Podaří se Sareze získat první vítězství v přípravě? Soupeřem jí bude opavský Slezan

Adam Bagar, 06.08.2008
Hokejisté Sarezy Ostrava mají za sebou dvě přípravná utkání a zajisté prozatím nejsou s výsledky příliš spokojeni. Po úvodním debaklu 2:7 od Zvolena, podlehli také Havířovu, ovšem těsně 2:3. K nápravě této negativní bilance v přípravě má Sareza čeká Sarezu ideální soupeř - HC Slezan Opava. Soupeř Ostravy má za sebou o utkání více a připsal si po úvodní porážce s Janowem dvě výhry v řadě se Šumperkem. Úvodní buly tohoto zápasu bude vhozeno z rukou hlavního rozhodčího ve čtvrtek 7. srpna v 17:00 hod. Podaří se Sareze prolomit bilanci dvou proher v přípravě proti druholigovému soupeři? Odpověď na tuto otázku dostanete nejlépe osobní návštěvou zimního stadiónu v Ostravě Porubě. Připomínáme, že všechna přípravná utkání jsou zcela zdarma a vy jste na ně všichni srdečně zváni.

Základní info

Sezóna 2004/2005 byla poslední sezónou, kdy hráči Opavy nahlédli do druhé nejvyšší soutěže v Česku. Pak se dva roky v Opavě mužský hokej nehrál a od loňska válčí Slezan ve druhé hokejové lize, tedy třetí nejvyšší soutěži. V uplynulé sezóně obsadila Opava po základní části až osmou příčku a střetla se tak ve čtvrtfinále s vítězem východní skupiny – celkem Hodonína. V něm byli Jihomoravané jasnými favority, ale realita na ledě byla jiná. Opavané svého soupeře dlouho trápili a podlehli mu až v posledním možném utkání, navíc nejtěsnějším rozdílem – 2:3.

Tým Slezanu Opava neprošel tolika změnami v sestavě jako předešlý soupeř Sarezy Ostrava – Havířov, ale i tak se zde nějaké nové tváře objevily. Velmi známým jménem pro fanoušky Sarezy je zde Radek Masný, který zamířil do Opavy právě z prvoligového ostravského celku. Druhou posilou Opavy pro následující sezónu je Lubomír Ondrušek z Horního Benešova. Naopak před touto sezónou odešla do Sarezy Ostrava gólmanská jednička David Iláš. Kromě Iláše odešli ještě dva obránci, a to Ondřej Podešva a Josef Tichý, který zamířil do extraligových Vítkovic.

Vstup do přípravy na tuto sezónu neměl Slezan příliš optimální, když na domácí půdě podlehl účastníku nejvyšší polské hokejové ligy – týmu Akuna Naprzód Janow, a to navíc vysoko 3:6. Opavané se ale z tohoto výsledku rychle otřepali a hned v následujícím utkání přehráli na domácím ledě již druholigový Šumperk, rovněž jasným rozdílem – 5:1. Odveta byla na programu v úterní podvečer a také na ledě Šumperka dokázala Opava poměrně překvapivě zvítězit, tentokrát již jen o dvě branky v poměru 3:1. Celkem tak Opavané sehráli v přípravě tři utkání a jejich bilance je následující – 2 výhry, 1 prohra a skóre 10:8.

Zato jejímu soupeři – Sareze Ostrava se prozatím v přípravném maratónu zápasů příliš nedaří, ale nutno podotknout, že Ostravané hráli s rozhodně těžšími soupeři. Po úvodní domácí porážce se Zvolenem se Sareza představila rovněž v úterý na ledě Havířova. Utkání bylo od počátku velmi vyrovnané a v první třetině měl plno práce především hlavní rozhodčí, který rozdal devět dvouminutových trestů. K tomu padla na každé straně jedna branka, a tak po první třetině to bylo smírně 1:1. Druhou třetinu ovládli Havířovští, kteří v ní vsítili dvě velmi šťastné branky. V závěrečné části dokázala Sareza snížit na rozdíl jediné branky, ale i přes velký tlak hostí si už domácí své premiérové vítězství v přípravě nenechali ujít a zvítězili 3:2. Odveta se koná v úterý 12. srpna na ledě ostravské Sarezy.

Poslední utkání obou soupeřů

Havířovská hokejová, a. s. – HC Sareza Ostrava 3 : 2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Podešva (Seman, Hrňa), 29. Seman (Podešva, Velecký), 39. Seman (Podešva) - 19. Urban (Brincko, Vajda), 59. Pavelek (Najdek, Gelačák).
více o zápase

Hokej Šumperk 2003 – HC Slezan Opava 1 : 3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 51. Vymazal (Meluzín, Ambruz) – 26. Měch (Ondrušek), 42. Kocián (Polok), 47. Bednárek (Chalupa).
více o zápase

Poslední vzájemné zápasy obou soupeřů – sezóna 2004/2005

HC Sareza Ostrava – HC Slezan Opava 4 : 1 (3:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Šebesta (Procházka, Duba), 5. Grman (Pavlačka, Čech), 7. Bařica (Mocek, Čech), 57. Šebesta (Vrtík) – 37. Hebar (Boháč, Šlupina).

HC Slezan Opava – HC Sareza Ostrava 4 : 3 (0:1, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 28. Houdek (Harazim), 32. Sochorek (Kašík, Bartoň), 41. Sochorek (Kašík), 48. Harazim (Hruška, Hulva) – 6. Bařica (Chmelíř), 31. Grof (Gelačák), 32. Duba (Bařica, Mocek).

HC Sareza Ostrava – HC Slezan Opava 5 : 2 (4:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Grof (Procházka), 12. Čech (Vlačák, Sochorek), 17. Grman (Janeček), 18. Valčák (Sochorek, Janeček), 23. Grman (Čech, Sochorek) – 7. Lhotský (Kašík, Langhammer), 34. Martiník (Harazim).

HC Slezan Opava – HC Sareza Ostrava 2 : 4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 22. Boháč (Langhammer), 41. Boháč (Kramný) – 26. Bařica (Grof), 33. Procházka (Grof, Duba), 46. Holuša (Chmelíř, Čech), 60. Procházka (Glas, Pavlačka).

Sestavy obou soupeřů v posledním zápase

HC Sareza Ostrava: Iláš – Buček, Vnenk, Holík, Palík, Brincko, Vajda, Tesařík, Měkýš – Dušek, Najdek, Červenka, Pavelek, Ivan, Janečka, Gelačák, Hubáček, Urban, Bartošek, Novák, Zdeněk.

HC Slezan Opava: Masný - Kukol, Plánovský, Bednárek, Vitásek, Čavrk, Ondrušek - Suchánek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián - Chalupa, Grofek, Suchý - Tošenovjan, Kříž, Wolf - Weiss.

Další přípravná utkání Sarezy Ostrava

12.08.08 úterý   HC Sareza Ostrava - Havířovská hokejová   17:00