Junioři padli v derby proti Havířovu těsně 3:4

19.02.2023, Eva Suchánková

V neděli 19. února odehrála juniorka 36. kolo Ligy juniorů na ledě nedalekého AZetu. Havířovští měli v zápase jasnou převahu, což se taktéž ukázalo na výsledku.

Liga juniorů - 36.kolo ne 19.2.12:00
AZ Heimstaden Havířov
4:3(1:2, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Pohl (Wlodara, Lipka), 17. Hlaváč (Koudelný, Gnap), 18. Wawrzkiewicz (Krčmarský, Stasjuk), 25. Hlaváč (Halata, Krčmarský), 29. Plevka (Urbančík, Middleton), 47. Middleton (Plevka, Pohl), 55. Makovec (Bílek). Rozhodčí: Tomeček – Vengřín, Veselý. Diváci: 40. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. Střely na branku: 4:3. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.
AZ Heimstaden Havířov: Smolka – Lazár, Wlodara, Bílek, Maršálek, Kreutz, Valouch, Kalina – David, Plevka, Middleton, Mikula, Lipka, Lajoš, Urbančík, Jelének, Makovec, Siekierka, Pohl.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Ševčuk, Kosina, Hlaváč, Fišara, Řepa, Kalužík – Krčmarský, Wawrzkiewicz, Koudelný, Prokeš, Skřipčák, Halata, Stasjuk, Chovanec, Gnap.

Skóre zápasu otevřel domácí útočník Přemysl Pohl poté, co na něj chytající Slíž vyrazil puk, a tak neváhal a dorazil jej do brány. Načež zanedlouho reagovali Porubané rovnou dvěma rychlými góly, které od sebe dělilo pouhých dvacet sekund. Nejprve od modré prostřelil nechytatelnou střelou domácího brankáře Filip Hlaváč, a poté se z pravého kruhu prosadil Dawid Wawrzkiewicz.

Ze začátku druhé třetiny potrestali Porubané faul Havířova, když opět od modré čáry poslal puk mezi tři tyče havířovské brány Filip Hlaváč. Krátce na to domácí snížili na rozdíl jedné branky, když si porubští nepohlídali havířovské útočníky, kteří se tak dostali do přečíslení dva na jednoho, těsně před bránou si pak nahráli aJakub Plevka kotouč zasunul za záda Smolky.

Poslední část již patřila pouze gólům AZetu. Ve 47. minutě dokázal srovnat střelou z první Adam Middleton. Šest minut před koncem pak vystřelil od modré Matěj Bílek, před bránou stál Pavel Makovec, který jeho střelu úspěšně tečoval. Porubským se již nepodařilo úspěšně zakončit.