Šlágr kola s vůní frgálu a slivovice, další zastávkou rozjeté porubské mašiny je Vsetín

Redakce, 29.10.2013
Sedm z posledních osmi utkání dovedli porubští hokejisté do vítězného konce a tato série je katapultovala na vrchol druholigové tabulky, kde jen vlivem horšího skóre okupují skvělou druhou příčku. RT TORAX má formu jako hrom a zaručeně ji bude chtít potvrdit i na slavném vsetínském Lapači, kde svěřenci trenéra Tomáše Sršně zahájí sérii čtyř venkovních klání. Jenže Valaši si v posledních zápasech rovněž počínají jako válec a vyhoupli se už na čtvrté místo tabulky. Šlágr kola je na programu ve středu 30. října a úvodní buly bude z rukou hlavního arbitra Obadala vhozeno v 17:30. Připraven bude samozřejmě i textový online přenos, kterým vás provede Radek Bařina.

Jak si oba celky vedly v posledním kole?

13. kolo: VSK Technika Brno – VHK Vsetín 1 : 4 (0:1, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky:
57. Zapletal (Odehnal) – 10. Ambruz (Vaněk, Farda), 33. Kubo (Ševčík, Mikšovský), 35. Kajaba (Ambruz, Vaněk), 37. Mikšovský (Kubo, Ševčik).

Více info: Třikrát bravo! Vsetín vyhrál na Technice a zkompletoval skvělou venkovní sérii

13. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Lvi Břeclav 3 : 1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky:
48. Zachar, 58. Krayzel (Seidler), 60. Buček (Zachar, Vrána) – 40. Zháňal (Bartoš, Dora).

Více info: Poruba dlouho hledala recept na skvělého Šurého, tři body trefil až v závěru Krayzel

Vzájemné utkání v sezoně 2013/2014

3. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – VHK Vsetín 5 : 1 (0:0, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky:
29. Vaněk R. (Prokop, Krayzel), 29. Chaloupka (Prokop), 31. Piják (Slavík, Peslar), 55. Krayzel, 59. Javín (Seidler, Buček) – 44. Vaněk D. (Ševčík).

Více info: Zcela jasná záležitost, Poruba nedělila neškodnému Vsetínu bůra

Sestavy v posledním utkání

VHK Vsetín: Hromada – Farda, Tichý, Vrba F., Vrba L., Báchor, Hurtík – Kajaba, Vaněk D., Ambruz – Mikšovský, Kubo, Ševčík – Kývala, Podešva, Vítek, Hruška.

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Hruzík, Šindelář, Javín, Peslar, Prokop, Slavík, Vajda – Červenka, Krayzel, Vaněk R. – Buček, Vrána, Seidler – Videlka, Pavlačka, Chaloupka – Zachar.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V duelu mezi Vsetínem a Porubou by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit Pavel Obadal z Uherského Brodu. Na čarách mu bude vypomáhat duo Tomáš Goňa ze Zlína a René Smilek z Liptálu.

Jak to vidí bookmakeři?

Vítězství Vsetína: 2,00
Remíza: 4,20
Vítězství Poruby: 2,28