Poruba bude na svém ledě odvracet mečbol AZetu, vynutí si rozhodující páté utkání?

Adam Bagar, 17.03.2013
Semifinálová série mezi Havířovem a Porubou je sice brankově chudá, přesto diváci vidí nadprůměrný druholigový hokej s maximálním nasazením. Podobně jako v základní části je to velmi vyrovnané a zápasy končí jednobrankovým rozdílem. Oba celky prozatím dokázaly potvrdit výhodu domácího prostředí. Ta se tentokrát přesouvá na stranu Poruby, kde bude duel na programu v pondělí 18. března od tradičních 18 hodin. Přijďte pomoci svěřencům trenéra Tomáše Sršně v nejdůležitějším klání sezony! V případě vaší neúčasti bude připraven i textový online přenos.

Předchozí semifinálová utkání

SF1: HC AZ Havířov 2010 – HC RT TORAX Poruba 2011 2 : 1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky:
29. Kolařík (Pechanec, Kanko), 34. Prokop Petr (Rimmel, Říčka) – 39. Sedlář (Krayzel, Wolf).

SF2: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC AZ Havířov 2010 3 : 2 (1:0, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky:
1. Chaloupka (Vrána), 34. Krayzel (Vaněk, Sedlář), 37. Sedlář (Krayzel, Vaněk) – 22. Kanko (Kolařík, Najdek), 30. Najdek (Bursík, Sztefek).

SF3: HC AZ Havířov 2010 – HC RT TORAX Poruba 2011 1 : 0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
57. Kolařík (Kanko, Pechanec).

Sestavy obou celků v posledních zápasech

HC AZ Havířov 2010: Daneček L. (23. – 23. Matoušek) – Prokop Petr, Vydra, Krisl, Zientek M., Rimmel, Zientek L., Hegegy – Pavlas, Stránský, Kolařík, Kanko, Pechanec, Klimša, Říčka, Bursík, Sztefek, Maruna.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Wolf, Šindelář, Prokop L., Prokop Patrik, Hruzík, Slavík – Sedlář, Krayzel, Vaněk – Buček, Vrána, Chaloupka – Hašek, Pavlačka, Holuša.

Zaznělo po třetím utkání...

Tomáš Potěšil (HC AZ Havířov 2010): Bylo to klasické utkání play-off. Chtěl bych se divákům omluvit za první třetinu, protože na to se opravdu nedalo koukat a museli jsme si to v šatně vyříkat. Druhou a třetí třetinu už kluci hráli to, co mají, bojovali a tlačili se do branky. Vítězství jsme si zasloužili, protože ve druhé části jsme neproměnili i řadu šancí a štěstí se od nás trošku odklonilo. Doufám, že v pondělí bude hráče vidina ukončení série o to více motivovat.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Hrál se opět hezký hokej. Vypadli jsme ze hry oslabeními, protože jsme jich opět měli strašně moc. Havířov na rozdíl od nás dal gól a vyhrál. Nesmíme být ve čtvrtvém utkání tolik vylučovaní a věřím, že se do Havířova ještě vrátíme.

Druhé utkání semifinále play-off – sk. Východ

18.03. 18:00 HC Baník Karviná – HC ZUBR Přerov (série 1:2)

Webové stránky soupeře: www.hc-havirov.cz

Online přenos: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC AZ Havířov 2010