Poruba vstoupila do sezony porážkou s favorizovanými Jestřáby, rozhodly přesilovky

14.09.2013, Redakce

Porubští hokejisté mají za sebou úvodní duel nové druholigové sezony. Ve šlágru kola přivítali Prostějov, který se netají vysokými ambicemi. V úvodních dvou částech to byli právě Jestřábi, kteří měli větší klid na hokejkách, čímž si vypracovali hladký pětibrankový náskok. RT TORAX to nezabalil a v závěrečné dvacetiminutovce zkorigoval skóre na konečných 3:6. U dvou porubských gólů byli Luděk Krayzel a Rostislav Vaněk. Velký rozdíl mezi oběma celky byl v přesilovkách. Zatímco domácí v početní výhodě tápali, hosté se v nich trefili hned čtyřikrát. Další šanci ukořistit letošní premiérové body bude mít družina trenéra Sršně ve středu 18. září na ledě Břeclavi.

2. liga - skupina Východ - 1.kolo so 14.9.17:00
LHK Jestřábi Prostějov
3:6(0:2, 0:3, 3:1)
Branky a nahrávky: 43. Krayzel (Vaněk), 55. Vrána (Seidler), 56. Vaněk (Krayzel, Gleich) – 8. Coufal (Jurík J., Luňák), 10. Belay (Antončík), 26. Černý (Duba, Stejskal), 29. Duba (Venkrbec, Stejskal), 34. Kořínek (Černý, Šebek), 55. Švaříček (Antončík, Kučera). Rozhodčí: Czubaj – Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:4. V oslabení: 1:0. Diváci: 321. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:6, 3:6.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (29. Gleich) – Prokop L., Slavík, Šindelář, Wolf, Javín, Vajda – Buček, Chaloupka, Krayzel, Pavlačka, Sedlář, Seidler, Vaněk, Vrána, Zachar.
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián – Veselý, Kořínek, Nedbálek, Jedlička, Malý, Knesl, Kolibár, Švaříček – Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Jurík D., Jurík J., Luňák, Coufal, Duba, Venkrbec, Coufal.

Hned na úvod nového druholigového ročníku se Poruba střetla s největším favoritem soutěže. Prostějov se však v úvodních minutách spíše hledal a častěji měla kotouč na holích domácí Poruba. Přesto to byli právě Jestřábi, kdo jako první otevřel skóre sobotního střetnutí, které by se dalo označit za šlágr prvního kola.

Juraj Jurík našel v předbrankovém prostoru milimetrovou přihrávkou Viktora Coufala a ten už věděl, jak s šancí naložit a trefil se přesně do volného místa u pravé tyče Tihlářovy branky. Když pak v přesilové hře procedil touš mezi betony domácího gólmana Martin Belay, bylo vedení Prostějova už dvougólové.

K vidění byl vcelku vyrovnaný hokej, ale hostující celek byl evidentně ve větší pohodě, což dokumentoval skvělou střeleckou produktivitou. Třetí trefa svěřenců trenéra Josefa Málka ovšem byla vskutku ukázková a oku lahodící. Rychlou akci na jeden dotek zakončoval za záda bezmocného Tihláře Michal Černý.

To nebylo ze strany hanáckého souboru zdaleka vše. Další přesilová hra totiž znamenala další gól, o ten se tentokrát postaral samotný vůdce jestřábí smečky – kapitán Lukáš Duba. RT TORAX prohrával už 0:4 a sáhl ke změně gólmanů. Místo Radka Tihláře se tak domácím fanouškům představil Michal Gleich.

Ani on však příliš dlouho čisté konto neudržel. Jakub Kořínek totiž ukázal v další početní výhodě všem přítomným divákům svou tvrdou a přesně mířenou střelu z hranice kruhu. Šance si vytvářeli i porubští hokejisté, ale v koncovce zcela vyhořeli. I proto svítilo po druhé třetině na světelné tabuli skóre 0:5.

Třetí třetina už patřila domácímu výběru, tentokrát i brankově. Malou jiskřičku naděje na možný zvrat ještě vykřesal hned v úvodu závěrečné tercie veterán Luděk Krayzel, který se nejlépe zorientoval v brankovišti dobře chytajícího Kociána. A závěrečné minuty pak rozhodně nebyly chudé na zajímavé události.

Nejprve se dostal za porubskou obranu Belay, který na Gleicha nevyzrál, a o pár vteřin později ujížděl prostějovské obraně Chaloupka. Ten byl zastaven Jedličkou jen za cenu faulu a hlavní arbitr neváhal s odpískáním trestného střílení. Porubský forvard se pokoušel o blafák, ale Kocián mu včas touš vypíchl.

Souboj Chaloupky s Kociánem byl zanedlouho opět k vidění, ale tento minisouboj jasně vyzníval pro prostějovského kasaře. Až při vlastním oslabení RT TORAX udeřil podruhé, když Seidler našel v situaci dva na jednoho najetého Lukáše Vránu a ten střelou z první nedal brankáři prakticky žádnou šanci.

Uběhlo jen třiadvacet vteřin a Hanáci přidali svůj čtvrtý přesilovkový gól, jehož autorem byl mladý obránce Filip Švaříček. S góly se rázem roztrhl pomyslný pytel a Rostislav Vaněk za dalších jednadvacet sekund snížil šikovnou tečí na konečných 3:6. V závěru si už totiž hosté výsledek zkušeně pohlídali.

Ostatní výsledky 1. kola II. ligy – skupina B:

VSK Technika Brno – HC Lvi Břeclav 5:3
SHK Hodonín – HC Slezan Opava 5:3
HC ZUBR Přerov – HC Frýdek-Místek 4:2
VHK Vsetín – HC Orlová 6:2
HC Nový Jičín – HC Bobři Valašské Meziříčí 4:3 pr.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím si, že v první polovině utkání jsme dostali lekci z produktivity, Prostějov měl v podstatě pět šancí a dal pět gólů. Nemůže se nám stávat, aby jedna obranná dvojice dostala v utkání po laxním přístupu pět gólů. Máme před sebou ještě hodně práce. Prostějov je sice jeden z favoritů, ale vadí mi, že nejsme schopni hrát něco, co na tréninku trénujeme. Chlapi se nad sebou musí zamyslet, že to tak nejde. Rozdíl mezi oběma celky byl hlavně v přesilovkách, v nichž jsme vystřelili snad jen dvakrát. Dnešní hokej se hraje před brankami a pokud nebudeme chodit před brankáře, tak jen těžko budeme dávat góly.

Josef Málek (LHK Jestřábi Prostějov): Přijížděli jsme tady s tím, že nás čeká soupeř, který má v soutěži nejlepšího brankáře a jeden z nejlepších útoků. Obzvláště v domácím prostředí bude Poruba silná, což se ukázalo i v zápase. Výsledek 0:5 po dvou třetinách nebyl příliš vypovídající tomu, co se dělo na ledě, protože i Poruba měla šance, ale neproměnila je. Dali jsme pěkné góly, takže s koncovkou můžeme být spokojeni, ale pak jsme propadali v obraně a nedokázali jsme zachytit nástup do třetí třetiny. Naštěstí jsme za stavu 1:5 ubránili dvojnásobné oslabení a už zápas dotáhli do vítězného konce. Poruba to ale nezabalila a hrála do poslední chvíle.