Sedmé kolo zavede Porubu do nedaleké Opavy, naváže RT TORAX na výkon proti Karviné?

Adam Bagar, 12.10.2012
Druholigový kolotoč pokračuje již dalším kolem, v pořadí sedmým. V něm se RT TORAX představí na ledě opavského Slezanu. Oba celky mají prozatím shodnou bilanci dvou vítězství, čtyř porážek a sedmi bodů. Opavští naposledy podlehli Přerovu, to Porubští si vyšlápli pod vedením nové trenérské dvojice na Karvinou. Jak souboj tabulkových sousedů dopadne? Odpověď na tuto otázku se dozvíte po sehrání utkání, které je na programu v sobotu 13. října od tradičních 17:00. Přijeďte povzbudit porubské hokejisty v honbě za dalšími cennými body. K dispozici samozřejmě bude i textový online přenos.

Základní informace

Trenérem opavského týmu je Karel Suchánek. Ten tak společně s Markem Harazimem převzal áčko po Michalu Piskořovi, který před sezónou odešel trénovat do Krnova. V brance se může Slezan spolehnout na velezkušeného Dušana Šafránka, který je jasnou brankářskou jedničkou týmu. Záda mu kryje teprve devatenáctiletý junior Vítězslav Kober.

Samozřejmě i v kádru Opavy došlo přes léto k určitým změnám. Po ročním působení se zpět do Havířova vrátil obránce Aleš Jurčík, Karlu Suchánkovi letos schází rovněž Martin Faksa. Obranné řady naopak posílil příchodem z Karviné David Galvas (1+2). Opavští se mohou opřít také o výkony vytáhlého Josefa Tichého (2+1), Radka Tůmy (1+2), Jaromíra Bednárka (2+1) a Michala Kukola (2+2), který je nejproduktivnějším bekem týmu.

V útoku letos Opavě citelně schází Tomáš Grofek, který nečekaně zamířil do Francie. Dobrou zprávou pro opavské vedení je, že se stal jediným forvardem, jenž tým opustil. Na čele produktivity můžeme vidět Bohumila Hermana (2+4), na pomyslných stupních vítězů je také Tomáš Polok (3+2) a Zdeněk Pavelek (1+4). Střelecky se ještě nedokázali prosadit agilní Tomáš Měch (0+3) nebo Lukáš Černý (0+1).

Opavští měli špatný vstup do soutěže a z úvodních tří kol dokázali získat pouhý bod. Nejprve v přestřelce podlehli Prostějovu, následně po nájezdech Frýdku-Místku a s debaklem se vraceli z Karviné. Až následující dvě domácí utkání s valašskými celky – Vsetínem a Valašským Meziříčím – přinesla plný počet šesti bodů. Naposledy se pak Slezan vracel s prázdnou z ledu přerovských Zubrů. Suma sumárum, Opavští mají na kontě 7 bodů, což aktuálně stačí na 8. příčku tabulky.

V uplynulé sezóně dokázala všechna čtyři mistrovská utkání vyhrát Opava. Na domácí půdě zvítězila 3:0 a 2:1, v Porubě pak 3:2 a vysoko 9:3. Oba celky se spolu utkaly i v rámci přípravy na sezónu 2012/2013. Na turnaji v Porubě se radoval RT TORAX z hladkého vítězství 6:2, v Opavě pak zvítězil Slezan těsně 3:2.

Poruba je tabulkovým sousedem Opavy a se 7 body jí patří z důvodu horšího skóre 9. místo. V posledním utkání se již na porubské střídačce objevila nová trenérská dvojice Tomáš Sršeň – Pavel Hinner a svou štaci začala vítězně, když RT TORAX zdolal Karvinou. Na čele produktivity je prozatím se šesti body mladý štírek Rostislav Vaněk (2+4). O bod méně má na kontě Martin Buček (4+1). Z obránců je na tom nejlépe Jiří Šindelář (0+3).

Jak si oba celky vedly v posledním kole?

6. kolo: HC ZUBR Přerov – HC Slezan Opava 4 : 1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
17. Brančík (Ditrich), 27. Vaněk (Sedlák), 36. Kolář (Ditrich, Osina), 51. Ditrich (Ferenc) – 40. Kukol (Černý).

6. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Baník Karviná 4 : 3 (1:1, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky:
11. Buček (Seidler), 23. Vaněk (Šindelář, Wolf), 35. Vaněk (Krayzel, Šindelář), 42. Vrána (Holuša) – 10. Kowalczyk (Mikšan), 37. Samiec (Javín, Blatoň), 40. Contratto (Kowalczyk).

Sestavy obou celků v posledních zápasech

Sestava Opavy v posledním utkání: Šafránek – Tichý, Kukol, Galvmas, Bednárek, Tůma, Mosler, Vrábel – Mlýnek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Koschatzký, Wolf, Černý, Chalupa.

Sestava Poruby v posledním utkání: Tihlář – Šindelář, Wolf, Slavík, Zientek, Hruzík, Prokop – Vaněk, Krayzel, Matějka – Seidler, Pavlačka, Buček – Holuša, Vrána, Sedlář – Chomič.

Vzájemná utkání v sezóně 2011/2012

3. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Slezan Opava 2 : 3 (1:0, 1:2, 0:1):
Ve vyrovnaném utkání šťastnější opavský Slezan

15. kolo: HC Slezan Opava - HC RT TORAX Poruba 2011 3 : 0 (2:0, 0:0, 1:0):
Poruba venku opět vyšla střelecky naprázdno, podlehla Opavě

25. kolo: HC Slezan Opava - HC RT TORAX Poruba 2011 2 : 1 (0:0, 1:1, 1:0):
Tři minuty chyběly Porubě k bodovému zisku z Opavy

37. Kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Slezan Opava 3 : 9 (1:1, 1:6, 1:2):
Opavě se v Porubě dařilo, po juniorce deklasovala devíti góly také áčko

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V utkání mezi Opavou a Porubou by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit František Held z Vyškova. Jeho čárovými kolegy budou pánové Jiří Chocholouš a Pavel Kříž z Brna.

Ostatní duely 7. kola II. hokejové ligy – sk. Východ

13.10. 17:00 LHK Jestřábi Prostějov – VHK Vsetín
13.10. 17:00 HC Frýdek-Místek – HC Nový Jičín
13.10. 17:00 HC Baník Karviná – HC AZ Havířov 2010