Víme, jaké jsou naše cíle. Půjdeme se o to porvat, hlásí Ondřej Roman

Víme, jaké jsou naše cíle. Půjdeme se o to porvat, hlásí Ondřej Roman

Pavlína Vítková, 05.05.2024
Porubský kádr v nové sezoně posílí velezkušený útočník Ondřej Roman, jenž je místním odchovancem. Do Ostravy se vrací po extraligové štaci v Mladé Boleslavi, nyní však už vyhlíží další ročník Chance ligy.

„Těším se moc. Vždycky jsem v sobě tak nějak měl, že bych se chtěl vrátit tady, kde mě naučili hrát hokej. Teď se ta možnost nabídla. A já jsem moc rád. Doufám, že pomůžu týmu dosáhnout cíle, který je jasný. A věřím, že budu pro Porubu platným hráčem,“ říká čerstvý navrátilec.

Pětatřicetiletý Roman si samozřejmě uvědomuje klubové ambice. A je připravený za ně bojovat. „Myslím, že je vždycky lepší hrát o něco... než hrát jen tak a neřešit, kteří vlastně můžete skončit. Je určitě dobře, že víme, jaké jsou naše cíle. Půjdeme se o to porvat. Myslím, že tým je tady kvalitní, oproti minulému roku se to ještě o trochu zlepšilo. Každopádně já osobně raději budu trošku pod tlakem, ale budu mít aspoň kvůli čemu tady hrát,“ vysvětluje ostravský rodák, jenž za Porubu naposledy hrál v sezoně 2003/2004.

Je to asi poprvé, co jsem přišel do nového týmu a hned jsem znal snad nadpoloviční většinu hráčů. Je to rozhodně příjemnější, než přijít a nikoho neznat. Ať už jsem s některými kluky hrál kdysi tady v Porubě, ve Vítkovicích nebo kdekoli jinde, je to lepší, než se rozkoukávat. To mi nikdy moc nešlo, vždycky mi trvalo, než jsem se nějak aklimatizoval. Takže tohle pro mě bude jednodušší,“ těší Romana před sezonou.

Porubský A-tým ovšem pro letošek nově zavádí individuální letní přípravu, hráče tedy čeká několik týdnů tréninků mimo kádr. To ale pro ostříleného forvarda není žádný problém. „Už asi šest let jsem trénoval s kondičním trenérem Radimem Poláškem, bratrem Adama, který vyhrál zlato. Takže já pojedu pořád stejně. Mám to sepsané, pojedu tréninky podle toho. Jen se zatím budu připravovat v Boleslavi, protože tam budeme s rodinou zůstávat i přes léto. Dcera tam teď chodí do školy. Potom se sem přesuneme,“ dodává.

A co před startem ligového ročníku vzkazuje porubským tribunám? „Doufám, že fanoušci nás budou podporovat celou sezonu. A my jim snad budeme dělat ještě větší radost než minulý rok,“ hlásí Ondřej Roman.