Pět bodů? Pomalu se do toho po zranění dostávám, culí se kanonýr Luděk Krayzel

Adam Bagar, 12.01.2015
Přibližně měsíc byl kvůli nataženému přitahovači pravé nohy bez zápasového zatížení, před vánoční přestávkou se však znovu vrátil do druholigového kolotoče a pomalu se dostával zpátky do standardní formy. Řeč je o tahounovi porubské mašiny Luďku Krayzelovi, který se v sobotním derby s Frýdkem-Místkem blýskl pěti body a všem přítomným jasně ukázal, proč je pro RT TORAX tolik platným hráčem. "Naše formace byla konečně přínosem pro mančaft, vyšlo nám to," těší velezkušeného hokejistu, jenž už ve středu vstoupí do klubu hokejových čtyřicátníků. To se Porubští představí na ledě propadající se Břeclavi.

Na přelomu listopadu a prosince prožíval nelehké chvíle, ale všechno zvládl a už zase baví druholigové fanoušky svým hokejovým uměním. "Měl jsem natažený přitahovač pravé nohy. Ten mě limitoval natolik, že jsem vyjel na led a za deset minut mě v tom zase píchlo. Ještě pořád se ale necítím stoprocentně v pořádku. Stále to tahá, chtěl bych být hlavně připravený na play-off," prozrazuje Luděk Krayzel, který prožil večer, na nějž asi jen tak rychle nezapomene. Do statistik zapsal pět bodů za dvě trefy a tři nahrávky. "Nevím, kdy se mi něco takového naposledy povedlo," culí se.

"Jsem rád, že se do toho pomalu dostávám a hlavně, že to naší formaci konečně vyšlo. Měli jsme zase šílený vstup do zápasu," přiznává stále ještě devětatřicetiletý hráč. "Říkali jsme si, že to už není možné. Rychle jsme se dali dokupy a byli konečně přínosem pro mančaft. Doufám, že to bude lepší a lepší. Jsem rád, že se dostávám do tempa," pokračuje nejlepší hráč uplynulého druholigového kola. Svou bodovou jízdu načal hned v polovině prvního dějství, kdy na konci luxusní kombinace předložil puk Červenkovi. "Já bych to určitě poslal jen do obránce, či do gólmana," má jasno Krayzel.

Za další dvě minuty už se prosadil sám, po faulu na něj odpískal hlavní rozhodčí Kika trestné střílení a to už proměnil s naprostým přehledem. "Věděl jsem, co provedu. Na tréninku to moc nemůžu dělat, protože už mě gólmani znají, tak jsem to zkusil v zápase," usmívá se spokojený střelec, který přidal druhý zásah po dobré práci před Kubáňovou brankou. "Hodně to trénujeme, takový je moderní styl hokeje. Moc pěkných gólů nepadá. Beci se snaží hodně střílet a my útočníci chodíme před branku," prozrazuje Luděk Krayzel, jehož trápily snad jen tradiční hrubky v zadních řadách.

"V obraně máme stále co zlepšovat, musíme se na to hodně zaměřit. Pořád to trénujeme, ale stále to není ono, jsou tam zbytečné chyby," ví tahoun porubského týmu, který s Frýdkem-Místkem sehrál divácky atraktivní partii. A dost se o to zapříčinili i frýdečtí hokejisté, kteří si proti Porubě tradičně sáhli na dno svých sil. "Když je vidím hrát proti jiným mančaftům, tak hrají jinak. Proti nám se vyhecují a hrají na krev. Překvapilo mne, že stíhali, nemají tam vůbec špatné hráče a potrápili nás. Divákům se to muselo líbit," myslí si Luděk Krayzel, jenž nasbíral v 19 zápasech už 24 bodů.

Důležitou roli hrály i přesilovky. RT TORAX nejprve sám dvakrát udeřil při výhodě jednoho hráče v poli a naopak ubránil dvě po sobě jdoucí frýdecké přesilovky pět na tři. "Je to trošku paradox, protože přesilovky vůbec netrénujeme," culí se po šestém vítězství v řadě, které znovu jen upevnilo pohodu v kabině. "Ale musíme nadále šlapat a připravit se co nejlépe na play-off. To je náš základní úkol. Do vyřazovacích bojů už se asi dostaneme, ale chceme v nich dojít co nejdál," velí na závěr svého povídání zkušený útočník, jenž v minulosti oblékal mimo jiné i dres Vítkovic.