Poruba již potřebuje naplno bodovat, uspěje v první domácí odvetě se Vsetínem?

Adam Bagar, 04.12.2012
Třízápasová série mezi Porubou a Vsetínem se přesouvá na ostravskou půdu. Na Lapači se z vítězství radovali Valaši, kteří letos zvládli všechna tři vzájemná utkání. RT TORAX tak má co napravovat. Jeho čekání na tříbodové vítězství se navíc natáhlo již na sedm duelů a na domácí výhru čeká již měsíc. Dokáží svěřenci trenérů Tomáše Sršně a Vladimíra Gleicha tyto nepříznivé série prolomit? Odpověď naleznete nejlépe osobní návštěvou porubského zimního stadionu SAREZA. Duel se odehraje ve středu 5. prosince od tradičních 18 hodin. Připraven z něj bude samozřejmě i textový online přenos.

Hokejisté Vsetína se již v sobotním měření sil s Porubou potřebovali výsledkově chytit, ovšem i čekání RT TORAXu na tříbodový zisk trvá již několik utkání. Jednoznačně lepší vstup do zápasu měl výběr trenéra Tomáše Sršně. Neuběhly ani čtyři minuty a Poruba se dostala po trefách Krayzela a Bučka do dvoubrankového náskoku. „Kdyby nebylo skvělého Lukáše Plška v bráně, nemuselo to být 0:2, ale klidně 0:7,“ řekl pro oficiální web Valašského hokejové klubu útočník František Zúbek.

Právě ten se nakonec stal hlavní hvězdou zápasu a tvůrcem velkého obratu. Ještě v první dvacetiminutovce Valachům vyšly dvě přesilovky a bylo srovnáno. Od druhé části již měla Hlobilova družina navrch. Navíc dokázala skórovat při vlastním oslabení a v závěrečné třetině rozhodl o výhře 4:2 Zúbek, který se postaral o hattrick. „Vsetín nás ve druhé polovině zápasu suverénně přehrával,“ přiznal lodivod Tomáš Sršeň, jenž se Vsetínem získal několik mistrovských titulů.

Nyní má hned dvakrát v řadě výhodu domácího prostředí Poruba. Ovšem letos nedokázala proti Vsetínu uspět ani v jednom ze tří utkání a vybojovala pouze bod za domácí porážku po nájezdech, přestože dvakrát vedla rozdílem dvou branek. I tehdy ji o body obral František Zúbek, který se postaral o obě trefy Valachů v závěrečné tercii. V loňské sezóně dokázali Valaši zvítězit ve třech ze čtyř duelů o gól a ve stejné tradici pokračovali i v letošním ročníku. Tuto sérii narušili právě až posledním duelem.

Kromě střelce Františka Zúbka (18+6), který v sezóně nastřílel již osmnáct branek si budou muset porubští hokejisté dávat pozor i na nejproduktivnějšího hráče týmu Daniela Vaňka (6+22). V obraně nejvíce bodově vyčnívají Lukáš Vrba (4+5) a Jiří Farda (4+4). V brance se nejčastěji představuje zkušený Lukáš Plšek.

Na straně Poruby se v útoku nejvíce daří Martinu Bučkovi (13+9). Duo mladíků Petr Seidler (4+12) a Rostislav Vaněk (6+9) již má větší bodovou ztrátu. Z obránců je nejproduktivnější zkušený čtyřicátník Rudolf Wolf (3+5). Branku momentálně hájí Michal Gleich, který tak musel zastoupit zraněného Radka Tihláře.

Sestavy obou celků v posledním zápase

VHK Vsetín: Plšek – Farda, Vrba, Vodák, Tichý, Žák, Báchor, Mečiar, Tesařík – Zúbek, Vaněk D., Mikšovský – Vítek, Hruška O., Hruška P. – Kubo, Podešva, Kajaba – Holík, Brezáni.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Wolf, Hruzík, Šindelář, Prokop P., Vychodil, Slavík, Prokop L. – Hašek, Krayzel, Vaněk R. – Buček, Pavlačka, Seidler – Sedlář, Holuša, Galajda.

Zaznělo po sobotním utkání

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): Museli jsme za každou cenu bodovat, protože poslední zápasy se nám nepovedly a situace v tabulce neodpovídala našim představám. Vstup do utkání nám nevyšel úplně dobře, ale bojovností a nasazením jsme zápas otočili. Cením si toho, že to kluci nevzdali, že je zdobila bojovnost jako při zápasech play-off, a že jsme zápas otočili a zvítězili v něm. Dost jsme si oddechli. Doufám, že nás toto utkání nastartuje k lepším výkonům.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Vsetín nás ve druhé polovině zápasu suverénně přehrával. Řekl bych, že prvních patnáct minut jsme dobře plnili danou taktiku a soupeře jsme prakticky do ničeho nepouštěli. Měli jsme více ze hry a nebýt tyčky, mohli jsme vést již 3:0. Pak se naše hra úplně rozpadla. Je v tom i nedisciplinovanost některých hráčů.

Vzájemná utkání v sezóně 2012/2013

1. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – VHK Vsetín 4 : 5 sn. (2:0, 2:2, 0:2 – 0:0)
Branky a nahrávky:
13. Matějka (Buček), 13. Pavlačka (Vaněk R., Hašek), 27. Pavlačka (Hašek, Vaněk R.), 36. Hašek (Vaněk R., Šindelář) – 23. Kubo (Brezáni), 25. Korčák (Vítek), 41. Zúbek (Vaněk D., Farda), 55. Zúbek (Vaněk D.), rozhodující sam. náj. Podešva.

Více info: Poruba neudržela dvoubrankové vedení a podlehla Vsetínu po samostatných nájezdech

12. kolo: VHK Vsetín – HC RT TORAX Poruba 2011 4 : 3 (1:0, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky:
14. Kajaba (Podešva, Dubec), 28. Dubec (Podešva, Kajaba), 35. Vrba (Vrána P., Vaněk D.), 59. Mikšovský (Vaněk D., Zúbek) – 36. Pavlačka (Prokop P.), 39. Vrána L. (Vychodil, Sedlář), 60. Vychodil (Axman, Buček).

Více info: Valašský trojboj zakončila Poruba těsnou porážkou na vsetínském Lapači

21. kolo: VHK Vsetín – HC RT TORAX Poruba 2011 4 : 2 (2:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
15. Mikšovský (Vaněk D., Farda), 20. Zúbek (Vrba, Mikšovský), 27. Zúbek (Mikšovský), 53. Zúbek (Mikšovský, Vaněk D.) – 1. Krayzel (Wolf, Šindelář), 4. Buček (Seidler).

Více info: Poruba na Lapači ztratila slibně rozehraný zápas, hattrickem ji sestřelil Zúbek

Jak to vidí sázkové kanceláře?

Vítězství Poruby: 2,00
Remíza: 4,30
Vítězství Vsetína: 2,25

Ostatní duely 22. kola II. hokejové ligy – sk. Východ