Trojlístek Porubanů do extraligy! Razgalse čeká návrat do reprezentace

Lukáš Bajgar, 05.11.2023
V osmnáctém kole nejvyšší tuzemské soutěže vypomůže trojice Tomáš Šoustal, Frenks Razgals a Daniel Dolejš celku z Vítkovic proti Dynamu Pardubice. Frenks Razgals obdržel pozvánku do lotyšského reprezentačního týmu.

Tomáš Šoustal patří mezi největší talenty nejen Chance ligy, ale českého hokeje obecně. Za Porubu letos získal 14 bodů (6 + 8) a stejně tak i kladných bodů v +- hodnocení. Vytáhlý borec zaujal natolik, že si po dvou sezonách opět zahraje v extralize, tehdy bojoval za Kometu Brno a České Budějovice.

Daniel Dolejš se do Vítkovic vrací téměř po třech letech, v týmu nejvyšší soutěže byl a stále je publikem milován, dlouhé roky svými výkony a statistikami přesahujícími 91 procent úspěšnosti zákroků poskytoval oporu mezi třemi tyčemi.

Pro Frenkse Razgalse nejsou Vítkovice také neznámou, v ročníku 2019/2020 odehrál dvacet zápasů. Letošními výkony navíc zaujal trenéra lotyšské reprezentace natolik, že si jej hlavní kouč Harijs Vītoliņš povolal po jednoleté odmlce na následující reprezentační akci, která se bude hrát v Rize, kde jej čeká dvojzápas s Francií.

„Jak jsem již avizoval v pátek, i v neděli nastoupí hráči Poruby za Vítkovice,“ těší generálního manažera Pavla Hinnera, „Danek Dolejš bude připraven jako dvojka, dále do Vítkovic míří Tomáš Šoustal a Frenks Razgals, který zároveň dostal pozvánku do lotyšské reprezentace za skvělé výkony v letošní sezoně.“

Jen pro připomenutí je vhodné doplnit informaci, že HC RT TORAX Poruba 2011 vede prvoligovou soutěž o sedm bodů před Vsetínem, hráčům se daří nejen týmově, ale i v individuálních statistikách, jsou tudíž vyhledávaným artiklem.