Ohlédnutí za soutěží 5. třídy v sezoně 2023/2024

Romana Opatová, 14.04.2024
Celkem 30 mistrovských utkání zvládli v uplynulém ročníku hráči 5. třídy v kategorii „Mladší žáci A“ pod vedením Mariana Kacíře a Michala Barinky. Celou sezonu odehráli ve společně složeném týmu s několika mladšími hráči ze 4. třídy a vybojovali pěkné celkové umístění v 1. třetině tabulky.

V rámci soutěžního ročníku hráči absolvovali řadu lehkých, ale i naopak těžkých utkání. Vzájemně si změřili síly v režimu každý s každým s celkem 16 týmy – se soupeři z extraligových klubů Vítkovic, Třince, tradičními soupeři např. z Frýdku-Místku, Opavy, Kopřivnice, ale i se vzdálenějšími týmy ze Šumperka, Horního Benešova nebo Krnova. Hráči HC RT TORAX celkově dosáhli na 18 vítězství, 3 remízy a devětkrát svému soupeři podlehli. Určitě stojí za zmínku, že pět z těchto proher skončilo pouze rozdílem jedné branky, tedy vždy se i za nepříznivé stavu se jednalo tzv. o boj do posledního momentu. Celkově obsadil tým HC RT TORAX Poruba velmi pěkné 6. místo.

Mladí porubští hráči mají za sebou svou první sezonu hranou tzv. na celé hřiště a pro další ročníky v žákovských kategoriích nasbírali pod vedením trenérů Mariana Kacíře a Michala Barinky cenné zkušenosti!

Zhodnocení sezony trenérem Marianem Kacířem:

Kluci, moc díky za vaši pozornost, kterou jste při každém tréninku věnovali každému detailu, každému cvičení a opakování, jak je vidno, vaše píle a správný přístup k tréninkům se vyplatila a jsem pyšný na každého z vás, jelikož u každého jde vidět obrovské zlepšení, velký posun vpřed. Není větší radosti, než vidět, jak vás to na ledě, hřišti nebo v tělocvičně baví, jak používáte v zápasech to, co jste se na tréninku právě naučili, jak zkoušíte věci, které se vám nepovedly znovu a znovu. Vytvořili jste super partu, jste kamarádi, jak v šatně, tak i na ledě.

Velké poděkování patří mému asistentovi Michalovi Barinkovi, za profesionální a lidský přístup na ledě i mimo něj.

Také velmi oceňuji práci vedoucího Rostislava Ridla. Vytvořil jsi v šatně perfektní podmínky pro celou partu, dohlížel na důležité věci a získal si důvěru nás všech, velmi si toho vážím.

Vám vážení rodiče i prarodiče, chci poděkovat za obětavost i čas, který věnujete svým dětem, moc dobře vím, že je těžké skloubit pracovní povinnosti časově se všemi tréninky a zápasy, ale také věřím, že podpoření poctivé docházky se vyplácí.