Pro trenéry to byl stresující zápas, říká o zápase s Hradcem Jan Vavrečka

Jan Škarpa, 04.11.2007
Sareza Ostrava prohrála v repríze loňského čtvrtfinále doma s Hradcem Králové na nájezdy 3:2, když ještě tři minuty před koncem prohrávala. Porubský celek mohl utkání v samém závěru otočit, ale nestalo se tak. Ostravský kouč Jan Vavrečka byl s bodem nakonec spokojen, stejně jako jeho protějšek s vítězstvím. Šťastným střelcem utkání byl Jiří Heindrich, za Sarezu se trefili Adam Červenka a Robert Najdek.

Sareza Ostrava v sobotu podlehla Hradci Králové 3:2 na trestné nájezdy, když vyrovnala až v závěru utkání. "Pro trenéry to byl stresující zápas, pro diváky možná zajímavý," řekl bezprostředně po utkání domácí lodivod Jan Vavrečka a pokračoval: "Druhý gól byl pro nás nešťastný, ale v poslední třetině jsme byli mnohem více aktivnější. Jsem rád, že se kluci z toho nesesypali a zvedli se." Domácí kouč litoval promarněného prodloužení a následných nájezdů, na druhou stranu byl rád za vyrovnání v posledních minutách utkání: "Kdybychom nyní měli 2 body, bylo by to radostnější, ale to, že se prohrálo na penalty, to už je loterie. Vyrovnali jsme v závěru, ukázala se síla mužstva." Těsně před koncem druhé části inkasoval Jakub Štěpánek gól z velké vzdálenosti, co si po této brance řekla kabina? "Řekli jsme si, že nás Kuba Štěpánek podržel v mnoha jiných zápasech a že ho my podržíme nyní a zarveme. To se mi líbí, že to kluci tak vzali," vrací se k nešťastnému momentu utkání ostravský trenér a dodává: "Dopadlo to tak, jak to dopadlo, doma by se samozřejmě mělo vyhrávat, ale já se nestydím za výkon svého mužstva." Ve třetí třetině nehrál Vladimír Svačina, k třetímu trestnému střílení se však rozjel právě odpočívající útočník: "Mladý Sváča je na tréninku schopný, je to hráč, který umí dávat góly, dnes to nevyšlo."

Jak viděl utkání hostující trenér Pavel Pazourek? "Hráli jsme velice dobrý hokej celý zápas, byli jsme jasně lepší, i v prodloužení. Nebýt vyloučení, tak jsme zápas bez problémů dotáhli do vítězného konce." V závěru třetí třetiny mohla Sareza přidat třetí branku a zápas tak rozhodnout: "Nakonec jsme rádi za ty dva body a hlavně že jsme prolomili sérii porážek na trestná střílení." Druhý gól, který padl v závěru druhé části nalil Hradci novou krev do žil. "To jsou branky, které padají, soupeř dal vlastně taky šťastné góly," obrací kartu Pavel Pazourek: "První jsme byli jasně na puku, to se také stává a ta druhá byla z voleje přes hokejku."

Střelec vyrovnávajícího gólu na 1:1 Robert Najdek nebyl spokojen se začátkem utkání: "Jednoznačně těžký zápas, začali jsme hrozně, hned v úvodu jsme dostali gól. Pak jsme jenom dřinou vyrovnali, Hradec hrál výborně, četl nás parádně, my jsme puk jen honili." Jak by centr Sarezy popsal svou vyrovnávací střelu? "Vrhali jsme se do napadání, jejich bek udělal chybu a Jirka Řípa mi to dal před bránu a já vystřelil pod vyrážečku," vrací se střelec první branky Sarezy ke své trefě a pokračuje: "Ve třetí třetině jsme se myslím dostávali do více tlaku, ale není to ono, chybí nám lehkost." Také Robert Najdek se vrátil k nešťastnému gólu Hradce na 2:1 a svého gólmana hájil: Nikdo mu nic nevyčítal, myslím, že každý brankář by s tím měl problém, uskočilo mu to přímo před nosem. Ten hráč to udělal mazaně, takový gól padne jednou za 5 let, doufám, že jsme si to vybrali dneska." Prodloužení nerozhodlo a tak se Robert Najdek rozjel ke druhému nájezdu Ostravy. Stejně jako ostatní domácí střelci, i on neproměnil. "Nevím, zda v prodloužení byla nějaká extra šance, věřil jsem, že v nájezdech se k nám štěstí přikloní, ale střelci bohužel zklamali, nedali jsme ani gól. Oni dali o branku více," uzavírá střelec první porubské branky.

Hradec králové dlouho vedl v základní části, nakonec byli hosté rádi za 2 body. "Pro nás se zápas vyvíjel dobře, ale ten konec byl špatný, nechávali jsme se zbytečně vyloučit a to rozhodlo. Nechali jsme se zbytečně rozhodit," hodnotil zápas po posledním nájezdu střelec kuriózní branky na 2:1 Jiří Heindrich. Jak by popsal šťastný střelec svůj gól? "Chtěl jsem to podržet za bránou, věděl jsem, že je pár sekund dokonce. Jeden hráč na mě vylítl, tak jsem objel bránu, říkám si chvilka do konce, zkusím to...Už jsem před pár lety takhle dal góla," říká Jiří Heindrich.

"Těžko hodnotit, prohrálo se, buďme rádi za bod, ale potřebujeme doma vyhrávat," hodnotí utkání Adam Červenka. Mladý útočník, který přišel do Sarezy z Nového Jičína vstřelil vyrovnávající branku, která přenesla utkání do prodloužení. "Plácnul jsem do toho a spadlo to tam, ani pořádně nevím. Páťa Rimmel střílel od modré čáry, nějak to vyletělo do vzduchu a jak to padalo, tak jsem se namáchl, plácl do toho a spadlo to tam," vrací se šťastný střelec ke svému úspěchu. Sareza prohrála první domácí zápas po venkovní sérii. "Nemyslím si, že tým je svázán tím, že bychom museli vyhrát. Teď to není asi úplně ideální, venku jsme vyhráli jen ve Vrchlabí, ztratili jsme dva zápasy. Potřebujeme se dostat z té deky a ono to půjde," vyvrací jakékoli spekulace Adam Červenka na závěr rozhovoru.