Pod Tomášem Sršněm je Poruba doma stoprocentní, potvrdí to i v duelu s Novým Jičínem?

Adam Bagar, 06.11.2012
Po dlouhých čtrnácti dnech se porubští hokejisté konečně představí na domácí půdě, kde se jim pod novou trenérskou dvojicí mimořádně daří a ze tří duelů vybojovali plný počet devíti bodů. RT TORAX si navíc v prvním vzájemném utkání poradil s Novým Jičínem i na jeho ledě a v souboji tabulkových sousedů tak bude mírným favoritem. Pozor si bude muset dávat především na útočníka Marka Ivana, který patří k nejlepším hráčům soutěže. Zápas je na programu ve středu 7. listopadu a úvodní buly bude z rukou hlavního sudího Šutary vhozeno v tradičních 18 hodin. V případě vaší neúčasti bude samozřejmě připraven i textový online přenos.

Základní informace

Hokejistům Nového Jičína patří aktuálně 7. příčka značně vyrovnané tabulky. Z tria sedmnáctibodových celků, mezi něž patří i Poruba a Vsetín, jsou na tom vzhledem ke kladnému skóre nejlépe. Na čtvrtý Frýdek-Místek ztrácí oba středeční soupeři pouhé tři body, a tak každé vítězství dokáže tým vyhoupnout v tabulce vzhůru a naopak každá porážka může znamenat velký propad.

Na cizích kluzištích dokázali svěřenci trenéra Tomáše Glabazni nastřádat sedm bodů, když zvítězili ve Frýdku-Místku a Valašském Meziříčí, bod pak vybojovali po heroickém výkonu ve třetí tercii i na ledě Přerova. Právě se Zubry se Gedos utkal v posledním utkání, ve kterém vyšel střelecky naprázdno a podlehl 0:2. Hanáci tak opět potvrdili svou výbornou formu, která je posunula již na čelo tabulky.

V brance Nového Jičína můžeme pravidelně vídat Lukáše Šrámka, jehož průměr inkasovaných branek na zápas je těsně pod hranicí tří gólů. Na pouhých šest minut se mezi tři tyče postavil také Tomáš Kozák. Z obránců si prozatím vedou nejlépe devítibodový Martin Andrýsek (3+6) a Přemysl Vašut (3+2) s pěti body na kontě.

V útočné fázi jasně vyniká největší letní posila Marek Ivan. Ten nastřádal již devatenáct bodů (8+11) a je jedním z nejproduktivnějších hráčů celé soutěže. Zároveň mu patří i role nejlepšího střelce i nahrávače týmu. Dvouciferného bodového zisku dosáhl i Martin Kabeláč (7+4). Ve statistice +/- vévodí s jedenácti kladnými body již výše zmíněný obránce Andrýsek. Nejtrestanějším hráčem je pak další obránce Filip Chvostek (34 TM).

Vzájemná utkání vyznívala v loňském ročníku jasně pro Nový Jičín. Na domácí půdě si RT TORAX připsal vysoké porážky 1:5 a 5:6. Na ledě soupeře sice svedl vyrovnanější bitvy, přesto odjížděl v obou případech poražen, a to po výsledcích 0:2 a 4:5 po nájezdech. Také v letošní přípravě si Porubští připsali na konto dvě porážky. Nepříznivou sérii zlomili až ve třetím kole soutěže, kdy zvítězili v Novém Jičíně 4:2.

Poruba má za sebou tři venkovní utkání. V sídle beznadějně posledních Bobrů dokázala zvítězit, ale z dalších dvou stadionů již odjížděla s prázdnou. Ve Vsetíně i Havířově svěřenci trenéra Tomáše Sršně rozhodně nesehráli špatné partie, ale v obou případech podlehli svým soupeřům o gól. V havířovské K&K Pneu aréně dokonce inkasovali rozhodující branku pouhých osmdesát vteřin před závěrečnou sirénou. V posledním utkání se již po zdravotních problémech do sestavy vrátili obránce Lukáš Zientek a útočník Jiří Hašek.

Na čele produktivity je již se čtrnácti body mladý agilní útočník Rostislav Vaněk (6+8). O dva body méně má na kontě nejlepší střelec týmu Martin Buček (7+5). Na třetí stupínek se vyhoupli Michal Holuša (3+5) a Petr Seidler (2+6). Z obránců je na tom nejlépe zkušený Rudolf Wolf (3+2). V brance nejčastěji nastupuje Radek Tihlář, jehož průměr inkasovaných branek na zápas činí 3,30.

Jak si oba celky vedly v posledním kole?

13. kolo: HC Nový Jičín – HC ZUBR Přerov 0 : 2 (0:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
3. Pala (Faltýnek), 18. Sakrajda (Vlček).

13. kolo: HC AZ Havířov 2010 – HC RT TORAX Poruba 2011 3 : 2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky:
25. Zientek M. (Sztefek), 49. Pechanec (Krisl, Bursík), 59. Najdek (Kolařík, Prokop Petr) – 24. Hruzík (Pavlačka, Seidler), 48. Vrána (Hašek).

Sestavy obou celků v posledních zápasech

HC Nový Jičín: Šrámek – Andrýsek, Vašut, Horák, Cabák, Gulda, Hruška – Chvostek M., Macháček, Kabeláč – Uhlár, Ivan, Skaloš – Tomášek, Škumát, Brynecký – Mičulka, Zedník.

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Zientek, Wolf, Hruzík, Prokop P., Vychodil, Prokop L. – Holuša, Krayzel, Vaněk – Buček, Pavlačka, Seidler – Hašek, Vrána, Sedlář.

Vzájemné utkání v sezóně 2012/2013

3. kolo: HC Nový Jičín – HC RT TORAX Poruba 2011 2 : 4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky:
40. Vašut (Ivan, Andrýsek), 53. Macháček (Chvostek M., Andrýsek) – 26. Krayzel (Hruzík), 37. Buček (Krayzel, Matějka), 55. Vrána (Zientek, Vaněk), 60. Wolf.

Více info: V Novém Jičíně se Poruba dočkala po dobrém výkonu premiérového vítězství

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. V utkání mezi Porubou a Novým Jičínem by se měl dle delegací ČSLH v roli hlavního rozhodčího představit Václav Šutara z Havířova. Na čarách se představí zkušená dvojice, která letos dostala příležitost i v první hokejové lize, Lukáš Barteček a Tomáš Moravec z Ostravy.

Jak to vidí sázkové kanceláře?

Vítězství Poruby: 1,90
Remíza: 4,30