Ukončí Poruba v zápase s Frýdkem - Místkem dlouhé čekání na domácí body?

Adam Bagar, 06.01.2012
Poslední domácí vítězství porubských hokejistů se datuje ke dni 9. listopadu. Čekání je tedy už téměř dvouměsíční. Na cizích kluzištích se Porubští prezentují výrazně lepšími výkony, ale doma jim to stále nejde. Tentokrát na porubský zimák přijedou hráči Frýdku - Místku. Ti si stále drží své osmé místo a v duelu dvou rivalů budou mírným favoritem. Střetnutí se odehraje v sobotu 7. ledna od tradičních 17:00. Přijďte povzbudit porubské hokejisty v honbě za dalšími druholigovými body. Pokud se nemůžete na zápas dostavit osobně, můžete jej sledovat alespoň prostřednictvím tradičního online přenosu.

Základní informace

Hokejistům Frýdku – Místku patří v tabulce osmá příčka zaručující účast ve vyřazovacích bojích. Přesto se sobotní porubský soupeř musí nadále dívat za sebe. Pouhých pět bodů na něj ztrácí Uherské Hradiště a ani Nový Jičín se ztrátou sedmi bodů není úplně mimo hru. Frýdečtí nastoupí k mistrovskému utkání po dlouhých sedmnácti dnech. Naposledy podlehli ještě před vánočními svátky Opavě 1:4.

Předtím však v důležitém střetnutí přivezli všechny body z ledu Uherského Hradiště. Již několikrát v sezóně dokázali hokejisté Frýdku – Místku překvapit i velké favority. Ve svém stánku porazili 3:2 Havířov a s plným bodovým ziskem přijeli na začátku listopadu také z Karviné, která je v současné době lídrem východní části soutěže. Ve vzájemných zápasech s Porubou se vždy radovali hosté, Poruba zvítězila ve Frýdku – Místku 3:2, ten zase na půdě RT TORAXu vysoko 5:1.

HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Frýdek - Místek

Na čele produktivity Frýdku - Místku je se ziskem osmnácti bodů Martin Kabeláč (11+7). Pomyslnou druhou příčku drží Ondřej Sluštík (5+9). Petr Hrubý (8+5) a Petr Rozum (3+10) mají na kontě shodně třináct bodů. Z obránců si vedou nejlépe Milan Gajda (1+9) a Jan Kudláček (5+3). Nejtrestanějším hráčem týmu je útočník Martin Kabeláč (56).

V brance Frýdku - Místku můžeme vídat prakticky pravidelně Michala Láníčka, ten si drží průměr branek na zápas na čísle 3,29. Do hry již zasáhl také Miroslav Jagoš. Hlavním trenérem Frýdku - Místku je Radim Nečas, jeho asistentem pak Miroslav Kameník. Na straně Poruby drží stále týmové kormidlo Pavel Hinner a Pavel Leksovský.

V brance RT TORAXu zasáhl do všech devětadvaceti duelů Michal Gleich. Průměr obdržených branek na zápas má v současné době na čísle 3,32. Nejproduktivnějším porubským obráncem je již s jedenácti body Rus Ildar Chajretdinov (3+8), další pozice zaujímají třiadvacetiletý Jiří Šindelář (1+6) a již čtyřicetiletý kapitán Rudolf Wolf (0+7).

Z útočníků se nejvíce prosazuje zkušený Luděk Krayzel (16+10) s šestadvaceti body na kontě. Již propastných osm bodů na něj ztrácí Jan Matějný (9+9). Po další šestibodové mezeře můžeme vidět na pomyslném třetím místě produktivity útočníků Pavla Zdráhala (5+7) a Marka Pavlačku (3+9). Osm bodů pak nastřádal junior Rostislav Vaněk (2+6). Trestných minut nejvíce nasbíral útočník Luděk Krayzel (54).

Po sérii těsných porážek čekal porubské hokejisty hned na úvod roku 2012 důležitý zápas s předposledním Novým Jičínem. Ten ovšem svěřenci trenéra Pavla Hinnera nezvládli, když nezachytili vstup do utkání. Poté sice dokázali vyrovnat, ale tři branky v rozmezí čtyř minut opět poslaly Nový Jičín na koně. RT TORAX nakonec udělal ze zápasu drama, přesto podlehl, tentokrát divokým výsledkem 5:6.

„Věděli jsme, že je to stěžejní zápas, ale náš vstup byl velice špatný. Soupeř nás dost přečísloval a byl lepším týmem. Poté jsme se dostali do hry, vyrovnali, ale ty tři rychle inkasované branky nás opět srazily. Po mírných úpravách v sestavě se naše hra zlepšila, ale srovnat jsme již nedokázali. Je to velké zklamání. Teď už musíme jít zápas od zápasu a je to jen otázka toho, jestli si dají hráči říct a začnou plnit to, na čem jsme se domluvili,“ říká porubský lodivod Pavel Hinner.

Webové stránky soupeře: www.hcf-m.cz

9. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Frýdek - Místek 1 : 5 (0:5, 1:0, 0:0):
Poruba podlehla Frýdku - Místku, rozhodlo drtivých devět minut v první třetině

20. kolo: HC Frýdek - Místek - HC RT TORAX Poruba 2011 2 : 3 (0:1, 2:0, 0:2):
Poruba se dočkala, z Frýdku - Místku přiváží tři body

Poslední utkání obou týmů

HC Frýdek – Místek – HC Slezan Opava 1 : 4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky:
7. Rozum (Majling) - 4. Měch (Černý, Grofek), 27. Grofek (Měch), 32. Grofek (Měch, Kukol), 58. Černý (Grofek).

HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Nový Jičín 5 : 6 (1:2, 2:3, 2:1)
Branky a nahrávky:
19. Pavlačka (Vaněk, Zdráhal), 21. Zdráhal (Pavlačka), 30. Vaněk (Krayzel, Šindelář), 42. Zuber (Kovář, Seidler), 59. Matějný (Bartošek, Zdráhal) - 6. Andrýsek (Horák, Macháček), 10. Gebauer (Hruška), 25. Uhlár (Slavík, Gulda), 26. Gulda (Skaloš, Zedník), 28. Chvostek (Zedník), 57. Gebauer (Uhlár).

Sestavy posledního kola

HC Frýdek - Místek: Láníček - Podešva, Jindřich, Kudláček, Gajda, Kocurek, Měkýš, Mareček, Majling, Kabeláč, Rozum, Diviš, Matysz, Gogolka, Škatula, Gančarčík, Mach, Sluštík O., Bartek, Číhal, Hamhalter.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Šindelář, Wolf, Kovář, Klimíček, Chajretdinov, Pociecha - Vaněk, Krayzel, Matějný - Seidler, Pavlačka, Zdráhal - Zuber, Galgonek, Chaloupka - Bartošek.

Ostatní duely 33. kola II. Hokejové ligy – sk. Východ

07.01. 17:00 HC Nový Jičín – HC Uherské Hradiště