Povíkendový sumář mládeže HC Sareza Ostrava aneb Viróza a menší výsledkový útlum

Lukáš Bajgar, 14.01.2008
Zatímco junioři i dorostenci dokázali v pátek vyválčit vítězství nad Třebíčí s celkovým skóre 11:6, sobotní utkání přinesla porážky od silného soupeře z Třince. Liga starších žáků 8. a 9. tříd nemohla vzhledem k vysoké marodce pokračovat a zápasy s Havířovem musely být přeloženy. Sedmáci do zápasu nastoupili a z ledu nedalekého souseda si odvezli vysokou porážku 2:7, o rok mladší žáci prohráli těsně 4:6. Mladším žákům se o víkendu bohužel pro Sarezu rovněž nedařilo, pátá třída podlehla Novému Jičínu 1:7, čtvrtá 1:4 (jedinou branku vstřelil Jan Miska). A tak jediný úspěch si připsali starší minihokejisté, kteří smetli Bohumín dvouciferným skóre 14:6, ti mladší, i přes průběžné vedení 5:0, nakonec na Třinec nestačili a osmi inkasovanými brankami ve druhé polovině zápasy soupeři podlehli.

Junioři: SK Horácká Slavia Třebíč - HC Sareza Ostrava 3 : 4 (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky:
10. Vlašín, 15. Fila (Jánský), 26. Kurial (Burián) - 36. Mocek (Řezáč), 46. Měkýš (Bartoš), 49. Černák (Ciupa, Bartoš), rozhodující nájezd Jelšík.

Junioři: HC Sareza Ostrava - HC Oceláři Třinec 4 : 8 (1:2, 2:5, 1:1)
Branky a nahrávky:
17. Bartošek (Jelšík, Mikula), 24. Mikula (Falter, Vajda D.), 40. Ciupa (Mocek I.), 48. Řezáč (Belanec, Parma) - 5. Kaďorek (Hampl), 20. Pánik (Zeliska), 25. Palička (Zeliska), 26. Zeliska (Ostřížek, Toman), 29. Böhm (Hampl, Mičulka), 30. Zeliska (Böhm), 40. Mičulka (Hampl), 56. Rangl (Zeliska).

Dorost: HC Sareza Ostrava - SK Horácká Slavia Třebíč 7 : 3 (2:0, 4:2, 1:1)
Branky a nahrávky:
7. Miczek (Včíslák, Gančařík), 19. Richter (Voznica), 23. Šimkovič (Klimíček), 29. Richter (Kameníček, Voznica), 34. Voznica (Richter), 40. Kameníček (Richter), 48. Včíslák (Miczek, Paleček) - 35. Vysloužil (Kotrba), 37. Němec (Honza, Zdražil), 59. Honza (Zdražil, Deveri).

Dorost: HC Oceláři Třinec - HC Sareza Ostrava 2 : 1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky:
28. Bajtek (Gottwald), 56. Rufer - 60. Šimkovič (Vidlář, Richter).

7. třída: HC Havířov Panthers - HC Sareza Ostrava 7 : 2 (2:0, 2:0, 3:2)
Branky a nahrávky Sarezy:
47. Vrána (Wolný), 59. Wolný (Vrána).

6. třída: HC Havířov Panthers - HC Sareza Ostrava 6 : 4 (1:1, 4:0, 1:3)
Branky a nahrávky Sarezy:
17. Havránek (Gelnar), 47. Gelnar (Gřeš), 48. Vašík (Šerák), 52. Lasák (Sroka).

5. třída: TJ Nový Jíčín - HC Sareza Ostrava 7 : 1 Branka Sarezy: Kurnik.

4. třída: TJ Nový Jíčín - HC Sareza Ostrava 4 : 1 Branka Sarezy: Miska.

Minihokej A: HC Sareza Ostrava - HC Bohumín 14 : 6
Branky Sarezy:
Herejk 3, Konvička 3, Dang 3, Antoš 2, Tröster, Žídek, Kanovský.

Jedním z hlavních hráčů, kteří se zasloužili o vítězství, byl gólman Matěj Remiáš. Ten vychytal spoustu nebezpečných nájezdů a střel. Druhý gólman HC Sarezy „A“ Filip Sikora v průběhu zápasu nastoupil za HC Bohumín, kde jediný gólman soupeře nebyl schopen kvůli nemoci dále pokračovat v zápase.

Minihokej B: HC Sareza Ostrava - TJ Slavoj Český Těšín 5 : 8
Branky Sarezy:
Plachý 2, Havránek 2, Střondala.

Hráči Sarezy již vedli 5:0, ale v druhé polovině zápasu jim došly síly (po dvou čtvrtinách byl stav 5:1). Třetí čtvrtinu prohráli poměrem 0:6. Trenér Sarezy Zdeněk Otawa se snažil hráče vyburcovat, vyměnil gólmany a stáhl hru na dvě čtverky. Tyto změny již nepřinesly kýžené další góly v síti soupeře. Zlepšila se ale obrana, Sareza v poslední části inkasovala už jen jednou.

Filip Sikora

V bráně Sarezy Matěj Remiáš