Semifinálová bitva se přesunuje do Poruby, dokáže RT TORAX s favoritem srovnat krok?

Adam Bagar, 13.03.2013
Úvodní semifinálové utkání série Havířova s Porubou je již minulostí a za stavu 0:1 se dění přesouvá na porubskou půdu. Svěřenci trenéra Tomáše Sršně se pokusí po řadě těsných porážek poprvé v sezoně Havířov porazit. Potvrdí RT TORAX dobré domácí výkony ze čtvrtfinále i v utkání s favorizovaným AZetem? Odpověď na otázku se dozvíte nejlépe osobní návštěvou porubského zimního stadionu, kde je střetnutí na programu ve čtvrtek 14. března od 18 hodin. Vstupné je pro všechny jednotné – 50 Kč, děti do 15 let zdarma. Přijďte pomoci porubským hokejistům svými hlasivkami k vyrovnání stavu série! Pro ty z vás, kteří se nemůžete dostavit osobně, bude připraven textový online přenos.

Základní informace

Úvodní semifinálový duel Havířova s Porubou prakticky ničím nepřekvapil. Přinesl přesně to, co při vzájemných zápasech viděli diváci již v základní části. Tedy urputnou bitvu, málo gólů a těsné vítězství Havířova. RT TORAX tak ani v pátém utkání sezony neprolomil havířovské prokletí. Přitom Sršňova družina by si již nějaké vítězství nad Azetem zasloužila. Poslední čtyři zápasy přinesly porubské porážky 2:3, 2:3, 2:3 a 1:2.

„Myslím si, že diváci viděli pohledný hokej, přesně tak by mělo play off vypadat,“ řekl po utkání porubský lodivod, jehož tým v závěru sahal po vyrovnání, vytvořil si šance, ale skóre se již neměnilo. O všem tedy rozhodla druhá dvacetiminutovka, v níž šel nejprve Havířov do dvoubrankového náskoku a v závěru třetiny snižoval po pohledné kombinaci první formace Marek Sedlář. Série se tak za stavu 0:1 přesunuje do Poruby.

„Musíme se dobře připravit na další těžký zápas,“ říká před čtvrtečním domácím kláním Tomáš Sršeň. Stejně jako v úvodním semifinálovém mači, i tentokrát budou pískat dva hlavní rozhodčí, což je naprostá novinka letošních vyřazovacích bojů. „Rozhodčí pískali všechno a hokej tím trošku utrpěl,“ prohlásil šéf střídačky RT TORAXu. Vzápětí však dodal: „Měli jsme opět hodně vyloučených a tak se hrát nedá,“ zoufal nad nedisciplinovaností svých svěřenců.

Spokojen s prvním získaným bodem musel být naopak trenér Havířova Tomáš Potěšil. „Čekal jsem hodně těžké utkání. Jsme rádi za první bod, protože se můžou kluci uklidnit,“ řekl bezprostředně po vítězném zápase. Přesto AZet vyhráno ještě zdaleka nemá. „Poruba nemá co ztratit a hraje tudíž uvolněně,“ všiml si trenér druhého celku tabulky po základní části.

Úvodní semifinálové utkání

HC AZ Havířov 2010 – HC RT TORAX Poruba 2011 2 : 1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky:
29. Kolařík (Pechanec, Kanko), 34. Prokop Petr (Rimmel, Říčka) – 39. Sedlář (Krayzel, Wolf).

Sestavy obou celků v posledních zápasech

HC AZ Havířov 2010: Daneček L. – Prokop Petr, Vydra, Krisl, Hegegy, Zientek M., Rimmel, Zientek L., Hartmann – Pechanec, Bursík, Daneček J. – Maruna, Říčka, Klimša – Kolařík, Stránský, Kanko – Sztefek, Najdek, Pavlas.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Wolf, Šindelář, Prokop P., Prokop L., Slavík, Hruzík – Sedlář, Krayzel, Vaněk - Buček, Vrána, Chaloupka – Hašek, Pavlačka, Piják – Holuša.

Jak to vidí bookmakeři?

Výhra Poruby: 2,52
Remíza: 4,40
Výhra Havířova: 1,95