Obránce starších dorostenců Michal Franek pod lupou

Adam Bagar, 28.03.2011
Porubští starší dorostenci byli velmi blízko k vysněnému postupu do nejvyšší soutěže. Stačilo k tomu jediné – získat na půdě PZ Kladna alespoň bod. I přes výborný průběh celé sezóny RT TORAX tento důležitý zápas vůbec nezvládl a odvezl si z dlouhé cesty nelichotivý výsledek 7:2. Pod lupou se tentokrát ocitl nejproduktivnější obránce Michal Franek. Ten byl u tří inkasovaných branek, na druhou stranu se jako bek dostal k šesti střeleckým pokusům. Žádná z nich si však cestu do kladenské branky nenašla. Na nedostatek prostoru si nemohl stěžovat, na ledě totiž strávil téměř dvaadvacet minut, přičemž největší porci ve druhé třetině. Veškeré jeho statistiky naleznete v těle článku.

Před závěrečným duelem kvalifikačních bojů byla postupová matematika značně komplikovaná. Nejlepší výchozí pozici měla přesto Poruba, které stačil ze středních Čech i bod. Naopak domácí museli zvítězit alespoň o tři góly a za tímto cílem od začátku mače nadšeně šli. Již po první tercii si vypracovali po výborném výkonu čtyřbrankový náskok, který ještě dokázali vylepšit a dovedli tak zápas k vysokému vítězství 7:2.

Nejproduktivnější obránce starších dorostenců Michal Franek
Sledovaný osmnáctiletý bek Michal Franek nastoupil ve druhé porubské formaci a jeho partnerem v obraně byl Radim Vrána.

Útočník s dvanáctkou na zádech nesehrál, stejně jako zbytek týmu, příliš ideální zápas. Především v obranné fázi to v první dvacetiminutovce hořelo jako papír. Michal Franek byl nakonec u tří ze sedmi kladenských branek, jedna z nich však byla v oslabení.

Plusem je naopak na obránce dobrá schopnost vystřelit na branku. Celkem vyslal ze své hole šest střeleckých pokusů, z nichž dva skončily v náručí Čičmance, jeden mimo branku a hned tři byly zblokovány pozornou kladenskou obranou.

Na ledové ploše strávil velmi slušných dvaadvacet minut, z nichž největší porci ve druhé dvacetiminutovce, kdy hlavní trenér Miroslav Bahník stáhnul hru na dvě formace. Frankův icetime v této části tedy přesáhl osm minut. Prezentoval se přítomným divákům jedním hitem, rozdal čtyři přesné přihrávky a naopak dvě adresáta nenašly.

„Už na rozcvičce nám utíkaly puky a byli jsme nervózní. První dvě střídání jsme měli šance, které jsme neproměnili. Soupeř dal z první akce gól a pak už to jelo...,“ řekl k zápasu Michal Franek. A jak se mu na Kladně zamlouval osobní výkon? „Bylo to lepší než první zápas v Třebíči. Nevím, co bych k tomu více řekl.“

VÝSLEDNÁ ZNÁMKA: 3

Momenty Michala Franka v utkání:

07:49 – Na útočné modré napřáhl, ale kotouč minul prostor tří tyčí.

16:50 – Byl na ledě u čtvrté trefy kladenských hokejistů. V přesilové hře poslal po pěkné souhře kotouč do prázdné branky Petr Veselý.

22:31 - Předvedl své nejdelší střídání v celém utkání. Pramenila z toho již pátá trefa Středočechů. Kryštof Raclavský vyslal od modré nechytatelnou dělovku. Hlavina byl naprosto bezmocný, protože mu ve výhledu clonil chumel hráčů.

24:57 – V početní výhodě se prezentoval pěknou individuální akcí, po šikovných kličkách se dostal také do dobré střelecké příležitosti.

25:27 – Další dobrá střela od modré, která byla navíc tečována. Bohužel pro RT TORAX mimo Čičmancovu branku.

30:11 – Michal Franek byl na ledové ploše také při brance s pořadovým číslem šest.