Porubští bojovníci vydřeli ve šlágru kola dva body, parádní obrat završil v nájezdech Seidler

30.11.2013, Redakce

Ti, co sobotní podvečer strávili na porubském zimním stadionu, rozhodně nelitovali. Pikantní bitva dvou nejlepších celků soutěže postupně gradovala. Jestřábi sice byli nebezpečnější a když v úvodu závěrečné dvacetiminutovky navýšili své vedení na dva góly, s porubskými šancemi na bodový zisk to nevypadalo příliš růžově. Jenže RT TORAX zabojoval a ještě se porval o výborný výsledek! Nejprve snížil přesilovkovou dorážkou Lukáš Vrána a při závěrečné hře bez brankáře rozveselil tribuny obránce Lukáš Hruzík. Duel musel do prodloužení a následných samostatných nájezdů, které rozhodl Petr Seidler. Porubští se tak po skvělém obratu na svého hanáckého soka bodově dotáhli, nadále však zůstávají o skóre druzí.

2. liga - skupina Východ - 23.kolo so 30.11.17:00
HC RT TORAX Poruba 2011
LHK Jestřábi Prostějov
3:2sn(0:1, 0:0, 2:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 46. Vrána (Javín, Peslar), 60. Hruzík (Javín), rozhodující sam. náj. Seidler – 12. Luňák z TS, 44. Jurík J. (Černý, Duba). Rozhodčí: Šutara – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 5:6, navíc Švaříček (PRO) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 475. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Hruzík, Šindelář, Javín, Peslar, Wolf, Slavík, Vajda – Zachar, Vaněk, Zuber, Vrána, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Videlka, Kilnar.
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián – Veselý, Kořínek, Polák, Jedlička, Malý, Kumstát, Kolibár, Švaříček – Antončík, Belay, Kučera, Černý, Jurík D., Kryl, Jurík J., Luňák, Duba, Coufal, Venkrbec.

Očekávaná bitva o čelo tabulky začala vcelku opatrně. Ambiciózní Jestřábi následně začali vystrkovat své drápky. Už průnik Černého, po němž musel Gleich předvést několik zákroků ze svého repertoáru, musel být pro domácí obranu určitým upozorněním. Jenže za další dvě minuty se do úniku dostal kanonýr Lukáš Luňák a porubští zadáci sáhli za záchrannou brzdu. Výsledkem bylo správně odpískané trestné střílení, které sám postižený zkušeně proměnil a dostal Jestřáby do vedení.

Porubské šance na bodový zisk se následně mohly ještě o něco více ztenčit, Antončík totiž nastřelil tyč Gleichovy klece. V závěru úvodní dvacetiminutovky se do hry začal dostávat také domácí RT TORAX, jenže pozorná prostějovská obrana jej do šancí vůbec nepouštěla. I proto se do kabin odcházelo za těsného vedení hanáckého souboru. Kdo čekal v prostřední dvacetiminutovce otevřenější partii, musel být zklamán.

Nadále pokračovala spíše taktická bitva. V polovině duelu měla Poruba ideální šanci na vyrovnání, po trestech Kolibára a Antončíka totiž hrála více než minutovou přesilovku pět na tři. V té sice dvakrát dokázala Kociána překonat, ale jak v případě Peslara, tak i následné střele Bučka, skončil kus černé pryže pouze na tyči prostějovské svatyně. V závěru třetiny naopak měl na holi druhý gól Kučera, ovšem Gleich držel domácí akcie nad vodou.

Vstup do závěrečné dvacetiminutovky si Porubští příliš za rámeček nedají. Nejprve Dubovu předčasnou radost zkrotil dalším výborným zákrokem brankář Gleich a o chvíli později domácího gólmana zachránila po jedovaté střele Poláka dokonce branková konstrukce. Následná přesilovková kombinace už ale gólem skončila. Oku lahodící akci zakončoval střelou z předbrankového prostoru nikým nehlídaný Juraj Jurík.

Jestřábům logicky narostla křídla a Luňák mohl přidat definitivní pojistku. V samostatném úniku ovšem ztroskotal na dobře postaveném Michalu Gleichovi. Vzápětí se do hry dostal RT TORAX, jehož hráčům stačilo pouhých pět vteřin k využití početní výhody. Střelu obránce Javína ještě Kocián dokázal vyrazit, ale na následnou dorážku aktivního Lukáše Vrány už byl krátký. Zápas měl rázem ještě větší náboj a Poruba ucítila šanci.

Akce střídala akci a hrálo se ze strany na stranu, další góly však nepřicházely. V závěru si vzala domácí lavička oddechový čas a trenér Sršeň naordinoval hru bez brankáře. To se nakonec ukázalo jako královský tah. Dvaačtyřicet vteřin před třetí sirénou totiž propálil vše, co mu stálo v cestě, mladý zadák Lukáš Hruzík, který rozveselil domácí fanoušky. Šlágr kola tak v základní hrací době vítěze nenašel a šlo se do prodloužení.

V nastavené pětiminutovce měli sice Hanáci výhodu přesilové hry, ale porubská obrana v čele s Gleichem situaci ustála. Proto nakonec o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy, konkrétně jejich čtvrtá série. Zatímco porubský Petr Seidler našel na Kociána recept, Venkrbec na Gleicha nevyzrál. Porubští hokejisté se tak po skvělém obratu na Prostějov bodově dotáhli, ale nadále zůstávají o skóre druzí.

Další zápasy 23. kola II. ligy – sk. B (Východ):

HC Nový Jičín – HC Bobři Valašské Meziříčí 1:3
SHK Hodonín – HC Slezan Opava 2:3 pr.
HC ZUBR Přerov – HC Frýdek-Místek 6:5
VHK Vsetín – HC Orlová 2:3
VSK Technika Brno – HC Lvi Břeclav 2:6

Ohlasy k utkání

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Celý zápas jsme měli problém s pohybem. Všude jsme byli o krok později. S velkou vůlí jsme dokázali na poslední chvíli vyrovnat, za což patří klukům velký dík. A v nájezdech to už bylo o štěstí. Seidler výborně dvakrát proměnil a s dvěma body můžeme být spokojeni. A spokojenost je opravdu velká.

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Mně se zápas hodnotí těžce, protože minimálně na šance jsme byli lepší. V závěru nám do branky spadl nešťastně odskočený puk. Pro nás je to ztráta, ale nepodali jsme špatný výkon a tak jak jsme tady hráli, musíme hrát i nadále. Poruba měla tentokrát štěstí na své straně.