PREVIEW: Playoff pokračuje, Poruba narazí ve čtvrtfinále na Přerov

Patrik Rošič, 17.03.2021
Porubští dokázali hladce projít předkolem playoff, když porazili Prostějov 3:0 na zápasy. I když Poruba ukončila tuto část vyřazovacích bojů, jak jen nejrychleji to jde, musela čekat, který soupeř ji bude přidělen ve čtvrtfinále. A jelikož dokázal Vsetín uspět proti Ústí nad Labem, tak je jisté, že porubští borci budou pokračovat v sérii s týmem HC ZUBR Přerov.

Ohlédnutí za předkolem s Jestřáby Prostějov

Porubští začínali doma v RT TORAX ARENĚ a svému soupeři nepřipustili ani jeden ze dvou domácích zápasů. Po výhře 2:1 po prodloužení a 4:2 se série stěhovala na půdu Jestřábů za stavu 2:0 na zápasy. Třetí utkání bylo pro HC RT TORAX jednoznačnější a po výsledku 1:5 z pohledu Prostějova postoupila Poruba do čtvrtfinále. Postupovou branku vsítil Adam Raška.

Ve čtvrtfinále na HC ZUBR Přerov

Jelikož skončil Přerov s lepší výchozí pozicí po základní části (3. místo), bude sérii začínat na svém ledě. Zubři sice měli skoro čtrnáct dní volno, to však ale nemusí být v jejich prospěch. Poruba zůstala v zápasovém tempu, a může mít menší herní výhodu. Spoléhat na to však trenéři Suchánek – Moravec určitě nemohou.

Rozpis čtvrtfinále

ČF1, pá 19.3.2021

ČF2, so 20.3.2021

ČF3, út 23.3.2021

ČF4, st 24.3.2021

ČF5, pá 26.3.2021

ČF6, ne 28.3.2021

ČF7, út 30.3.2021

Poslední vzájemné playoff v sezóně 2013/2014

V té době oba celky hrály druhou ligu skupiny Východ a ve vyřazovací části se oba kluby střetly v dramatickém semifinále. Tento sled utkání musel rozhodovat až pátý zápas, který se hrál v Porubě. Ve vyrovnaném duelu zvítězili až na nájezdy Zubři po výsledku 2:3 z pohledu HC RT TORAX.

Nejproduktivnější hráč Poruby v playoff: Lukáš Endál

Lukáš Endál si dokázal ve třech utkáních připsat 5 bodů za tři góly a dvě asistence. Přitom do zápasu, který se hrál v Prostějově, měl na svém kontě pouze už zmíněné dvě přihrávky. Dlouho to vypadalo, že nakonec nepřipíše v prostějovském zimáku ani bod, jenže v závěrečných patnácti minutách utkání dominoval, vlastně si zahrál svůj zápas. Vsítil totiž hned tři kousky a připsal si první hattrick v playoff v dresu Poruby.

Pod novými trenéry zatím stoprocentní

Po porážce 2:5 v Jihlavě měnila Poruba trenéry, na lavičku se postavili Karel Suchánek s Davidem Moravcem a zatím to vypadá, že výměna přinesla potřebný impuls. Od zmíněného zápasu totiž Poruba neprohrála jediné utkání a porubští hráči si připsali šest vyhraných duelů v řadě.

Poruba zažívá úspěšné období, začalo se opět dařit a nálada v kabině je určitě výborná. Ve čtvrtfinále Porubské čeká už zmíněný Přerov a všichni věří, že se v této sérii bude dařit přinejlepším jako proti Prostějovu a že v této další části playoff #POrubeme!