sobotu 18. února dorostenci pokračovali v pražském tripu, ani tentokrát však nebyli úspěšní, a tak se domů vrací bez bodu.

Extraliga dorostu – Východ - 18.kolo so 18.2.13:00
HC Sparta Praha
HC RT TORAX Poruba
5:3(1:1, 0:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 9. Hlinka (Žemlička, Bolocan), 16. Koida (Sobol, Bodnar), 30. Koida (Stasjuk, Sobol), 44. Jakab (Janský, Žemlička), 53. Hlinka (Netušil), 56. Netušil (Hrubý), 59. Bodnar (Sobol), 60. Novotný (Netušil, Hrubý). Rozhodčí: Turhobr – Deja, Hošťálek. Diváci: 57. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Střely na branku: 54:42. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3.
HC Sparta Praha: Tvrzník – Malínek, Marton, Cichoň, Mack, Dufek, Janský – Marek, Novotný, Žemlička, Netušil, Jakab, Hlinka, Poláček, Hrubý, Bolocan, Trachta.
HC RT TORAX Poruba: Láryš – Dragon, Pavlíček, Stasjuk, Jeřábek, Gebauer, Bodnar – Hlaváč, Sobol, Jevtěchov, Indrst, Koida, Hansel, Korpas, Vehovský, Zachariasz.

Na první gól se čekalo téměř do poloviny úvodní třetiny, kdy se domácí chopili vedení zásluhou Tomáše Hlinky, který dorazil puk do Láryšovy brány. Načež Porubané reagovali okamžitě, když našli skulinku v pražské obraně. Do samostatného úniku se dostal Rodion Koida a prudkou střelou k levé tyči srovnal stav na 1:1.

Ve druhé části Poruba zvýšila svůj tlak, jenž jim přinesl vedoucí gól. Domácím nejprve pomohla tyčka. Poté se však mezi kruhy dostal k puku opět Rodion Koida, který svou střelou překonal vše, co mu stálo v cestě. Porubským se podařilo vstřelit ještě další gól, ten však nebyl uznán, protože byl do brány dopraven pomocí ruky.

Třetí a poslední část utkání byla gólově nejpočetnější, padlo v ní totiž hned 5 branek. Nejprve svižnou akcí srovnal náskok Porubanů Daniel Jakab. Následných 10 minut patřilo zejména gólmanům, kteří úspěšně vychytali hned několik střel. Pak nastal zlom, u Láryšovy pravé tyče našel škvíru Tomáš Hlinka, který již podruhé dostal Spartu do vedení. Krátce na to navýšil jejich náskok František Netušil. Porubským se podařilo snížit na 3:4 z hole Mykyta Bodnara. Zkoušeli to pak ještě v šesti, avšak k puku se dostal Daniel Novotný, který trefil prázdnou bránu vteřinu před koncem zápasu a potvrdil tím vítězství domácích.